Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198689 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1260 -: Feb 09, 2021, 19:36 »
 ;D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1261 -: Feb 10, 2021, 10:26 »
   Ахаааа,не съм го обяснил културно,обиждал съм...

   Колкото повече болести има,толкова повече фармацевтичните уроди ще си пълнят гушата.
Как да не вярва човек на конспиративни теории...
Особено като се имат предвид неудобните факти за т.нар. коронавирус.

Колкото и да се дразнят някои от информациите за проблеми при ваксиниране,те са факт.
Има сериозни усложнения в някои случаи,водещи даже до инвалидност.
Преди време имаше например такъв случай: две сестри близначки,
ваксинирани с една и съща ваксина,от една и съща партида.
При едната сестра няма сериозни проблеми,другата обаче се разболява
тежко (вследствие ваксината) и сега е инвалид.
Това го даваха и по телевизията.




Достатъчно културно ли обясних всичко ?
« Последна редакция: Feb 10, 2021, 10:29 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1262 -: Feb 10, 2021, 13:15 »
Химичните концерни били печелили пари. Имаме новина, както казваше Барека. Ами то всички работим за пари. Ама има някои, които го правят по-добре от другите. Такова си е времето, меркантилно.

Много пъти съм го споменавал, но човек, който желае да печели, колкото повече иска да спечели, толкова по-малко задръжки трябва да има. Всяка задръжка означава по-малко пари. А, за да печелиш колосални суми, това няма начин да става, ако не си допуснал безкрайно много компромиси с добрите нрави. Това е от ясно по-ясно и се учудвам, че има хора, които не го разбират.

Между другото същото се отнася и за желаещите власт. Властта и парите са две лица на една и съща монета.

Сигурно ви е втръснало да го повтарям. Всяка промяна започва първо в себе си. Ако нещо в света не ти харесва, то трябва да го промениш в себе си, едва тогава да търсиш себеподобни и ако някога станете мнозинство, едва тогава нещото, което ви възмущава, ще се промени.

В случая с печеленето на пари това за момента е почти неизпълнима задача. И не за нещо друго, а защото всички искаме да печелим. И аз искам. Но тогава света ще си остане, какъвто е в момента.

Затова ти предлагам, ако наистина ще променяш света да започнеш с нещо далеч по-малко от желанието за печалба. Избери нещо, от което твърдо можеш да се откажеш и тогава да търсиш и другите готови на същото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1263 -: Feb 11, 2021, 10:44 »
   Абе,къде са реактивно-дистанционните ?
Да не са се уплашили нещо ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1264 -: Feb 11, 2021, 10:47 »
Ами не. Просто хората в щатите и Канада работят за разлика от нас. А имат и семейства да се грижат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1265 -: Feb 11, 2021, 15:10 »
Четем бе. Тези медицински теми дето сте подкарали много не ме вълнуват.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1266 -: Feb 11, 2021, 17:40 »
Ами не. Просто хората в щатите и Канада работят за разлика от нас. А имат и семейства да се грижат.

Ле-ле, колко съм тъп. Написал съм Щатите с малка буква :'(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1267 -: Feb 11, 2021, 20:48 »
Работят ама и плачат защото са с малка буква. Някакъв разрушител щял да влиза в Черно море по този повод.
Активен

А печат ?

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1268 -: Feb 11, 2021, 21:34 »
Той разрушителят излезе вече.
Решили да разгледат двореца на Путин от близо.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1269 -: Feb 12, 2021, 08:56 »
А нещо дата на изпитания за издръжливост има ли?
Активен

А печат ?

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1270 -: Feb 12, 2021, 09:02 »
Какъв дворец бе, това е хотел... с 16 подземни етажа... с чудесен изглед към.. под земята.
А да не забравяме и с две аквадискотеки.. и т.н.
П.П. само не уточняват дали са пълни с вода, с боярщик или с нещо друго.

Гога, щатите е правилно да се пише и с малка буква, когато ги разглеждаме поотделно като група от щати а не като една държава, а и всеки знае за кои щати става дума.

Ми така е, да им влиза там... за 14 февруари и.. да се приключва, няма да векуват я

« Последна редакция: Feb 12, 2021, 09:11 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1271 -: Feb 12, 2021, 10:19 »
Благодаря Ремо, знаех го това правило. Но понеже в случая имах предвид държавата, то грешката си е грешка. Макар да визирах основно теб (защото Спец за теб и Джет говореше) и да се знае що годе, в кой щат най-вероятно ти е местоработата, то е напълно възможно да ни четат и други. Естествено, повечето информатици сте събрани в два, три, съседни щата, но не е невъзможно да има и от източното крайбрежие.

Това на снимката горе е Путин, в ляво е Медведев. Кой е в дясно? Разбирам, че шаржа обяснява, че ще управляват до, колкото решат. Но Медведев (доколкото знам) се оттегли вече от видима позиция. Командировката на путяка в Кръмъл не е приключила все още, незнайно до кога.

Което всъщност показва, колко абсурдни са нещата приказвани от „Лаещата котка“. Навални наистина пречи на руски велможи. Ама баш на Путев му е през оная работа. А това, че му показал лятната резиденция, голямо важно. То по тоя начин даже може да се похвали пред света, какво е заделил за старини. А Тръмп вместо в небостъргача си, ще обитава някоя пандела. Сигурно ще е луксозна, ама няма да е като тази колибка на Черно море.


Той разрушителят излезе вече.
Решили да разгледат двореца на Путин от близо.


Непрекъснато влизат и излизат кораби. Застъпват се на Босфора. Причината е, че (примерно) '23-та година има подписан договор в Цариград за девоенизиране на морето. Само някакъв определен брой кораби за някакво време (май бяха три месеца) могат да имат сили, които не им е бряг. РФ разглежда това море горе-долу, както римняните са гледали на средиземното. Нещо като вътрешно море за защита и излаз за експанзия. Ето защо нямаше, как да оставят Крим на китайците.

Американците едва ли имат топки да доближат брега баш дето е прочутия дворец. Руснаците, когато е да стрелят „за родину“, не си поплюват. Гледат го със сателитите отгоре, ама едва ли биха го доближили реално.

От тоя дворец, моята любима част е подземната пързалка за хокей. Ако беше за фигурно пързаляне, щях да го разбера. Едната любовница (Кабаева май се вречеше) е бивша фигуристка. Ама пък хокей??? Тоя е по-луд от ОАЕ, дето си направили изкуствен ледник. Ама хайде, ония печелят кинти от туризъм, които да избият тока и там другите разходи. А тоя един път в годината ще хване стика, за да се направи на мъж и това цяла година бичи електромера. А си трябват и хора за подръжка. Това не е просто хладилник. Трябва леда да се чисти и изглажда. Луда работа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1272 -: Feb 12, 2021, 18:00 »
Цитат
Всички погрешно наричат това ваксина. Но няма нищо общо с ваксините.
вид ваксина е

Цитат
Препарата е съвсем друг, внася информаця в клетката и я кара да произвежда определен вид протеин.

Вкарва mRNA, кодираща част от въпросния spike белтък. Той се експресира за известно време в цитоплазмата, като пептиди от него се 'представят' на повърхността на клетката, в комплекс на MHC (major histocompatibility complex), които при хората се наричат HLA. Вирусът на практика прави същото, но не на тази ограничена секвенция RNA.

Цитат
Някой правил ли е дългосрочни изпитания, какво се случва след това?
mRNA се разгражда за няколко часа от клетъчните механизми.

Цитат
Трябва да си луд, да вкараш това в тялото си. Но понеже го наричат ваксина, а около ваксините витае мита, че решават проблемите със заразите, се променя изцяло и погледа върху въпросното нещо. Препарат е, не ваксина. Не изпитан достатъчно. Който мисли, че няколко месеца са достатъчни, за да се изпита нещото и си го вкара в тялото, за мен е завършен идиот или с тотално промит мозък. Може би двете означават едно и също.
имаш пълното право да изразяваш своето мнение

Цитат
Казали това, казали онова! Някой да подложи на тестове тъй наречените ваксини, за да се увери, че са това, за което се представят? Не. Всичко се приема за чиста монета. Най-малкото е подозрително и човек трябва поне да се замисли

Аз разбирам естествения страх на много хора. Това се дължи на няколко фактора, да започнем с липсата на доверие в лекарите. Това, от една страна е резултат на години години, сякаш целенасочено, дискредитиране на традиционната медицина. Друг фактор е наличието в интернет на най-различни идеи и конспиративни теории, привържениците на които си се сдушват и надухват един друг. Това се дължи на желанието на много хора да се чувстват над останалите, тоест те са прозрели истината, докато другите са овце. И така.  :)

Апропо, тези две четива са много информативни:
https://www.deplatformdisease.com/blog/mrna-vaccines-and-covid-19
https://www.deplatformdisease.com/blog/no-really-mrna-vaccines-are-not-going-to-affect-your-dna

 
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1273 -: Feb 12, 2021, 18:17 »

Това на снимката горе е Путин, в ляво е Медведев. Кой е в дясно?
Дмитрий Песков - говорителя на Путин.

Путин с главна буква, че с малка значи друго.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1274 -: Feb 12, 2021, 18:19 »
4096 ще си отговаря. Аз ще напиша това, което разбрах от думите му.

Цитат
Всички погрешно наричат това ваксина. Но няма нищо общо с ваксините.
вид ваксина е



Ами не е ваксина, защото не съдържа патоген:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ваксина

Нещо друго е. Но е еднакво на ваксина по начина, по който и хомеопатията е. Разчита на същата идеология.

Натам е лично мнение



Според мен невярването в докторите има две, основни причини, за които говоря често.

Първото е високомерието на науката, която на практика я превръща в религия. Никога не признават, че нещо не знаят, вместо което са заменили съмнението с церемонии и догми.

Второто е, че лъжите в обществото се трупат в геометрична прогресия. Не са само медицински лъжи. Даже медицинските са, може би, най-малко. Обаче трупането на лъжи, довело до „след-истина“ (евфемизъм за лъжа, станал неотдавна дума на годината), няма как да не накара повечето хора да спрат да вярват във всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear