Автор Тема: TINI CORE LINUX  (Прочетена 2837 пъти)

freebuter

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
TINI CORE LINUX
« -: Mar 02, 2012, 14:37 »
Преди време ми попадна много стар лаптоп .Един познати ми препоръча да му инсталирам (тинй коре линукс )и да заменя стария линдолс 95 . Изтеглих таини коре (TinyCore-current) офицялния сайт  и го инсталирах  .Но няма почти никакви програми като браузер и плеар.Неможах да намеря мрежов мениджър за да ги изтегля и пробвах с да се конектна с терминал (за да е интересно позвам  външен wifi адаптор) .
./ifcongig wlan1 up
./iwlist wlan1 scan
./iwconfig wlan1 essid (името на моята мрежа)
./dhclient wlan1(отпред има судо на всички ) -тук ми дава грешка . За пръви път ползвам линукс допускам ли някъде грешка и има ли друг начин да се свържа към мрежа ми ?  Ще съм много благодарен за помоща.

 
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #1 -: Mar 02, 2012, 14:50 »
Добре дошъл във форума!
Не казваш каква е грешката.
Така стартирани, с ./ отпред, командите би трябвало да са в текущата директория. Не знам дали и как ги търси ако ги няма в тази директория. Така че, ако действително ги стартираш така, пробвай без ./
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

freebuter

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #2 -: Mar 02, 2012, 15:24 »
 БЛАГОДАРЯ
В момента лаптопа не около мен и немога да се сетя точно за грешката .
Намира ги фаиловете при първите 3 команди няма проблем аз мислех че някъде допускам синтаксисна грешка .Има ли начин да изтегля пограмите кото ми трябват и да ги сложа в исо. фаила ?
При първоначалните ми опити с друг комп под виртоал бокс нямаше проблем изтегли всичко което ми е нужно има ли начин да ги добавя (от виртуалната машина  в исо. фаила ) което ще е по лесно и бързо за мен
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #3 -: Mar 02, 2012, 16:07 »
Щом вече линукса е инсталиран, защо ти е да вмъкваш пакети в ISO ? Не може ли да ги запишеш като данни (на друго СД) ?
=========

Другото, което ми дойде наум е, че DHCP клиентът може да е друг, а не dhclient
Виж тази тема
« Последна редакция: Mar 02, 2012, 16:11 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

freebuter

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #4 -: Mar 02, 2012, 17:18 »
Както казах нов съм в линукс.Ще пробвам да ги запиша на диск и да видим .Пробва и на нов лаптоп пак ми дава същото :
sudo dhclient wlan1  sudo;dhclient command not found
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #5 -: Mar 02, 2012, 17:24 »
А пробва ли
sudo udhcpc wlan1
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

freebuter

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #6 -: Mar 03, 2012, 02:04 »
Възможно ли е да се конвертиране vdi в  iso и как. Така мисля че ще ви спестя много страни въпроси от моя страна и за мен ще бъде по лесно.
Активен

freebuter

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: TINI CORE LINUX
« Отговор #7 -: Mar 04, 2012, 22:41 »
Оправих интернета ,изтеглих фаерфокса но не разпзнава други езици овен англиски когато го заредя станица като майл.бг всичко мие в квадрати инсталирах пакета либреофисе -бг.тзц но имам чиството че ми трябва още нещо. Също така няма и звук но като за 120 мб е много добре.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Има ли аудиомиксер във Fedora core 1?
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesko_dechev 2 2581 Последна публикация Jan 21, 2004, 14:37
от apogza
Настройка на Fedora Core 1 ?
Настройка на програми
spider 0 1750 Последна публикация Feb 23, 2004, 17:01
от spider
Fedora Core 2
Идеи и мнения
BOT_ev 4 3028 Последна публикация Apr 27, 2004, 23:26
от tuxbg
Internet при Fedora Linux Core 4
Настройка на програми
limubai 3 1881 Последна публикация Oct 31, 2005, 18:54
от limubai
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8611 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N