Автор Тема: Въпрос за книжки  (Прочетена 5066 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Въпрос за книжки
« Отговор #15 -: Oct 17, 2019, 12:35 »
Изобщо не разбирам, за какво говорите  ;D
На мен ми е важно да си свърша работата, пък както ще да се нарича целият сбиротък от език, библиотеки и каквото още има към него.

А и покрай последното ми мъничко творение тук за един от нас, видях, че библиотеките, които не са част от езика, не всякога могат да свършат работа. Та, въпреки че в PyPi има над двеста хиляди проекта, хубаво е да се знаят и възможностите на езика и най-малкото да се пробва да се свърши нещо и по "трудния". Просто защото някога може да удариш на камък.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Въпрос за книжки
« Отговор #16 -: Oct 18, 2019, 02:48 »
То вече като се каже език и трябва да се казва и за коя версия се говори:
Бейсика на моя Правец-Д не беше съвместим с Епъл2 / Имко / Правец 82 те пък са различни от МС Бейсик и различни от РОМ Бейсика (има ли някой дърт да го помни)
Php5 не е Php7
Python 2 не е Python 3
Perl 5 не е Perl 7 (вече е Raku)
Вече се търсят хора да прехвърлят програми от старите на новите щото са несъвместими - абе важното е да има хляб за програмистите.
В службата има едни RPG програми дато вървят на IBM iSeries AS400  със 128ГБ РАМ - последната версия е от преди 30г. и работи като пушка, сега и езиците са еднодневки.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за книжки
« Отговор #17 -: Oct 18, 2019, 07:27 »
Perl 6. Занимавах се с него, още, когато се появиха първите дистрибуции на Rakudo. Има и други по-неизвестни дистрибуции. Не ми харесваше особено, защото ми отнемаше част от свободата. Лари наричаше това: ако не можеш да оправиш разработчиците, оправяш езика. Обаче той така и не успя да се наложи. А и не се разви особено. Тази година мъдро решиха да не повтарят случая с Питон.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Въпрос за книжки
« Отговор #18 -: Oct 18, 2019, 15:20 »
Не зная, как е бил Питоня преди, обаче на мен ми харесва. Класовете си имат своето място. Каквото и да съм си правил до сега, не ми се е налагало да се занимавам с класове все още.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.