Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165587 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #420 -: Jul 13, 2021, 21:48 »
Може би не съм аз човека да защитава Генов. Това е защото той е убеден русофоб. А аз освен русофил съм и американофил, и германофил. Ако ти е интересно, ще ти обясня как е възможно. Но не ти го препоръчвам. Това значи „стена от текст“.

Но все пак той беше част от „протестна мрежа“. Това е едно от най-честните организации съществували изобщо у нас. И му личи, че е искрен. Нищо, че не одобрявам почти всички негови мнения.

Определението „соросоид“ за мен не е обида. Работата е там, че Сорос взима идеята за „отворено общество“ от Карл Попър. А Попър е един от идеолозите на либертаризма. А аз се имам за либерал. Може да не одобрявам Сорос, защото е нищо различно от търгаш-спекулант. Може да не харесвам либерализъм насила, защото това не е либертаризъм. Но няма как да приема „соросоид“ за обида.
« Последна редакция: Jul 13, 2021, 21:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #421 -: Jul 14, 2021, 08:14 »
А по въпроса за циганетата, аз предлагам вместо един северо-македонец да пращаме там циганета.
Ми така де нали космоса им е приоритет на новото НДСВ (Национално Движение Славчо Велики)

ем така няма а станат скоро (5 мил), ем .. на луната да си крад../преразпределят там на воля кой каквото докопа.

П.П. Явно вече никой не оспорва "Стамбулската"... имаме си вече и трети пол
Българин и българка заедно със северномакедонец в Космоса

...аз само не разбрах, сев.Македоня ли ще стане аманаийсти щат на БГто или БГ-то ще се присъединин към Македонята, а "братчедите" ще задигнат един Спейс Екс у движение, че да имаме с к'во да ги пращаме там горе - а за т'ва даже и асфалт не требе (че после се ще се намери някой да те пунтира че на земята нямало 500 000 км. магистрали, а екватора бил само 40 000 км)

т.е. намекнаха (ни), че (и) тоя път ще се крадът астрономически суми...
« Последна редакция: Jul 14, 2021, 08:25 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #422 -: Jul 14, 2021, 08:24 »
   Този Асен Генов е толкова протестър,колкото и,примерно, ... Иво Инджев.
И 2-мата са русофоби; последният е бивш седераст и пеещ химни за Иван Костов и
за други представители на висшата седерастия.
   А е и любимец на някои пишещи в нашия форум (да не споменавам имена) ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #423 -: Jul 14, 2021, 08:39 »
а старите кучета - живи да ги ожалиш...

Изкопано от мрежата по повод самоожалването на БУЦИ дет го викат в четвъртък в Н-то РУ на МВР-София на разпит по казуса “Разфасоване”. Има и още десетки унищожителни коментари. Аз си избрах долния.
“”Може да ме задържат и да не изляза жив”: Борисов е извикан на разпит в полицията”
Милия, ще зачерни жена и дете в Гърция. Една голяма любов между дърт глиган и крехка плейметка ще изгори, каква футболна драма.
От наблюденията ни върху битието на плеймейтникте се вижда, че те никога не страдат прекалено дълго за загубата, някои дори идват на погребението с новия си приятел, не чакат съпругът им да изстине.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #424 -: Jul 29, 2021, 09:32 »
Покрай новината за бастисването на алтернативния клиент за Инстаграм, при който не е нужна регистрация, попаднах на този човек:




Казва се Стефан Найдовски, македонец е и е студент. Макар на тази снимка да прилича на деветокласник.

Първото ми впечатление беше, колко много лепенки е наслагал. Няма да крия, че дори една да е, го смятам за цигания, а колкото повече от една, кич, безвкусица за цели катуни.

После започнах да диря връзка между картинките. Има очевидни неща. Например Жаба, Котлин, Гългъл и Андроид. Суифт и Ябъл. Атом и Гитхъб. Даже визуалното Студио мога да свържа с М$. Питон мога да преглътна, че е заедно с М$, но все пак там има огризка (в интерес на истината от преди десет римско). Ама Опъх хардуер как точно се свързва?

Но най-нетърпимото е, че въпросния М$ застъпва Intel Inside, където Интел е заменен с Гийк. Възможно ли е изобщо да си отрепка и да ползваш неща на М$?!?

Последното е сериозен въпрос. Има ли нейде в този свят на осем милиарден народ таквози чудо???

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #425 -: Jul 29, 2021, 20:08 »
Тоя лаптоп ми прилича на беемве, или голф- много лепенки от типа ваг мафия, беемве пауър, охлюв с турбина и т.н.  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #426 -: Jul 30, 2021, 11:36 »
Дали толкова лепенки променят мнението за собственика на повечето хора? Сигурно си казват, че този е доста способен млад мъж, можейки да работи с всичко това. Дали, ако си облека тениска с надписи "млад, красив, богат и издържа  дълго" ще ми се връзват повече мацки. Така, от любопитство, дали е изстина  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #427 -: Sep 01, 2021, 11:53 »
Чудя се кога ще стане това което Ванга го предсказва, че ще дойде човек отвънка, висок на ръст, добър шивач и крояч(каквото и да означава това), който ще оправи България.
https://www.youtube.com/watch?v=U-5dGbGpzzk
Много е вероятно и сега да стане. Да не може да се разберат кой ще е примиер и да докарат някой отвънка, който да е еднакво удобен на всичките. Но това последното са си мои тълкувания.

Може пък Кирил Петков да е човекът на Ванга. Като гледам добре се оправя а и с тези 'скандали' с гражданството му.... Ще чакаме още, ще се заредми с пуканки, както вика Ремо и ще видим. ::)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #428 -: Sep 01, 2021, 18:38 »
Петков много бързо се компрометира, едва го вкараха в играта, едва престъпил прага и му лъсна голия г*з ;) По военному, изненадаха го с гаубичен огън още при съсредоточаването му за настъпление.
Но за изчакването да, аз понякога с удоволствие гледам политическия панаир по новините надвечер, на суджук и крушова ракия :) Тепърва сеирът ще се развива.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #429 -: Sep 02, 2021, 10:40 »
   Кирил Петков с почти 100% вероятност е човек на Хамериканците.
Много удобен за манипулиране, има и харизма.
Лансира се като "голямата работа" - в Харвард учило момчето,не къде да е.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #430 -: Sep 04, 2021, 15:40 »
Да, напоследък няма онлайн новинарско издание, което да не го споменава ежедневно, пряко, или косвено. Ние тоя мач с "юпитата", внесени да ни "оправят", го гледахме вече 2001 година и следващите, с НДСВ. Ама набор '95 и нагоре, не го помнят.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #431 -: Sep 07, 2021, 10:43 »
Петков много бързо се компрометира, едва го вкараха в играта, едва престъпил прага и му лъсна голия г*з ;) По военному, изненадаха го с гаубичен огън още при съсредоточаването му за настъпление.
Но за изчакването да, аз понякога с удоволствие гледам политическия панаир по новините надвечер, на суджук и крушова ракия :) Тепърва сеирът ще се развива.

Не съм съгласен. Просто герберастите видяха в него заплаха¹ и го погнаха със СНС. На практика няма дадени никакви неща, които да показват, че е свършил нещо нередно. Дори почти не е намесен в голямата кражба, която се подготвя с актуализацията на бюджета. А и подобна кражба в колосални размери има всеки декември от поне Костов насам.

Но като цяло си мисля, че Петков е нищо повече от звездата на сезона. Както в популярната музика. Някой изгрява, шуми се година, две, после всички го забравят. Миналата година по това време всички говореха за шефа на военната болница в столицата. Днес и името му не помнят.

=*=

За разлика от Ник, изказвам много по-крайното мнение, че между морал и закон няма връзка и по-скоро не е и имало някога. Трети е въпроса, какво точно разбираме под морал, защото и това е въпрос на цивилизационно развитие.

Забелязвате ли например, че според 4096 убийството (при това по жесток метод) е оправдано в конкретни ситуации и дори насърчително. Това си е негово мнение и никой няма право да му казва да не го поддържа.

Да, де, ама аз например съм твърдо против смъртното наказание и от много месеци, ако не години мисля сериозно по въпроса, как можем изобщо да премахнем наказателния кодекс. По-точно търся варианти, как да няма лишаване от свобода. Или поне тя да не е в специални сгради или терени (затвори, лагери).

Някъде в някакъв момент хора с моето мислене или на 4096 се срещат и трябва да се разберат. Тук някъде идват обществените норми (неписаните закони) и правото (писаните такива).

=*=

Все повече почвам да си мисля, че това предсказание на Ванга е отменено. Работата е там, че днешния свят определено се развива много динамично. А предсказанието е правено някъде в началото на деветдесетте. Ако не се бъркам, Ванга може би почина деветдесет и шеста. Поне имам спомени, че тогава четох некролозите разлепени из София. За първи път видях не просто цветен, ами във формат А3². Ала последните година или две, беше зле и не приемаше посетители. Значи е направено най-късно през деветдесет и четвърта.

Има смисъл от опазване на народа ни, само, ако той стане водещ в някакво отношение и да е пример за другите народи. Но такова нещо не се наблюдава. Ние се сгромолясваме във всяко отношение, което човек може да се сети. Няма нещо, в което да се развиваме и да можем да сме пример.

Поради тази причина, мисля, че може би това предсказание е отменено и няма да се случи. А и защо трябва да се случва? Защо някой трябва да ни „оправя“? Ние сме на колко? 1 300 години, някои хора твърдят и повече, доста повече. Е да не сме малки деца? Ако всеки от нас не намери начин сам да оправдае съществуването си и това на наследниците си, то как да го направи някой външен?



===
¹/ Да им гепиш касичката наречена насърчителна банка, не е малко;
²/ Дотогава всичките бяха малки (дори имаше по-малки от А4) и черно-бели.
« Последна редакция: Sep 07, 2021, 10:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #432 -: Sep 07, 2021, 11:19 »
Не оправдавам убийството. Нито го приемам за насърчително. Жестокият начин го свързавам с бавна и мъчителна смърт. Не бих причинил това на никого, нито мога да го приема. Ако реша някой ден да отнема човешки живот, ще е бързо и ефикасно.
Мнението ми по въпроса е, че понякога такъв избор е наложителен. Можете ли да сумирате мизерията, в която старите хора са принудени да  живеят, тези, които са построили държава, построили са заводи, централи и пътища, грижели са се за земята? Тези, дето презрително наричат комунисти. Можете ли да сумирате загубата и мъката на семействата, които загубиха близките си - тези, които се самозапалиха от безизходица? Можете ли да сумирате вложеното време и усилия да изградиш нещо, само за да дайде някой с власт и да ти отнеме бизнеса? Можете ли да сумирате разбиването на толкова семейства по простата причина, че близките им са заминали да изкарват пари в странство? Включете и обезлюдяването на цели селища, поради разграбването и ликвидирането на поминъка им ( заводи, цехове, стопанства ), на безпрецедентното стопяване на един древен народ. С милиони за по-малко от половин век. Това и при война рядко се случва.
Бих затрил хората, които причиниха това на толкова народ без да ми мигне окото. Не, заради наказание или възмездие, някаква крива справедливост или нещо от сорта. А поради една проста причина. Те няма да се спрат да правят това, което правят. Докато си мислят, че имат шанс да продължават. Бойко, въпреки милиардите, дали се отдръпна и не отиде някъде да си ги харчи? Не, остана. И всички знаем защо. Властта е наркотик. А многото пари дават много власт. Всички знаем, как се забогатява там, по етажите на властта. С кражби и измами. Това са лесни пари, пари изкарани без труд, без безсънни нощи над книгите. Без търпеливо изграждане на бизнес. Нещастниците няма да се откажат от всичко това. А затриването им ще е урок за следващите кандидати. Нямат страх от Бога, защото не вярват в нищо, нямат страх от закона, защото са над законите и си ги купуват. Така, както и са купили и правната система. Единственият им страхо е да не загубят заграбеното и този за живота им. Може би с последният си дъх ще проумеят всичко, ще разберат, какво са направили, но не ми пука. Поглеждали ли сте в очите на старица, когато и давате милостиня или си купувате връзка магданоз от нея. Ако сте го правили и у вас е останала човечност, ще разберете, че това трябва да приключи и никога повече да не се повтаря. Убийство? Може би е убийство. За мен е даване на урок и възпиране на безчинствата.

С какво османското робство е било по-различно. Бяхме девет милиона преди тридесет години. Сега сме по-малко от седем. Тогава хората са хващали оръжието и са опитвали да се бранят, да защитават домовете, живота на близките си и своя собствен.
Но хващането на оръжието е последната мярка. Прави се тогава, когато не ти е оставен друг избор. И да, ако не виждам друг избор, няма да се колебая и секунда. Казано е в библията, че можеш да убиваш, за да защитиш дома си. Домът на душите ни са нашите тела. И с какво убийството ни бавно и стъпка по стъпка е по-различно от разстрела? Затривайки гадовете е просто акт на самозащита. Алтернативата е да продължиш и да те тъпчат и мачкат, докато от душата ти не остане нищо.
« Последна редакция: Sep 07, 2021, 11:26 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #433 -: Sep 07, 2021, 11:54 »
Отдръпвам се от думата „жестокост“. Не съм я употребил правилно.

Това, което казваш, го мислят много хора. Виждат, че нещата не са наред и търсят изход. Най-лесно изглежда, че трябва просто да ги изколим или там, каквото.

Проблемите са два. Първия, че все някой ще остане. Той ще се скрие и ще си чака шанса. А на един народ му трябва по-малко дори от десетилетие да се успокои. Вторият е, че това действие предизвиква психично разстройство. Може да изглежда, че те са боклуци, няма да съжаляваме, но става друго. Между другото Достоевски го е описал прекрасно в романите си, например „Престъпление и наказание“. Но е много тежък автор. Трябва здрава психика човек да може да го чете.

Обаче, всичко, което описваш е симптом. И е симптом, че в обществото ни назрява революционна ситуация. Тя зрее от десетилетия и не е ясно дали няма да избухне дори още днес. Ако нещата не се променят, то има всички изгледи да стигнем до този момент. Въпрос е единствено, кога отчаянието ще стигне предела си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #434 -: Sep 07, 2021, 15:26 »
И на баба ти Ванга е било ясно, че ще падне социализма, тогава на номенклатурите зад граница дечицата им ще се върнат като спасители/оправячи (дори царят се оказа московска подлога, а сега си събра имотите). Това тя си го предсказва отдавна (Пирински, Жорж Ганчев, Станишев)
Петков е синче на точно такива и сега влиза във властта пак през на червените - Радев го назначи, а ще прави партия с Дончева. Просто има много пари за крадене.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.