Автор Тема: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.  (Прочетена 7920 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« -: May 06, 2012, 09:24 »
Здравейте,
закупих си ето този китайски тунер: http://www.ebay.com/itm/330609249279?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Който е DVB-T, така попринцп ме интересува дали има някаква шмекерия, да мога да гледам DVB-C програмите от кабеларката(които са отключени, разбира се...)  ;)
Знам, че системите на кодиране на T/C стандартите са различни и все пак, тези тунери са почти изцяло софтуерни решения и затова се чудя, дали няма някакъв софтуерен вариант за прекодиране в реално време примерно...  :P
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #1 -: May 06, 2012, 10:30 »
Няма 'шмекерия' която да ти помогне. DVB-T/T2 работи с OFDM/COFDM модулация, DVB-C/C2/S/S2 работи с QAM модулация. Двете са коренно различни и напълно несъвместими една с друга.

Транспортния стриим на всички DVB стандарти е еднакъв, но с твоя тунер не можеш да демодулираш кабелната.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #2 -: May 06, 2012, 14:29 »
Добре, много жалко, защото комбинираните, са безумно скъпи, а за аналогов мисля, че няма смисъл.

Едно нещо ми е много интересно, обаче... в КНСБ се говори, че Септември месец, трябва да се спре аналоговото излъчване, обаче много хора из нета, казват, че освен в София, Варна и още няколко огромни регионални центрове, няма цифрово излъчване или и да има не е на всички телевизи...
Въпроса ми е тогава какво правим и кое е по-вярното, някой, някакви идеи ? ::)
Активен

edmon

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #3 -: May 06, 2012, 20:31 »
cable star2
http://www.technisat.com/en_XX/CableStar-HD-2/352-1292946849658-211/

В смисъл ти ще минеш на цифрово ама утре ще искаш и ХД... :)))
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #4 -: May 11, 2012, 22:56 »

Моят тунер си поддържа HD ;)

Проблема е, че в центъра на София, вмомента хващам само БТВ и ТВ7 ?!  Намирам се точно до БНТ... Аз ли не сканирам добре, антенката ли ми е малка или ?! Хваща 14 канала, като всичките са на ТВ7 и БТВ :D

Ако някой има конфигуриран лист, моля да го сподели !
Активен

edmon

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #5 -: May 11, 2012, 23:54 »
за кабелно ХД говорех... ама явно не си навлизал в подробности:))
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #6 -: May 12, 2012, 00:02 »
Ясно, в крайна сметка на мен ми трябваше тунер на лаптопа, така, че и да искам немога да ползва горепосоченият или сходен...

Но съм много разочарован, че в центъра на София, хващам само ТВ7 + БТВ  ???
3, 4 пъти сканирам вече и все същият резултат...

Прикачам скан листа, даже... ( ако някой го интересува... )

Другото, което ми прави впечатление, че не се излъчва информация за телевизийте, като текущо предаване, следващо, име на канала... или поне при мен не ги хваща...


Така това до което стигнах е, че в София център успявам да хвана само Tауърком мултиплекса, който излъчва в:
Тауърком                 MPEG4           23 канал (490Mhz)  40 канал (626Mhz)                                                           БТВ, ТВ7


Като за софия, би трябвало да се излъчват и :
Хану про                  MPEG4           52 канал (722Mhz)  34 канал (578Mhz)  48 канал (690Mhz)  53 канал (730Mhz)    Очаквайте скоро!
НУРТС                     MPEG2           64 канал (818Mhz)                                                                                       БТВ,ТВ7,НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ,БНТ, THE VOICE

При сканирането виждам и 722Мхз-овият Хану про, но по него няма излъчване...
НУРТС, не го виждам изобщо, като не знам дали е заради тунера или просто го няма... Той е и в MPEG2, което е мнго странно, защото уж всичко трябваше да е в MPEG4
« Последна редакция: May 12, 2012, 01:18 от vyrgozunqk »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #7 -: May 12, 2012, 10:13 »
Същата работа до Пловдив - хваща се само БТВ и ТВ7, и също не пускат информация за предаванията.
Не съм с тунер на компютъра, а с телевизор, но това едва ли влияе на броя хващани канали :)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #8 -: May 12, 2012, 16:52 »
Ахахах имам напредък в 'разследването'  ::)

В костинброд се хваща и БНТ, а принципно при сканирането излезе, че трябва да има и BBT както и Нова, но няма сигнал ( или е слаб )
БНТ се намира на: dvb-t://frequency=722000000,inversion=2,bandwidth=8,code-rate-hp=9,code-rate-lp=9,modulation=0,transmission=0,guard=0,hierarchy=0
program=5510

Прикачам направо плейлиста за VLC

Mitak: иначе може да влияе само от типа тунер, който имаш на ТВ-то, дали поддържа MPEG4 или само MPEG2...
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #9 -: May 13, 2012, 09:00 »
Преди време случайно попаднах на разговор, в който продавач на същия тунер убеждаваше клиента, че с него може да се гледа и кабелна, но не с приложения софтуер, а с някакъв друг, от торентите (под windows). Не се заслушах и не знам дали е рекламе трик да се вземат едни 23 лева или наистина е възможно. Какво казва по въпроса чичко Гугъл?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: DVB-C към DVB-T при DVB-T тунер.
« Отговор #10 -: May 13, 2012, 11:46 »
Значи китайците правят такива ОЕМ адаптерчета с няколко различни чипа - IT9135, IT9135 v2, IT9137
Като последният от тях е Dual.
IT9135 v1 (048d:9135) - kakъвто е моят има поддръжка от v4l в кърнълите над 3.х
За версия 2 ( 048d:9006) поддръжката идва в кърнъл 3.2.х с малко пачване, като и двата изискват допълнителен фирмуеър...

За Dual-a нещата седят по същият начин....

Явно зависи какъв чип са пляснали вътре... ако намериш нещо по въпроса...
Активен