Автор Тема: питам за да знам  (Прочетена 1480 пъти)

ratte

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • Distribution: UBUNTU
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
питам за да знам
« -: Dec 15, 2005, 09:55 »
какво е ReactOS? И МОЙЕ ЛИ ДА СЕ ПОЛЗВА ОТ НАЧИНАЕЩИ КОИРО ИСКАТ ДА МИНАТ НА ЛИНУКС
Активен

Acer Aspire 5051 ANWXMI GNU/Linux Ubuntu 8.04......and boza for work

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #1 -: Dec 15, 2005, 10:34 »
По - добре мини направо на линукс, не виждам с какво React OS ще те улесни, а и има няколко доста лесни линукс дистрибуции, с които не би трябвало да имаш проблеми (все пак трябва да имаш поне малко време и желание да се учиш,а не ако нещо не тръгне от първия път и да се отказваш).
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #2 -: Dec 15, 2005, 11:15 »
Цитат (ratte @ Дек. 15 2005,09:55)
какво е ReactOS? И МОЙЕ ЛИ ДА СЕ ПОЛЗВА ОТ НАЧИНАЕЩИ КОИРО ИСКАТ ДА МИНАТ НА ЛИНУКС

Това е свободна операционна система копираща начина на работа на Windws NT. Почти няма драйвери за нея и не е съвместима с Linux/UNIX. Така че не знам с какво ще ти помогне. Това между другото можеше да го прочетеш на сайта на ReactOS.

П.П.
Писането с ГЛАВНИ букви в Интернет се възприема като крещене. А това че имаш поне четри правописни грешки в поста не мисля да коментирам.
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #3 -: Dec 15, 2005, 11:38 »
ReactOS е шанс за онези потребители които не искат да използват UNIX базирана система, но искат да използват изцяло свободна ОС. ReactOS предлага алтернативна имплементация на УинАПИ и вероятно е свързана по някакъв начин с проекта wine. В момента е още в алфа стадий на разработка, но се очаква през април година да премине в бета фаза...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

ratte

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • Distribution: UBUNTU
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
питам за да знам
« Отговор #4 -: Dec 15, 2005, 14:39 »
Добре, коя дистрибуция сте ми препоръчате м/у Сусе и Мандратаке и с коя ще мога да ползвам и тези неща с които съм свикнал в "Win..." и имам купени за него както и "All in one" (принтер,скенер,копир) машинката си която според "HP" е създадена за "Win....." и програмата която я оправлява е !само! "Win...." приложима?
                                                 Мерси......
Активен

Acer Aspire 5051 ANWXMI GNU/Linux Ubuntu 8.04......and boza for work

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #5 -: Dec 15, 2005, 15:45 »
Мандрива 2006 PowerPack. Има я в арена на ДВД, иначе ако нямаш ДВД можеш да си дръпнеш Free версията от сайта на Мандрива. СУСЕ не става според мен за нищо - бавно, бъгаво, нестабилно...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

ratte

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • Distribution: UBUNTU
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
питам за да знам
« Отговор #6 -: Dec 15, 2005, 15:54 »
Благодаря, сте се пробвам!
Активен

Acer Aspire 5051 ANWXMI GNU/Linux Ubuntu 8.04......and boza for work

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #7 -: Dec 15, 2005, 16:47 »
На d.linux-bg.org има свободната версия.
Активен

i_gotzev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #8 -: Dec 15, 2005, 17:32 »
Цитат (Lord_Bad @ Дек. 15 2005,16:45)
СУСЕ не става според мен за нищо - бавно, бъгаво, нестабилно...

Хайде стига с коментари за нещо което или не познаваш добре или не си положил достатъчно усилия да опознаеш. От дълго време чета постовете ти и освен оплюване на КDE, възхваляване на GNOME, и отрицателни коментари за SUSE май нищо полезно не може да се извлече от тях. От три години работя на работното си място със SUSE и не съм видял нищо бавно, бъгаво и нестабилно. Но мнението си е твое и ти имаш право на него.
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
питам за да знам
« Отговор #9 -: Dec 15, 2005, 18:02 »
Видял съм много повече от СУСЕ, отколкото ми трябва, а и към моете мнение мога да прибавя и това на доста други професионалисти - СУСЕ е много под нивото на Федора, Дебиан, Слакуеър. Никога не се наемам да коментирам нещо което не съм ползвал и което не познавам - честно казано преди време когато още не бях ползвал СУСЕ мислех че има много хляб в него, но уви. Даже още имам едно СУСЕ на харда, което не съм пускал от деня в който го сложих понеже в фирмата настояваха да го ползваме... Разбира се хора и стандарти всякакви - по моя стандарт СУСЕ е разочарование...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!