Автор Тема: [Решен] IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?  (Прочетена 4031 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Прави ми проблеми нещо лаптопа - без бой не си признава  ;D къде ли са му я завряли таз батерия
Някой случайно да има Lenovo IdeaPad G series
и по точно G585
Трябва ми оригинален BIOS дъмп понеже на официалния сайт няма т.е. измъкват се по йезуитски, че бил нямал обновявания
ама на мен и оригиналната версия ще ми свърши работа

Питам защото съм му забравил паролата на БИОС-а
та единият вариант е да му махна батерията и CMOS батерията която обаче не откривам на видно място, джъмпери също
дргият ми вариант е да го обновя или в тоя случай да му намажа отгоре пак същата версия което ще ресетва NVRAM

Phoenix BIOS ... Phoenix Crisis Disk Recovery мисля ще свърши работа с една флашка - само ми трябва дъмп на точно същият БИОС
« Последна редакция: Jun 01, 2013, 01:45 от remotex »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?
« Отговор #1 -: May 15, 2013, 00:49 »
Абе преди време във форума на сетком се обсъждаше, че при новите лаптопи не ставал този номер с ресет на паролата чрез махкане на батерията, но не си спомням подробности защо! Въпроса пак беше такъв, че биоса заключен с парола.
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?
« Отговор #2 -: May 15, 2013, 01:07 »
А бе имам едно подозрение ама..
изчетох какво ли не - от това че имал бекъп на бекъпа (батерии) та до ТПМ модули и пр.
явно ще трябва да се пробва - та ако някой знае къде са му я заврели да казва
освен това официално поддръжката казва че за някой модели може да се ресетва - трябва да се пробва (гледам и Г585 е там) само дето са забравили за ЦМОС батерията :-) Пробвах без нея - не стана

http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT075709

The symptom above may occur to the following systems:
G480/G580/G485/G585 without pre-installed OS

 
Solution
1. Try to remove the hard disk and do a reset by draining the power (press power button for 10 seconds without battery and AC adapter).
2. Try to enter bios using F2 key.

If you are successful in entering the bios, Load up Bios default settings by F8 key within BIOS. Connect the Hard drive back and check again if you are able to access BIOS by pressing F2 key.

If the steps above didn't fix the issue, Bios will need to be re-flashed.

Тука опираме до второто нещо дето си го мислех - и пак удрям на камък понеже
Официално: "Bios update is not required for this product " и не дават оригиналната версия
Аз не искам да обновявам а да го (п)ре/флашна пак със същата версия - по принцип след такава операция НВРАМ се ресетва.

Затова питам някой ако има същия модел да му направи един бекъп... ще съм му вечно благодарен  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?
« Отговор #3 -: May 15, 2013, 09:46 »
Аз няколко пъти съм се спасявал с CmosPwd, но не е било на лаптоп, ако искаш опитай.

http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

Този линк не съм го чел, прецини си сам http://www.top-password.com/knowledge/recover-bios-cmos-password.html
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?
« Отговор #4 -: May 15, 2013, 17:05 »
Знам ги тези, но не ми вършат работа, понеже паролата е при стартиране още и не може да продължи да зареди от каквото и да е
единствения вариант е в режим препорграмиране на БИОС от тапа, обаче ленОфци са забравили да пуснат оригиналната версия на БИОС-а затова питам някой ако има същия личен комп. или достъп до такъв (служебно) и ако може да направи дъмп на БИОС
G585 Model: 20137
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: IdeaPad G585 къде му е CMOS батерията?
« Отговор #5 -: May 31, 2013, 20:55 »
Всичко си призна - още като ме видя с поялника и разбра за какво иде реч  ;)

изобщо (малко съвети към начинаещите)...
Видиш ли програмист с поялник.. значи работата е дебела
все-пак поялникът е най-добрият уред за изтезания (вкл. и според Р. Марчинко, а човекът е експерт по темата все пак: "...като му ошариш 2-3 пъти топките с поялника и всичко си казва човек" и още един полезен цитат от него: "Учудващо е свойството на неодушевените предмети да те разбират понякога какво искаш от тях особено след като употребиш вълшебна думичка напр. ...мамата, ...бравата и пр. и вложиш малко повече сила)

Сега решението - доволно просто стига да имаш поялник и търпение под ръка:
Батерията е от едната страна на харда почти до него - лява или дясна зависи дали се гледа откъм гърба или изпод калвиатурата.
Горе-долу на същото място като при G580 вижте тук около 1:00 мин горе вдясно от харда - само че при 580 е стандартна, незапоена и е "отгоре" т.е. достъпна отзад, а при 585 там мястото е покрито а и батерията е от другата/долната страна на платката - недостъпна отзад без разглабяне и е запоена - една такава малка и синя по-скоро като за часовник ама свърши (работа)  [_]3
може-би е по-достъпна откъм изпод клавиатурата на пръв поглед напр. ето тази е баш там (около 09:25 мин) при G570 която май е по-лесна за смяна т.е. не ми изглежда като моята синя и запоена и да трябва цялостно разглабяне за да се стигне дотам с поялник

горе-долу на повечето от тези модели им е там батерията - вдясно от харда (срещу паметта), но на някой е много по-лесна за обслужване - много добре се вижда.

И за финал: Явно Леново са решили, че след като го дават толкоз евтин един модел напр. 585 то трябва да се напечелят от поддръжката му барем. разликата 580 до 585 е само +5, но в цената е до +$100-200...
А бе... и тия тръгнаха по пътя на интел - Селерон вече нищо не значи относно хардуер, просто е една търговска марка.. така е и с Г585 (не Г*** а конкретно Г585) имат Г585 с най-различни конфигурации и цени - ама съвсем различни от порядъка на до $500 разлика от един Г585 до друг Г585. Даже има случаи Г585 (от по-скъпите) да е мнгоо по-близо до Г580 (от по-евтините) отколкото до скъп Г585. Е какво ни дава тогава наименованието Г585 - нищо (само една гола търговска марка)
« Последна редакция: May 31, 2013, 20:58 от remotex »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Cmos clear от конзола
Хардуерни и софтуерни проблеми
Gizmo 8 3871 Последна публикация Dec 13, 2007, 16:55
от Gizmo
проблем с LENOVO IDEAPAD G550G 59035054
Лаптопи
erest 4 2867 Последна публикация Jul 12, 2011, 18:53
от erest
Lenovo IdeaPad 300-15IBR
Лаптопи
Alisa79 59 17519 Последна публикация Aug 06, 2016, 22:41
от Alisa79
Ubuntu 16.10 на Lenovo ideapad z510
Хардуерни и софтуерни проблеми
monstergodness 34 9942 Последна публикация Dec 06, 2016, 16:17
от ЗибелтБг