Автор Тема: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library  (Прочетена 3962 пъти)

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Инсталирах пакета надявайки се това да оправи тази грешка: xajax javascript component could not be included. perhaps the url is incorrect. Но когато опитах отново да заредя сайта http://www.darkorbit.bg отново ми се появи грешката. Кеша и бисквитките са изчистени. Има ли вероятност да съм пропуснал нещо или това просто не е решение на проблема с грешката?
Активен

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #1 -: Sep 22, 2013, 20:05 »
 Някой знае ли как да инсталирам това: http://sourceforge.net/projects/xajax/
Четох readme файла но е писан за хора поне малко наясно с материята а аз не съм, така че ще съм благодарен ако някой ми разясни нещата. Търсих в гугъл но не намерих нищо полезно.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #2 -: Sep 22, 2013, 21:01 »
Ти ли хостваш сайта http://www.darkorbit.bg и на сървъра му ли се опитваш да добавиш тези пакети? Защото от предишната ти тема, където го спомена, останах с впечатлението, че не, че собственикът му е някой друг, а ти само имаш проблеми с цялостното му зареждане. Ако е така, то значи в момента се занимаваш с глупости :) Нещата, които се опитваш да инсталираш, са пакети, които е необходимо да се инсталират на уеб сървъра (става дума за пакета php-xajax, който първо си инсталирал) или които трябва да се добавят към кода на сайта (става дума за пакета xajax, който сега сваляш от SourceForge). При теб не трябва да инсталираш нищо, свързано с тях. Всичко, което ти трябва да имаш налично при теб, свързано с Ajax и JavaScript въобще, се намира вградено в твоя браузър. Ако имаш някакви проблеми с JavaScript частта в сайта http://www.darkorbit.bg , то той въобще не е свързан с липсващи JavaScript и PHP библиотеки при теб.
Ако ти хостваш сайта http://www.darkorbit.bg , това е друго нещо. Кажи, ако е така, за да разгледаме проблема по-иначе.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #3 -: Sep 22, 2013, 21:32 »
 Явно е моя грешка. Рових се тук и там да намеря защо сървъра на играта ми прави проблеми и не намерих нищо. Питах във форума на играта и ми отговориха, че би трябвало да е, защото ми липсвал този файл. Което както изглежда е пълна глупост. Играта е със собственик Big Point не е мой сървър. Видимо съм пълен новобранец мислех че е очевидно, че няма тръгна да се занимавам със сървъри като цяло. Просто не знам защо продължава да ми извежда това:
Error: the xajax Javascript component could not be included. Perhaps the URL is incorrect?
URL: http://darkorbit-22.level3.bpcdn.net/js/xajax_js/xajax_core.js?__cv=7d18ea9cdeb1f1b391cff64cb943d300
в техните сайтове и защо не ми работи джаваскрипта, когато отварям youtube и yahoo.
Пробвах всички браузъри, за които се сетих и ми извеждат едно и също. Просто вече ми иде да тегля една и да не се разправям с тях повече. Има си вбокс7 има други е-пощи и готини браузър игри из нета, че нямат преброяване. Няма си хабя вече времето с тези щом на нормален технически въпрос ми отговарят разни глупости.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #4 -: Sep 22, 2013, 21:47 »
А можеш ли да заредиш този адрес
http://darkorbit-22.level3.bpcdn.net/js/xajax_js/xajax_core.js?__cv=7d18ea9cdeb1f1b391cff64cb943d300

Трябва да се зареди голям текст, започващ с
Цитат
if('undefined'==typeof xajax)
xajax={};if('undefined'==typeof xajax.config)
xajax.config={};xajax.config.setDefault=function(option,defaultValue){if('undefined'==typeof xajax.config[option])
xajax.config[option]=defaultValue;}
xajax.config.setDefault('commonHeaders',{'If-Modified-Since':'Sat, 1 Jan 2000 00:00:00 GMT'
.................

Уверил ли си се, че JavaScript е позволен в твоите браузъри? Провери за всеки случай, трябва да имаш настройка за включване/изключване на JavaScript (не го бъркай с Java).
« Последна редакция: Sep 22, 2013, 21:49 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #5 -: Sep 22, 2013, 22:03 »
На първия ти въпрос не мога да заредя страницата в Лубунту а в уин-а - да. Джаваскрипта винаги е разрешен. Проверих за всеки случай - разрешен е.
« Последна редакция: Sep 22, 2013, 22:23 от leonkwolf »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #6 -: Sep 22, 2013, 22:25 »
На първия ти въпрос не мога да заредя страницата в Лунунту а в уин-а - да
Значи най-вероятно имаш някакво разминаване в настройките за Интернет в Lubuntu и Windows. В предната тема нещо се бореше с подкарването на мрежата. Докъде стигна? Провери дали използваш едни и същи IP, Subnet mask, Gateway и DNS както под Windows, така и под Lubuntu. Използвай тези под Windows за пример, тъй като явно там са верни. Мен най-много ме съмнява DNS-ът. Ако настройките са едни и същи и под двете системи, пробвай все пак под Lubuntu да зададеш за DNS да се ползват 8.8.8.8 и 8.8.4.4 (ако в настройките имаш само един ред за DNS, впиши двата адреса, разделени със запетая и интервал). При тези опити рестартирай браузъра (за всеки случай, да си прочете наново DNS-ите) и пробвай пак да заредиш този адрес, който сега не можеше.
« Последна редакция: Sep 22, 2013, 22:26 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #7 -: Sep 22, 2013, 23:02 »
До сайтовете, с които имах проблем вече имам достъп. Остава един дребен проблем. Флаш плеъра е стара версия. Как да го актуализирам до най-новата?
« Последна редакция: Sep 23, 2013, 07:22 от leonkwolf »
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #8 -: Sep 23, 2013, 07:47 »
До сайтовете, с които имах проблем вече имам достъп. Остава един дребен проблем. Флаш плеъра е стара версия. Как да го актуализирам до най-новата?

Колко стара ? Т.е. коя версия ?
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #9 -: Sep 23, 2013, 07:59 »
11.2.200.310 по данни от софтуерния център. Най-новата версия е 11.8.800.174
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #10 -: Sep 23, 2013, 08:44 »
11.2.200.310 по данни от софтуерния център. Най-новата версия е 11.8.800.174

Ами трябваше да прочетеш, че това е последната версия за линукс преди инсталацията на добавката. Версия 11.8.800.174 е за opera, firefox IE 8,9,10  за windows и за MacOS.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #11 -: Sep 23, 2013, 09:10 »
Да, видях го. Просто ми е интересно, че внедрения в Гугъл Хром флаш плеър е с 11.8 версията, а за другите браузъри не може. Затова реших да попитам дали има някакъв вариант да се актуализира и за останалите браузъри, но явно няма. Ще ползвам отрочето на Гугъл в такъв случай, макар че това положение малко намирисва  ;D
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Инсталиране на Xajax PHP and Javascript Library
« Отговор #12 -: Sep 23, 2013, 10:42 »
Хром си е разработка на гугъл, нормално е да са в крак с всичко и да бълват постоянно някакви безплатни  приложения все пак там работят много хора и им се плаща за добрите идеи.
Да не говорим за това, че целия интернет минава през тяхната търсачка.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Програмист c, php, javascript, ajax
Предлагане
voip 2 3144 Последна публикация Aug 08, 2006, 16:15
от Italianeca
Програмист php, javascript, ajax
Търсене
voip 0 2164 Последна публикация Sep 22, 2006, 18:33
от voip
Ajax и кирилица с firefox / ie
Общ форум
mx_starter 1 3215 Последна публикация Jun 19, 2007, 23:06
от mx_starter
curl AJAX
Web development
edmon 6 3158 Последна публикация Jun 14, 2010, 15:01
от BULFON
jQuery, ajax, странни работи :)
Web development
gat3way 2 2762 Последна публикация Mar 25, 2011, 23:47
от gat3way