Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Надолу

Автор Тема: Филми, които ни вдъхновяват ♥  (Прочетена 51692 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #90 -: Jun 15, 2022, 01:31 »
Нали можеш да си създадеш устройство в RAMта. Казваш му, да записва там, а от mpv си четеш въпросния файл. Данните нали се точат последователно. Не е като торентите накъсано. Би трябвало да работи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #91 -: Jun 15, 2022, 06:20 »
I'm Your Man - Original title: Ich bin dein Mensch

тоя е в категорията "ний добре си поживяхме - да му мислят децата" - днешните "гейски" истории ще им се сторят направо приказка, ще трябва да добавят още (баят) нови джендъри в конвенцията, а че май ще е голям зор (след време) да намериш жив педал - всичкото ще е тенеке и ламарини ..и като се потроши автоджамбазите после има да изчууукват  :P

П.П. И само за любители (на конспирациите) - нарочно са сложили грозна маца, направо кат талпа - как да не заобичаш роботите... А! И подготвят разширяване на конвенцията - вервайте ми  :o
« Последна редакция: Jun 15, 2022, 06:23 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #92 -: Jun 16, 2022, 21:39 »
Днес гледах тоя трейлър ли е, тийзър ли е, в ютюб:
https://www.youtube.com/watch?v=D09aGdEDK2U

Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #93 -: Jun 16, 2022, 22:03 »
А бе, новия Top Gun: Maverick наскоро излезна - някой гледал ли го е? Хубав ли е?
Аз още чакам UHD диска да излезе и тъй или иначе ще го гледам ама нещо не ми се ходи до киното...
А на реклами не вярвам много т.е. не и на тия пуснати по време на излизането (че и преди това)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #94 -: Jul 05, 2022, 08:25 »
И един... малко детски, но много истински
Ron's Gone Wrong

за всички фенове на LFS ...и на всичко друго from scratch

П.П. Те така се копира/спасява счупен... диск  :P
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #95 -: Jul 05, 2022, 19:28 »
За Топ Гън 2: Ако ти е харесал Топ Гън 1, ще ти хареса и двойката. Технически екшън, с хубави ефекти, добро изпълнение, с американски патос.
« Последна редакция: Jul 05, 2022, 19:31 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #96 -: Jul 06, 2022, 06:17 »
За Топ Гън 2: Ако ти е харесал Топ Гън 1, ще ти хареса и двойката. Технически екшън, с хубави ефекти, добро изпълнение, с американски патос.

Аз забравих да спомена, но го поизгледах вече (оналйн с прилично за гледане качество) и... честно казазно, при всичките им недостатъци и на двата, първия е много по-добър.
..и въпреки всичко ще си взема 4К диска когато излезе - ей тъй просто от любопитство да я видя "голямата разлика" има ли я - няма ли я, между CGI и живото предаване?

П.П. Честно казано даже мисля че двойката е направо провал, прекалено са се концетирали само върху един (стар) човек (е верно с нова бабичка ама и тя не е първа младост) -  вместо да оставят младите да направят филм(а), а всичко останало като съшито с бели конци
Единствено ми хареса Ед Харис - така се играе, независимо че ролята ти може да е само 5 минути...

Въобще Том Круз (при все че не го харесвам много) играе (много) по-добре в почти всичките си други филми с изключения на Топгън 2, не знам вече.. годинките му ли са много, ботокса ли ама малко като препарирам ми мяза и трябва 9-11 G - force да забалежим промяна у лицевите мускули  :P

Е има един филм дето го харесвам а.к.а. The greatest movie never made
 - е има и там още 2-3  "свестни" екшъна...

П.П.П. Още не мога да преценя сценариста ли се е издънил (повече) или режсьора - ама собено към края е много претупан, въобще не става ясно оня карък що се връща, а и що пращат вертолети срещу самолет, при положение че им е изначално ясно че там пехота няма нито танкове нито нищо, и на всичкото отгоре и няма да го пленят ами ще го трепят, при положение че няма къде да им избяга. Виж Тръмбо е класика - когато сценариста спори с режисьора и само от спора им разбираш класата и на двамата

"You write every scene brilliantly," Otto Preminger (Christian Berkel) half-jokes to Dalton Trumbo (Bryan Cranston) on the porch of his house, where they’ve been working on the script of the 1960 film Exodus. "And I will direct unevenly."

демек "Ти ми напиши перфектен сценарий, па ме остави да режисирам неравноделно"  :P

- But... it simply lacks genius.

- Otto, if every scene is brilliant, your movie is going to be utterly monotonous.

- I'll tell you what. You write every scene brilliantly, and I will direct unevenly.

« Последна редакция: Jul 06, 2022, 07:00 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #97 -: Jul 06, 2022, 07:10 »
Спада нещо качеството на Холивуд - Брус Уилис се "пенсионира" още на 67 (и веднага му оттеглят номинациите даже) - на попрището жизнено в средата според Кърк Дъглас - 103 г. (знам че някой "колеги" няма да го харесат заради името/произхода ама... това не променя нищо)


Наскоро гледам пуснали нов сериал - The Lincoln Lawyer -1 и той тоя новия въобще не може да играе, при все че и Матю Макконъхи не ми е от любимите но оригиналът му пасва - направо ще кажеш че е женен за тая роля The Lincoln Lawyer +1

С извинине, Ник, ама аз тоя новия по-скоро бих го цанил да изиграе (съвременния) бай Ганю  Балкански отколкото адвокатин, ама явно.. таквиз връзки имал човекът с това се е захванал
« Последна редакция: Jul 06, 2022, 08:09 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #98 -: Jul 06, 2022, 10:11 »
    Кърк Дъглас e много нагъл руски евреин.
С истинско име - Исур Денилович Демски.

Майкъл Дъглас (един от синовете му) по става за актьор.
Останалите му синове обаче са алкохолици,наркомани и тем подобни.

Т.е. може да се каже,че Майкъл е "лебедовата му песен".
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #99 -: Jul 07, 2022, 16:49 »

С извинине, Ник, ама аз тоя новия по-скоро бих го цанил да изиграе (съвременния) бай Ганю  Балкански отколкото адвокатин, ама явно.. таквиз връзки имал човекът с това се е захванал

Ремотекс, това "Ник" с какъв цвят си го написал, че едва го различих :)
За Брус Уилис- четох нещо, че деменцията го хванала. Доколко е вярно, не знам.

П.П. Ааа, сега видях, ти си дал линк
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #100 -: Aug 07, 2022, 18:20 »
Вчера гледах Prey (2022)

https://www.imdb.com/title/tt11866324/

Мнението ми с две думи: Голяма глупост. Нищо общо със старите Predator- и.
Пък и пейзажа ми приличаше на канадски, някои от белите мелеха и на френски, а племето команчи, доколкото знам, е южно, а не северно, като дакотите.. и външния вид, и оръжията на хищника също са ги окъкали. За сюжета да не говорим. Трябваше и някой чернокож индианец да пуснат и щеше да е перфект.
« Последна редакция: Aug 07, 2022, 18:23 от Nik123 »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #101 -: Aug 08, 2022, 21:36 »
https://www.imdb.com/title/tt2034800/
Доста е актуален за момента  8)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #102 -: Aug 10, 2022, 05:06 »
На мен пък ми хареса този - излязъл е по същото време...2016 г.
The Nice Guys (2016)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #103 -: Aug 10, 2022, 22:34 »
Надявам се, да не се случи нещо такова:
https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Рей, филма от линка ти го гледах преди година и нещо и се сетих как летеше Хон Гил Дон :)
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #104 -: Aug 11, 2022, 07:36 »
Надявам се, да не се случи нещо такова:
https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Рей, филма от линка ти го гледах преди година и нещо и се сетих как летеше Хон Гил Дон :)

За мен същественото от този филм е това че двама европейски авантуристи (професионални войници) отиват в древен Китай да откраднат барута за да забогатеят.
Там се вижда също как китайците вече имат писменост (описания от предишното нашествие на чудовищата) и използват балони с топъл въздух за военни цели.
И може би едно от най-важните неща, как те са социално ориентирана цивилизация (още тогава) за разлика от силния егоизъм на европейците и американците, преди и особено сега.
Вероятно ще е интересен за 4К  ;)

PS: https://quatr.us/china/made-first-hot-air-balloon-china.htm; https://balloonrides.com/a-history-of-hot-air-ballooning/
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_gunpowder#:~:text=Gunpowder%20is%20the%20first%20explosive,Song%20dynasty%20(11th%20century).
https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Great_Inventions
« Последна редакция: Aug 11, 2022, 07:43 от ray »
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Нагоре
« назад напред »