Автор Тема: Проблем с батерия  (Прочетена 3444 пъти)

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Проблем с батерия
« -: Nov 13, 2012, 12:17 »
Здравейте от няколко дни насам се сблъсках с следният проблем а той е че батерията на моят лаптоп асус про 55 гл не се зарежда ....... последният път когато използвах лаптопа си всичко беше ОК изключи се без никакви проблеми след няколко часа когато поисках да го стартирам отново не реагираше на бутона POWER (лаптопа се ползва предимно на контакт без батерия като периодично я поставям - изхабявам - зареждам на макс - свалям я до 50 % и оставям настрани за период от 1 месец така) след като не успях да го стартирам сложих батерията отново не се стартира (лампичката за зареждане на батерията прекасваше при местене на зарядното ) оставих го за около час без да правя нищо след което се стартира и си мислех че всичко е ОК на другият ден тотално спря да зарежда ползвах друго зарядно за да тествам ефекта си е все същия

Ще се радвам ако някой който е имал подобен проблем сподели как го е разрешил  :)
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #1 -: Nov 13, 2012, 16:25 »
Лаптопа НИКОГА не трябва да се включва в контакта без батерия!!!
Пише го в ръководството!
На който и да е модел, от който и да е производител!!!

Това не е тема за спор...

Пробвай да заредиш батерията за 10-12 часа (нищо, че лампите не светват) или на друг лаптоп от същия модел.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #2 -: Nov 13, 2012, 16:52 »
Лаптопа НИКОГА не трябва да се включва в контакта без батерия!!!
Пише го в ръководството!
На който и да е модел, от който и да е производител!!!
...
Не е баш така. И аз бях изненадан, но го прочетох в инструкцията на Acer. По памет - "Ако използвате лаптопа предимно на захранване от мрежата, извадете батерията и я поставяйте отвреме-навреме да се зареди" или нещо такова. (Никой да не чете това като правило за неговия компютър - четете придружаващите го книжки/файлове.)
Виж, ако се вади и слага при включен лаптоп в мрежата, вероятно не му е приятно.
За останалото съм съгласен.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #3 -: Nov 13, 2012, 16:59 »
За първи път чувам че без батерия не трябва да се стартира лаптопа имам го от 3 години и по този начин смятах че удалжавам живота на батерията си но благодаря за идеята ще потърся (ако намеря опаковачната кутия ) ръководството и ще проверя
Активен

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #4 -: Nov 13, 2012, 17:08 »
М/удругото се досетих за нещо лаптопът стоеше в стая която не се отоплява а точно този ден беше един от студените това може ли да е причина за всички проблеми (в момента лаптопа работи но на зарядно )
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с батерия
« Отговор #5 -: Nov 13, 2012, 17:09 »
А колко е стара батерията ти колега ? Не вярвам да е на 5 месеца - гаранционна. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #6 -: Nov 13, 2012, 19:15 »
батерията  е оригиналната която си върви с лаптопа (който съм закупил чисто нов не е втора рака) мисля че станаха вече 3 години от както го имам но както споменах я пазя и не я ползвам един път месечно (горе долу) я зареждам и изтощавам както вече споменах
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #7 -: Nov 13, 2012, 19:55 »
Прекъсващо зарядно на лаптоп асус май беше причина да блокира електрониката на батерията. Там буксата за зареждане беше счупена. Оправя се с нова батерия. Трябва да се измери батерията дали подава ток и ако не, да се разцепи за да се проверят елементите. Ако можеш да пробваш с работеща батерия да видиш как се държи. И когато няма да ползваш скоро батерията трябва да е заредена на 100% преди да я извадиш. И не трябва батерията да се загрява до високи градуси - това се случва ако оставиш лаптопа в колата през лятото или го ползваш на плажа.
Аз не се занимавам с такива гимнастики, имам един лаптоп на 3 години и един на 7-8 които са включени в тока и си седят с батериите. Веднъж на няколко месеца ги оставям само на батерия докато се изключи. При нужда на батерия по-новия държи колкото като чисто нов, а стария държи близо час.
Активен

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с батерия
« Отговор #8 -: Nov 24, 2012, 14:03 »
Смених захранващия кабел (беше нагорял от един стар разклонител преди време но въпреки това си работеше ) вече 1 седмица от както ползвам нямам никакви проблеми

>>>>>
До колкото знам ако няма да ползваш батерията не трябва да е на 100 % защото ще се издуе .... батерията трябва да се изхаби на макс да се зареди на макс и да се остави на някаква средна стойност .
« Последна редакция: Nov 24, 2012, 14:07 от AZZARO »
Активен