Автор Тема: само на държавно ниво  (Прочетена 27900 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: само на държавно ниво
« Отговор #30 -: Dec 17, 2020, 09:48 »
Незнам вие как сте, но на мен ми трябваха цели три прочитания :o за да разбера писаниците на кашика. Накрая му вдянах криптографията.

Най ми беше трудно да разбера каква е тази жаба? Ама накрая се усетих, че е сайт 8)

Ако някой изпитва затруднения в четенето мога да помагам.

и аз така, за това в такива случаи го пропускам. Когато някой полага толкова усилия да се изразява нарочно объркващо, пишейки на 'жаргон' дето той си е измислил, смятам посланието за повече от ясно -- да не го чета.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: само на държавно ниво
« Отговор #31 -: Dec 17, 2020, 10:02 »
...

Когато някой полага толкова усилия да се изразява нарочно объркващо, пишейки на 'жаргон' дето той си е измислил, смятам посланието за повече от ясно -- да не го чета.

Досега никога не съм мислел по въпроса по този начин. От друга страна е крайно очевидно и логично.

Ако някой не знае, коя е Андреа Пулева, ако думи като ринг, круше, upercut не му говорят нищо, то бокса не е неговото и наистина написаното не се отнася за него.

Всъщност бокса не е дори моето. Смятам го за прекалено дивашко занимание. И това въпреки, че моя малкия има бронз на републиканско по ММА. Даже не го гледах, а моите си платиха по три левчета, нищо, че се оказа, че го имало безплатно в Туич. То мача беше по нощите, ни съм го чакал, нито нищо, хърках си най-спокойно.

Ама понеже цяла година ни говорят за тоя мач, почнали са от миналата, то не беше февруари, па май, па не знам, кога, накрая декември.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: само на държавно ниво
« Отговор #32 -: Dec 17, 2020, 10:18 »
въобще не говорех за бокс. Имах предвид думи като: жаба, лиско, гългъл, усхадуя и пр. Както виждаш, след като съм ги запомнил, явно не те пропускам всеки път, но на моменти ми е идвало в повече.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: само на държавно ниво
« Отговор #33 -: Dec 17, 2020, 10:37 »
Жаба, Смоку и Кумчо Лиско не съм ги измислял аз. Те са широко разпространени и ползвани прякори.  Гългъл също не е мое дело, макар да не е така разпространено. Но предпочитам да ползвам него вместо Гошо, защото съвпада с името ми, а аз не желая да имам нещо общо с Гългъл, нищо, че ползвам тубата (но само нея и не директно, а през Invidious) всеки ден.

Усхадуя наистина е мое дело, но съм го ползвал едва два-три пъти. Случи се съвсем наскоро. Бях на чужд компютър и пишех коментар. Обърнах подредбите и написах Windows. Обаче то било БДС, а не bds-latin. Веднага видях, но ми хареса грешката и го оставих. В послепис уточних, какво е това.

Явно просто не си попаднал на въпросния коментар.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: само на държавно ниво
« Отговор #34 -: Dec 17, 2020, 11:15 »
Цитат
Те са широко разпространени и ползвани прякори.
тъжно  :)

Цитат
Усхадуя наистина е мое дело, но съм го ползвал едва два-три пъти
помня от къде идва

Моето скромно мнение е, че когато пишеш текст, е добре да се стремиш да предадеш съдържанието маскимално ясно. Предполагам е някакво професионално изкривяване.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: само на държавно ниво
« Отговор #35 -: Dec 17, 2020, 11:33 »
Гога продължавай да пишеш в същия дух. Това придава колорит на такива теми. Аз например обичам да наричам търсачката - Гого. Ама от кашика го научих, иначе не бих се сетил.

и аз така, за това в такива случаи го пропускам. Когато някой полага толкова усилия да се изразява нарочно объркващо, пишейки на 'жаргон' дето той си е измислил, смятам посланието за повече от ясно -- да не го чета.

Зависи какво е. Ако е някой сложен технически въпрос или отговор, добре е да се пише максимално ясно и опростено....че по лесно да те разберат и да ти отговорят.
Ако например някой дойде, напише объркано и заплетено цяла страница за един въпрос - как да го четеш. Ще трябва половин ден да мислиш какво е искал да каже.
Това, че въпросният питащ не се е постарал да го напише ясно за другите значи, че е несериозен и въобще не се интересува много много от проблема. Ако му е на Гз - ще се постарае.

-----
Сега да не вземете този първия 'хумористичен' коментар да го обърнете на сериозно.
« Последна редакция: Dec 17, 2020, 11:55 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: само на държавно ниво
« Отговор #36 -: Dec 17, 2020, 12:08 »

...

 Аз например обичам да наричам търсачката - Гого. Ама от кашика го научих, иначе не бих се сетил.

...


А това за Гого даже не е българско. Произлиза от gosh.org. Не съм проверявал скоро, дали още съществува.  Беше по същество интерфейс към Гългъл, но оформен в стил Bash. Беше станало много популярно. И от там Гошо. Обаче българина това Гошо му звучи много селско и бързо стана Гого. Даже една рекламна агенция си беше регистрирала Gogo.bg с цел да продава SEOM, което пък беше в цветовете и стила на ор'гиналния Гългъл. Не знам и това дали го има още.

После пък стана Леля Гошовица. Това се роди от една шега, че Гългъл е жена (заради instant search), започва да ти отговаря, преди да си попитал.

Всички тези неща бяха докато девиза „Don't be evel“ още важеше, а Гългъл не беше на борсата. Затова аз също нямах против Гого. После обаче дойде Андроид, Хром... и всичко се промени.

=*=

Признавам, че пиша, както ми падне и това е от болезнена графомания. Мога единствено да се извиня, но не и да спра. На наркоманите обикновено им липсва воля.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: само на държавно ниво
« Отговор #37 -: Dec 17, 2020, 13:20 »
абе пиши си, щом те радва.  :)

Зараждат се и дискусии, може не непременно с мене, но с по-словоохотливи участници.

Ти май си единственият, който ясно е писал какво образование има и какво (не) работи, за което имаш моето уважение.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: само на държавно ниво
« Отговор #38 -: Dec 17, 2020, 13:36 »
А бе, случва ми се да поработвам, ама определено „стажа“ ми като безработен е много по-дълъг, отколкото като трудоустроен. Последно съм работил януари миналата година. След това ме съкратиха поради намаляване обема на работа (по-скоро намаляване обема на приходите, но карай). Не мога, много често не желая да се впиша в обществото и да работя, каквото не ми изнася, само, за да имам заплата.

Когато икономиката е в застой, първо го отнасят идиотите.

Това не означава, че хич нищо не върша. Жена ми и майка ми непрестанно ме занимават с глупости, някой път ми идва изморително.

Например преди два дни ми се наложи да напиша формула:

Цитат
=IF($AU28<>"";AP28&RIGHT(INDEX(INDIRECT(INDEX($AL$1:$AP$1;$AU28));$AV28));"")

Като ap-то е всъщност:

Цитат
=IF(AU28<>"";MATCH($B28;INDIRECT(INDEX($AL$3:$AP$3;$AU28));0);"")

и това, защото имам:

Цитат
=IF($AU28<>"";INDEX(INDIRECT(INDEX($AL$2:$AP$2;$AU28));$AV28);"")

но преди това съм направил пет колони с:

Цитат
=IF($B28<>"";IF(ISNA(AO28);INDEX(INDIRECT(AP$4);MATCH($B28;INDIRECT(AP$3);0));AO28);"")

Всички тези магии, защото поисках един списък и не го получих, та трябваше с 15 таблици да извличам от други места. Разбира се, можех да вкарам още колони, но вече ми писваше.

А два поредни дни всяка сутрин се занимавам с ПИК на НАП.

Но така поне не губя съвсем форма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: само на държавно ниво
« Отговор #39 -: Dec 17, 2020, 21:57 »
Признавам, че понякога ми е трудно да разбера, за какво говори Гогата.
Сравнително наскоро ( преди шест месеца сигурно ) разбрах, какви са тези професори  :D

А и като заговорите за разни личности тук, изобщо нищо не разбирам, щото нито в политиката ме има ( външна и вътрешна ), нито в светския живот.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: само на държавно ниво
« Отговор #40 -: Dec 17, 2020, 22:17 »
Е, не, не съм толкова умен, че да измисля каламбура проф(ц)есор. Благодаря за вярата в мен, но нито съм толкова остроумен, нито досетлив. Аз съм обикновен ламер.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear