Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67419 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И така бързат, че ще се претрепят по пътищата. Тая заран рано-рано имаше голяма катастрофа на кръстовището на Чаталджа. Две леки коли и автобуса.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Да се ваксинират. Всеки сам решава, какъв хазард ще играе с тялото и здравето си.
« Последна редакция: Oct 22, 2021, 12:47 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Предвид тоталитарният нагон на управляващите,не бих се учудил, ако
направят ваксинирането задължително.
   Виждат,че населението поддава,и ...

Е тогава какво,въстание ли трябва да вдигаме ?  >:D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   Предвид тоталитарният нагон на управляващите,не бих се учудил, ако
направят ваксинирането задължително.
   Виждат,че населението поддава,и ...

Е тогава какво,въстание ли трябва да вдигаме ?  >:D
За възстание не зная. Трябва си организация за такова нещо. Но лично за себе си съм решил, че ако направят такова нещо, хващам оръжието и тръгвам за главите им.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тия последните две мнения звучите като Костя Копейкин :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
...
Явно някои са се уплашили от приказките на здравния монстър (пардон,министър).
Чакаха, чакаха, както е характерно за бг да отлага, белким му се размине, дойде третата вълна и някои хора изоставиха надеждите си, че и това чудо ще е за три дни.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тия вълни са много интересни, сякаш програмист им е писал скриптовете- изчезна сезонния грип, всичко стана ковид. После пика на вълната щеше да е около 15 септември, след това се измести на около 15 октомври, а сега се оказва, че е в момента. Докога ли?  Аз предричам, че поредния пик ще е около изборите.  Дали има връзка с изтичащия срок на годност относно наличните в момента в БГ ваксини и плана за възстановяване, с който много се похвалиха управляващите??
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цял ден се чудя по сутрешната новина дето сте видели хора по опашки.

Като цяло съм разочарован. Тия хора до вчера твърдо не са искали, но днес се пречупват. Жена ми, която по принцип си мрънка, както всяка половинка, вчера ми вдигна скандал, че казах спокойно, че няма да си купувам хляб, ако ме задължат. И работата е точно там. Никой никаква жертва не ще да прави, а ако ще направи жертва, тя ще е с убежденията му. Но с битието не.

От друга страна, живота непрекъснато ме учи, че не мога да съм твърд по нито един въпрос. Всеки път, когато съм твърдо убеден, че ще направя или няма да направя нещо, съдбата намира начин да ми го сложи отзад и аз в крайна сметка да го направя или да не го направя по някаква съвсем несвързана причина, която никога не съм подозирал.

Всъщност настоящата ми работа е едно от тези неща, които казвах, че никога не ще сторя. Мога само да предполагам, как точно се стигна на мен да я предложат и да ми се превиждат някакви неща, които евентуално може и да ги няма. И в крайна сметка го направих, защото името си заложи човек, който макар и да познавам бегло, не бих казал, че бих сторил нещо за или против него. Но, когато този човек заложи честта си без дори да ме попита, колкото и да бягах от това, нямаше, как да не го направя.

Предполагам, че и с ваксините ще стане така.

Много хора са конкретно против тези ваксини. По-малка част са против ваксините изобщо. За мен много пъти съм казвал, че са надлъгване с природата, което все някога трябва да спре, защото никога крайния резултат не може да е в полза на човечеството. Но принципно нямам проблем със съществуванието им, дори съм направил на децата си всички задължителни ваксини.

Всъщност моите деца не съм сигурен дали вярват, че ще бъдат „чипирани“, но определено са настроени против и ги смятат за опасни, също като 4096. И това са си го научили по техни канали в компанията си, Instagram и Youtube.

Но предполагам, че накрая ще бъда принуден от още не знам какво и аз да се боцна. Защото винаги е така. Става това, което не искаш.

Та затова съм тъжен. От една страна, защото, колкото и големи индивидуалисти да сме, ние все пак си оставаме стадо, което е съгласно да бъде подбрано със сопа. И от друга, че най-вероятно аз също ще стана част от статистиката.

ПББ имат една много известна песен за дървото. Тая песен е създадена да ни надъхва, но ние знаем, че дървото винаги се оказва повалено от бурята, колкото и голямо коренище да има, колкото и да е старо. То стърчи, а всичко, което стърчи, винаги бива повалено. Ако бурята случайно не успее, ще дойде човека с резачката, ще го натовари на ТИР-а и ще го изнесе в Гурция. Например. Или ще го изядат термитите. Или ще има суша. Или кой знае какво. Но дървото винаги свършва повалено.
« Последна редакция: Oct 22, 2021, 18:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Няма драма. Бяха снимали вчера една опашка отстрани на ХЕИ-то във Варна. Бяха се наредили там, щото сайта за изтегляне на електронните сертификати падна и се наредиха пред ХЕИ-то, да си ги вземат оттам. А по медиите написаха, че опашката била заради наплив за ваксиниране.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И пак лъжат, а ? Пусти медии...............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Пичове, Костадин Костадинов го каза ясно - от работа не могат да ви уволнят , ако откажете да се ваксинирате. Могат да ви пратят в платен отпуск, после неплатен. Ако ви заплашат - среден пръст. Хляб можеш да си купиш и от малкото магазинче, а големите да го духат. Човек ако си знае правата по конституция, няма спиране. Ако трябва да си я носим конституцията в левия джоб и тея дето искат да ни ебават ще го духат.
И да, възраждане е истината
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Пичове, Костадин Костадинов го каза ясно - от работа не могат да ви уволнят , ако откажете да се ваксинирате. Могат да ви пратят в платен отпуск, после неплатен. Ако ви заплашат - среден пръст. Хляб можеш да си купиш и от малкото магазинче, а големите да го духат. Човек ако си знае правата по конституция, няма спиране. Ако трябва да си я носим конституцията в левия джоб и тея дето искат да ни ебават ще го духат.
И да, възраждане е истината

Тони, не си бил тук известно време. Ние това го говорим от една година.

Само с две думи. Констиутуцията ни не действа от 13/03/20. Всяка една мярка взета досега е абсолютно противоконституционна, в пълен разрез с хартата за правата на човека и с каквото още се сетиш. Нямаш права.

Могат и ще те принудят да се ваксинираш. Теб може и да не успеят засега, особено, ако все още работиш това, което работеше. Но то е, само защото работехте двама души. Ако беше цех или нещо друго, като нищо могат.

Относно Костадинов за мнението ми говори самия факт, как го наричам, без непременно да съм убеден, че цоца рубли.

Той е националист, аз съм либерал. Той е за смачкване на Македония, аз съм за моменталното ѝ приемане в ЕС, като оттеглим всичките си претенции към нея и повече никога не поставяме никакви.

Имам една претенция и тя е единствено, хората имащи български паспорти там да имат същите права, каквито имат и хората с македонски паспорти.

От тук натам, могат да правят, каквото щат, това са техни вътрешни въпроси и ние нямаме право да им се месим.

п.п. Последното е лично мнение. Имаш пълното право, ако желаеш да гласуваш за него. Например 4096 на юлските изборри стори точно така. Това си е твоето мнение. Никакви противопандемични мерки не могат да ти отменят това право все още. За в бъдеще ще видим.
« Последна редакция: Oct 22, 2021, 21:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Гога, едно от нещата, които съм разбрал досега от житова е, че кажеш ли думичката никога, вселената ще намери начин да те принуди да направиш точно това или пък да не го направиш. Зависи, за какво се заричаш. Това е една от няколкото причини, да вярвам в по-визша сила.

А относно ваксините, няма какво да се заблуждаваме. Всичко до тук си следва своя ход. И логичната им стъпка е, да ги наложат силово. В един момент. Преди това ще има голяма криза, финансова, политическа или каквато там са решили да спретнат, за да отслабят психическата съпротива и решимостта на хората. И тогава ще ги наложат. Все още е рано.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2484925088319147&id=100004050397289&set=p.2484925088319147&source=47&__tn__=R

И за Гогата в текстов вариант:
"Когато основах Майкрософт преди 45 години, моята основна визия беше, един ден да мога да чипирам Пешо от Левуново". Бил Гейтс пред Тянков ТВ


П.П. а за жените във форума или хубаво или нищо...макар че то в днешно време и разните му там LGBT...ЮЯ кое е мъжко и кое женско е трудно различимо, но.. да смъкнем малко нервното напрежение и ние /ретро сексуалните - според днешната младеж/

...жените не предлагат брак понеже в момента когато коленичат, мъжете започват да си разкопчават ципа...

Как мъжкия член става легенда?
Е как, от уста на уста.

- Миличка, какво правиш в момента?
- Лягам си, ще спя, а ти?
- В бара съм зад теб, гледам как се въртиш и не можеш да заспиш!

Жена споделя на приятелката си:
-Разбрах, че моят ми изневерява
Приятелката ѝ: Карай, майната му!
Жената: И аз му продупчих всичките презервативи...
Приятелката ѝ: Майната ти!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Основната му визия е била да направи кинти. И ако не беше късмета му (разни хора твърдят връзки по бащина линия) IBM да клекнат, то това никога нямаше да се случи. Много по-напред в бъдещето е „световната доминация“. Защото пари и власт си вървят ръка за ръка. Световни пари — световна власт. Или поне опит за такава.

Днес е медицина. Ама само щото е модерна. Едно време са били например нефтените  кладенци. Рокфелер от това е станал прочут. След време ще е нещо друго.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 78   Нагоре
« назад напред »