Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 193415 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1875 -: Sep 02, 2021, 14:59 »
Сигурно някъде на сайта с дребни букви е написано, че условията се променят и ако не си съгласен да си закриеш сметката. Нали и банката има юристчета на заплата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1876 -: Sep 02, 2021, 17:23 »
   
   А банките правят и още по-уруспийски мурафети.Някои изнагляха дотам,че
преоформят срочните депозити в ... разплащателни сметки,и съответно праскат
големи месечни такси !
 

Точно с такава трансформация не съм имал казус, но това нещо ще падне в съда, според мен. Естествено, ако собственика на депозита тръгне да ги съди. Но съм имал казуси със следното- примерно човека тегли кредит, като кредита е в щатски долари. Долара пада след 2-3 години, ама банката си е планирала едни доходи, и с един курвенски мурафет, накратко описвам, променя общите си условия и едностранно коригира лихвата в договора за кредит. А това е противозаконно. Каквито са били общите условия на банката, когато е бил сключен, те си важат за срока на договора и банката няма право едностранно да променя договора. Демек носи си стопански риск. Но банките искат винаги да са на кирия. Говоря за нашите тук, в БГ, не знам как е положението в чужбина. Че имаше много дела и много банки бяха изпляскани от съдилищата, по такива увеличени лихви, щото долара паднал. И пари връщаха. Същата ситуация беше, когато договора за кредит е  в евро и вързан с някакъв пазарен, или друг индекс, а впоследствие този индекс се срине с няколко пункта. И банките много хубави адвокатски хонорари плащаха на спечелилите делата кредитополучатели. Те някои колеги бяха превзели тази ниша, дори сайтове си направиха и се рекламираха, като качваха и съдебните решения.

По тая тема, с кредитите, се сетих нещо, но не можах да го изровя в Интернет. Преди няколко години, мисля, 6-7, един пич от Русия врътнал следния номер- там някаква кредитна институция пускала кредити, като първо ти праща по имейл договора, ти си го разпечатваш, подписваш, връщаш по пощата, те подписват и ти превеждат по сметка парите. В тия договори имало клаузи с малки буквички. Руснакът им преправил малките буквички в бланката, като си вкарал някаква благоприятна клауза, не помня подробностите- примерно, ако остане безработен, не дължи връщане на кредита. Ония получили бланката, подписали без те да четат своята бланка и малките букви, след 2-3 месеца руснака спира да плаща вноски, кредитната институция предявява договора в съда, иска си парите. Руснака в съда- А, вижте какво, ето тия малките буквички тука.. подписано е от банката, съгласила се е. И айде чао :) Хубаво ги беше боднал.
« Последна редакция: Sep 02, 2021, 17:36 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1878 -: Sep 03, 2021, 12:20 »
Щеш - не щеш, еви си майката, задължително за всички.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1879 -: Sep 03, 2021, 16:48 »
Засега опипват почвата, да видят реакцията на хората. Ако си траят, ще им го нанижат. Не мисля, че ще мине, те в Италия бяха едни от най-масовите протести срещу маски, мерки, локдауни.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1880 -: Sep 04, 2021, 12:08 »
   Според мен ще опитат нещо по-перфидно.
Ваксинираните например могат да получат много високи привилегии.
Останалите де факто ще бъдат прецаквани,дори и на ниво заплата;
ще се разглеждат като рисков контингент,ще бъде нещо като стигма.
   И това ще се раздухва от медиите и популярната култура:ще се внушава
че неваксинираните са лузъри , и т.н. ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1881 -: Sep 04, 2021, 12:31 »
   Според мен ще опитат нещо по-перфидно.
Ваксинираните например могат да получат много високи привилегии.
Останалите де факто ще бъдат прецаквани,дори и на ниво заплата;
ще се разглеждат като рисков контингент,ще бъде нещо като стигма.
   И това ще се раздухва от медиите и популярната култура:ще се внушава
че неваксинираните са лузъри , и т.н. ...
Да, тези неща се дискутират от не малко време. Неваксинираните дори ги наричаха терористи. Впрочем, дори тези без маски ги наричаха така.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1882 -: Sep 04, 2021, 14:56 »
То това перфидното си върви. Но методите са идиотски. Тука, в БГ. Ето малко водещи инициативи:
https://www.economy.bg/bulgaria/view/47402/Startira-razdavaneto-na-vaucheri-za-pazaruvane-sreshtu-COVID-vaksina
20 лева ваучер за ковид ваксина.
Това вече е по-сериозно:
https://nova.bg/news/view/2021/07/01/332183/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-500-%D0%BBe%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0/
Цели 500 лева.
Само идиоти и плоски кратуни биха се вързали на такова нещо. А, да не забравяме орките, те ще са първи.
Очаквам скоро да предлагат безплатна френска любов от елитни труженички, ако се набодеш.
Едновременно върви и поредица страшни статии всеки ден по почти всички медии за чували с трупове. Освен това, на тоя фон върви и една скрита реклама- термина "ваксина" се отъждествява само с американските ваксини. Ваксинирането е личен избор на всеки и така трябва да бъде. Но в момента по няколко линии се работи именно за печалбите на американските компании. И покрай това едновременно ни въвеждат и някакъв неофашизъм. Като е толкова голяма демокрация и пазарна икономика, що не пускат китайската ваксина на пазара тук?
Аз съм на мнение, че хората, не само у нас, няма да поддадат. Индикатор за това е повишения натиск със страшни новини за ковид и освен него, все по-грубото фалшифициране на бройки "заразени" и "починали от ковид". Дори и третокласник с елка може за минута да сметне, че нещо се разминават числата, тиражирани официално. Най-груб последен напън чрез затваряне, ограничения, насаждане на истерия и страх, плюс "благинки" като ония по-горе в линковете, да ни накарат да се подчиним. Но страха вече е изживян.

П.П. Лично мнение, не ангажирам никой с него.
« Последна редакция: Sep 04, 2021, 15:09 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1883 -: Sep 04, 2021, 16:32 »
Не зная за никакъв страх. Аз ли не познавам такива хора или просто не се движа толкова, нямам представа. Още от ден първи, онзи печален петък 13, ме напушваше почти неудържим смях, като гледах всичко случващо се. Братовчетка ми може би е единствения човек, който познавам и който взима нещата по-насериозно. Тя вярва сляпо в медицината.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1884 -: Sep 04, 2021, 16:49 »
Имаше страх в една част от обществото, миналата година, като почнаха със затварянето, декларациите, които попълваш за да излезеш от града, карантините.. Една част от хората наистина бяха уплашени. Говоря от моя опит, от хората около мен- колеги, приятели. Но в моя кръг никога не са били мнозинство. Някои мои познати се ваксинираха, сещам се за трима. Изборът, разбира се, е индивидуален. При единия поводът беше, че се налага да пътува често в чужбина. Другите двама решиха, че така е най-добре. Иначе аз лично познавам пак трима души, които са прекарали ковид, като при единия беше зле, влезе в болница с белодробни усложнения. Тези тримата не смятат да се ваксинират, понеже са го преболедували. В момента около мен няма познати/приятели/колеги, които да треперят от страх пред ковида. Но миналата година не беше така. Първоначално с тия затваряния, изказванията за чували с трупове, страшни пандемични картини миналата година, имах и познати, които се бяха поддали на паниката. Сега е друго, около мен всеки приказва, че това е просто далавера, затова написах, че според мен страхът е вече изживян.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1886 -: Sep 08, 2021, 20:09 »
Ей, мамата си тракали.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1887 -: Sep 09, 2021, 01:43 »
Създадоха сертификатите въпреки, че много добре знаят, че това е много голяма предпоставка за възникване на корупция. Сега като има повече заразени, ще обвиняват подкупните лекари и хората с фалшиви сертификати. Нищо чудно да е планирано и да им трябва всичко това за нещо. Какво, тепърва ще видим. Прекалено явно е, какво щеше да се случи и то се случи. Трябва да си идиот, за да не разбираш, какво създаваш и какво ще получиш. Чак такива тъпи парчета не са. Поне тези, от които зависят тези неща.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1888 -: Sep 09, 2021, 08:23 »
А сега и ще се преброяваме.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1889 -: Sep 09, 2021, 09:56 »
   То па едно преброяване...
От НСИ постоянно се оплакват от DDoS атаки.
Явно се чудят с какво да се оправдаят.
Базата данни на преброяването ще е с няколко милиона записа, и имат проблем !
И то с нови сървъри !

Има бази данни с много милиарди записи и всичко си работи.
Активен