Автор Тема: Имах следния проблем с СУСЕ 9.2  (Прочетена 722 пъти)

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Имах един рутер и ми се наложи да го продам то беше ПЦ и му бях качил линукс и вин98 като ми се наложи да махна линукса (незнам как става) под ъин98 реших чрез ПКЮ меджик да форматна слуап дяла и после да го изтрия после реших да форматирам исамия партишън на линукса,форматирам трия и остава само партишъна на уин98 фат32-то и какво пускам аз и ми се показва диалогов прозорец "груб>" и аз направо останах в неведение. Какво направих след това форматирам целия Хдд трия сички партишъни все все едно е купен от магазин и какво пак същото "груб>" и направо останах разочарован и така неможах да го оправя .Правих рескуе диркети на ПКЮ меджика ама пак неще показа ми само фат32-то което бях направил след формата.Нкарая взе,че качих Уин98 е така в/у хдд-то и си се оправи само сега нее се вижда това груб> моля ако някой знае как се маха линукс да ми каже просто да знам другия път.Мерси предварително и приятен ден.
Активен

ohubohu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 355
    • Профил
Имах следния проблем с СУСЕ 9.2
« Отговор #1 -: Feb 15, 2005, 10:20 »
Цитат
fdisk /mbr
Това е начина, защото извикващата част на GRUB е все още в MBR (Master Boot Record).  Добавянето, махането, форматирането на логическите части на диска, нямат общо, в прекия смисъл, с  MBR.
Зареди си от DOS дискета и пусни горното.

Успех!
Активен

             KISS
(Keep It Simple, Stupid)

LinuxVMANIACHEN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Имах следния проблем с СУСЕ 9.2
« Отговор #2 -: Feb 19, 2005, 18:53 »
И аз имах същия "проблем" на времето (ехееее кога бях млад:>)
За тоя метод не знам, но като мушнеж диска на ХР (winshit...таковата) и влезеш в конзолата, можеш да драснеш "fix mbr" и би трябвало да ти се оправи и да ти сложи МБВ за win. при мен така се оправи, пък не знам за други компове как ще е... той моя е уникален, та нямам думи....
УСПЕХ!
Активен

Slackware 10.1
kernel 2.4.29
KDE 3.3