Автор Тема: GCC Slackware problem  (Прочетена 1021 пъти)

Halo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
GCC Slackware problem
« -: Nov 08, 2004, 20:16 »
въпроса ми може да е малко глупав, но наистина неможах да се справя сам и е следният:
при опит за make на sim или mplayer винаги получавам грешки и то такива каквито преди не съм срещал. sim ми дава internal compiler error, segmentation fault минавайки половината процес и стигайки до определен файл. mplayer дава error достигайки чрез make до libavcodec-a, а понякога и до някой мплейърски файл. интересното е, че някои други програми се компилират успешно, макар и не всички .. ./configure винаги протича добре, имам качени Qt и GTK+, GTK+2 пакетите.
проблема се появи след загуба на хард диск и естествено качване на slack на ново .. никога не се е появявал преди. сега пробвах с http://mirrors.unixsol.org/slackware/slackware-current/ и http://mirrors.unixsol.org/slackware/current-isos/ 2004-11-03 версията.

върви нормално с GCC 3.3.4, но от extra disk-a качих GCC 3.4.2. пробвах дори GCC 3.2.3 от slackware 9.1. - винаги същите грешки, при същите и различни файлове (GCC качвам от .tgz файлове за slackware, чрез pkgtool или gnome-pkgtool). GCC 3.4.3 май е последната версия от gcc.gnu.org но изисква компилиране и естествено пак дава грешка.
дори и sim и mplayer да не са чак толкова важни програми и да имат заместители, факта, че немогат да се компилират не говори много добре ... а и съм си голям mplayer фен.
сега дори не смея и да опитам да компилирам wine или winex и общо взето каквото и да е друго нещо.

имате ли някакви идеи как да реша проблема?
Активен

  • Гост
GCC Slackware problem
« Отговор #1 -: Nov 08, 2004, 21:27 »
Ами ffmpeg имаш ли? libavcodec е от нея. На сайта изрично пише, че не се справя добре без нея.
>>>MPlayer is not fully functional without a copy of the libavcodec codec library from FFmpeg. Get FFmpeg<<<
Активен

Halo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
GCC Slackware problem
« Отговор #2 -: Nov 08, 2004, 21:40 »
да, винаги го компилирам с ffmpeg, любиния ми кодек е. последния пакет от саита си върви с него винаги ..

въпроса за мен е принципен, ако mplayer и sim ми дават винаги, при каквито и да е опции на ./configure - internal compiler error .. какво изобщо да компилирам ? за първи път се появява такова чудо след чисто нова инсталация и при повторна остава, ако сменя ядрото дали би се оправило ? сега съм с 2.4.27
Активен

  • Гост
GCC Slackware problem
« Отговор #3 -: Nov 08, 2004, 22:05 »
Ами не знам дали е от ядрото. Аз от доста време ползвам само последните версии на ядрата и сега съм с 2.6.9. При мен обаче го няма този проблем, макар аз почти всичко да компилирам от сорс. Мойто gcc e version 3.3.4. Понякога има проблеми с разни по-стари програмки и библиотеки ама иначе си е пушка.
Активен

  • Гост
GCC Slackware problem
« Отговор #4 -: Nov 09, 2004, 02:28 »
.. make modules на ядро 2.6.9 пропада с отговор internal compiler error, segmentation fault
Активен

  • Гост
GCC Slackware problem
« Отговор #5 -: Nov 11, 2004, 02:01 »
реши се и този проблем, оказа се, че е хардуерен ..
в BIOS-a за оверклок на cpu имам разни избори .. ръчен, автоматичен (вътрешна и външна шина заедно) и Turbo .. махам Turboto ..
доста странно се получи, преди вървеше на 6 с турбо, а сега ..
мисля че се получава заради прегряване на процесора (малко по-топъл е под линукс) или недостатъчно захранване, или power management-a .. вече и аз незнам.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
slackware+kde+ps/2 problem
Настройка на хардуер
joao 0 1843 Последна публикация Mar 10, 2004, 19:03
от joao
slackware 9.1 gcc problem
Хардуерни и софтуерни проблеми
thexman 2 2667 Последна публикация Mar 13, 2004, 05:01
от thexman
Problem sas slackware
Настройка на програми
obfuscation 5 2447 Последна публикация Mar 26, 2004, 17:37
от velomen
Slackware lame problem
Настройка на хардуер
madnick 12 3760 Последна публикация Mar 27, 2004, 16:29
от AcidSouL
problem sas luxeon 5.1 pod slackware 9.1
Настройка на хардуер
freakboy 3 2294 Последна публикация May 31, 2004, 17:27
от zazzko