Автор Тема: Пускане на users в webmin  (Прочетена 3295 пъти)

qbasix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Пускане на users в webmin
« -: Dec 31, 2011, 20:26 »
Здравейте приятели, искам да ви питам следното нещо:
Значи дадоха ми един компютър към които са свързани много други и от него черпят интертет посредсвом кабели. и им раздава локални IP адрес и чрез webmin някакси се контролират пускат и спират можете ли да ми кажете от каде мога да ги пускам спирам и евентуално добавям нови. > ?

 Версия 1.560  (Debian Linux 3.1)

Благодаря !
« Последна редакция: Dec 31, 2011, 20:32 от qbasix »
Активен

Intel

  • Гост
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #1 -: Dec 31, 2011, 21:38 »
Webmin e просто графично управление на приложенията на самия сървър (пре уеб браузер), работи на порт 1000, например site.com:1000
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #2 -: Jan 01, 2012, 03:17 »
Webmin e просто графично управление на приложенията на самия сървър (пре уеб браузер), работи на порт 1000, например site.com:1000

Бъркаш! 10000, ако узера не го е променил! https://localhost:10000 ;)
Активен

qbasix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #3 -: Jan 01, 2012, 20:10 »
знам как се достъпва webmin но въпроса е там че незнам как да пускам усери с него и затова се обърнах към вас можете ли да ми кажете ?

ако бъркам и не е през webmin да ми обясните как да го направя  ?

Благодаря
« Последна редакция: Jan 01, 2012, 20:13 от qbasix »
Активен

Intel

  • Гост
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #4 -: Jan 01, 2012, 20:26 »
изтрито
« Последна редакция: Jan 06, 2012, 21:17 от Intel »
Активен

qbasix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #5 -: Jan 01, 2012, 21:15 »
аз достъпвам webmin-a на прикачената снимка от мен виждам сички IP-та които са вързани към сървърчето от тук ли се командват ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5318
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #6 -: Jan 02, 2012, 10:54 »
Qbasix, четох ти поста, четох го - и си казвам няма да пиша, че ще се обиди юнака. Ама хайде да напиша как аз го виждам твоето положение. Така по форумите мисля, че няма да се оправиш с проблема си.

Цитат -> "...Значи дадоха ми един компютър към които са свързани много други и от него черпят интертет посредсвом кабели. и им раздава локални IP адрес и чрез webmin някакси се контролират пускат и спират..."

Е добре, който ти го ДАДЕ тоз компютър аджеба не ти ли обясни как да работиш с него ? Как да се добавят/пренахват/управляват клиенти ? И тази SHAPE система явно не е за домашна употреба, ами за комерсиална. Ако не е така - обясни ни за какво точно ще се ползва. Демек, пак с трици - маймуни ще ловим. С такива набедени администратори - трудно ще върви работата. Нищо лично, много искам да се оправиш в тази ситуация, ама така с постове "ТУЙ КАКВО Е", "ОНУЙ КАК СЕ ПРАВИ" мъка ще е за теб.

Ако можеш помоли този, който ти го ДАДЕ този комп, да ти покаже и обясни нужните неща и да ги оттренирате. Така ще си наясно със системата и ще работиш с удоволствие с нея.

Пожелавам ти само успехи през Новата година.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

qbasix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #7 -: Jan 02, 2012, 21:30 »
Acho аз ако тоя дето ми го даде ми беше обяснил сега нямаше да ви занимавам с такива простотии. Мислиш ли че ко  бях много наясно щях да задавам така тъпи въпроси ?
Затова се обръщам към вас знаещите
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5318
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #8 -: Jan 03, 2012, 11:42 »
Въпросите не са ТЪПИ. Аз не казах това. Просто така е много трудно да се помогне. С такова инфо, подадено в питането. Не е стандартна ситуация - това имам предвид.

А и само като видя "Прочетена 126 пъти" и с 2-3 коментара, и то НЕ ТОЛКОВА ПОЛЕЗНИ ЗА ТЕБ, да не кажа направо безполезни - ясно е, че питаш за нещо, което не е стандартно и трудно може да ти се отговори ЕДНОЗНАЧНО.

Ако беше "Прочетена 12 пъти" и с 8 реални отговора,  е съвсем друго нещо. Това с бройката е реален показател за самия въпрос. Успехи ти пожелавам само.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #9 -: Jan 03, 2012, 12:53 »
Ти какво трябва да "пускаш" и "спираш"? Я дай още screenshots.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #10 -: Jan 04, 2012, 02:55 »
Acho аз ако тоя дето ми го даде ми беше обяснил сега нямаше да ви занимавам с такива простотии. Мислиш ли че ко  бях много наясно щях да задавам така тъпи въпроси ?
Затова се обръщам към вас знаещите

qbasix, този който е правил нещата преди теб във фирмата, не е ли описал топография на мрежи пр. документации!? Мисля си, че и ако бях аз на негово място, щях да ти кажа: Всичко е описано и това, че ти не можеш да го разбереш, не значи, че съм длъжен да те обучавам!
Може и да има в теб голямо желание да се научиш, но на този етап от знанията ти и възможностите ти, това с което си се захванал е прекалено сложно! 
Активен

qbasix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #11 -: Jan 05, 2012, 21:43 »
Acho аз ако тоя дето ми го даде ми беше обяснил сега нямаше да ви занимавам с такива простотии. Мислиш ли че ко  бях много наясно щях да задавам така тъпи въпроси ?
Затова се обръщам към вас знаещите

qbasix, този който е правил нещата преди теб във фирмата, не е ли описал топография на мрежи пр. документации!? Мисля си, че и ако бях аз на негово място, щях да ти кажа: Всичко е описано и това, че ти не можеш да го разбереш, не значи, че съм длъжен да те обучавам!
Може и да има в теб голямо желание да се научиш, но на този етап от знанията ти и възможностите ти, това с което си се захванал е прекалено сложно! 

Ко бе описано ще да бъде хубаво колкото и на висок стил да го е писал но въпроса е там че не е оставил абсюлютно НИЩО.

Ти какво трябва да "пускаш" и "спираш"? Я дай още screenshots.

1 ви скриин е на linuxfirewall като достъпиш webmin-a там виждам "Ip-tata" и съответно със нали Accept   със зелено drop с червено или Run chain MARK

на втория скриин ти вече съм отворил произволно  " IP" и показва следните неща на правилен път ли съм че от тук се спират и пускат ? И ако да как става това от опциите във втория скриин ли или някаде другаде  ?

Благодаря
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #12 -: Jan 05, 2012, 23:55 »
Acho аз ако тоя дето ми го даде ми беше обяснил сега нямаше да ви занимавам с такива простотии. Мислиш ли че ко  бях много наясно щях да задавам така тъпи въпроси ?
Затова се обръщам към вас знаещите

qbasix, този който е правил нещата преди теб във фирмата, не е ли описал топография на мрежи пр. документации!? Мисля си, че и ако бях аз на негово място, щях да ти кажа: Всичко е описано и това, че ти не можеш да го разбереш, не значи, че съм длъжен да те обучавам!
Може и да има в теб голямо желание да се научиш, но на този етап от знанията ти и възможностите ти, това с което си се захванал е прекалено сложно! 

Ко бе описано ще да бъде хубаво колкото и на висок стил да го е писал но въпроса е там че не е оставил абсюлютно НИЩО.


Ами за да не е описано и да не ти даде никаква информация, не ти ли говори за неуредени отношения!?

Посъветвай шефовете си да си уредят отношенията и да си направите прехода цивилизовано, щото едва ли ще им излезе по-евтино по този начин!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #13 -: Jan 06, 2012, 09:39 »
//off

Ами за да не е описано и да не ти даде никаква информация, не ти ли говори за неуредени отношения!?

Посъветвай шефовете си да си уредят отношенията и да си направите прехода цивилизовано, щото едва ли ще им излезе по-евтино по този начин!

Няма да има особено голям ефект. И аз бях в същото положение (даже за някой неща още съм). Просто админа преди мен са го махнали понеже се скарал с шефа. Няма да споменавам, че нямам нито една бележка на кабелите, който излизат от switch-а. А телефонната центрака е просто цвете. Е, за две години вече си оправих нещата, но в началото беше същата мъка.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Пускане на users в webmin
« Отговор #14 -: Jan 06, 2012, 10:19 »
//извън темата: b2l, да не би админа преди теб да се казва Живко? :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Samba users
Хардуерни и софтуерни проблеми
RH9 4 1742 Последна публикация Nov 11, 2003, 16:36
от RH9
Qmail users
Настройка на програми
PlamenB 2 1460 Последна публикация Sep 19, 2005, 16:06
от PlamenB
Kubuntu users...
Настройка на програми
kennedy 4 1851 Последна публикация Apr 26, 2007, 22:40
от dad
Linux users:873
Живота, вселената и някакви други глупости
anstas 5 1840 Последна публикация Oct 20, 2009, 11:50
от ntrance
Настройка на Users Group правата
Настройка на програми
vladi246 29 7386 Последна публикация Jun 02, 2010, 15:27
от dejuren