Автор Тема: Проблем с Mandriva 2010  (Прочетена 3422 пъти)

turbo325

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Проблем с Mandriva 2010
« -: Nov 22, 2009, 19:06 »
Проблема ми е следния имам windos xp на компа и реших  къто втора операционна система да си сложа Mandriva 2010 инсталирах я но когато след това включих windows-са нямах нет долу монитарчетата показват все една кабела изобщо не е включен.Как да оправа този проблем?
Активен

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Re: Проблем с Mandriva 2010
« Отговор #1 -: Nov 22, 2009, 19:29 »
Добра вечер!

ХР, изобщо не подозира, че си инсталирал нещо друго, за да мислиш, че Мандривата е виновна за липсата на нет!

Нещо си променил в настройките на унДоса ...

Търси и поправяй!
Ако имаш нет на Мандривата - джиткай си с нея!

Поздрави! 


     [_]3
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

turbo325

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Проблем с Mandriva 2010
« Отговор #2 -: Nov 22, 2009, 20:25 »
Оправих проблема с нета обаче забелязах един другпроблем с Mndriva къто цъкна на настройката на екрана виждам,че linux засича и е инсталирал драйвер за gf 6600 а мойта видео карта е gf9600 gt.Как мога да оправа този проблем.
Активен

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Re: Проблем с Mandriva 2010
« Отговор #3 -: Nov 22, 2009, 20:42 »
Провери си личните съобщения!
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Re: Проблем с Mandriva 2010
« Отговор #4 -: Nov 28, 2009, 16:41 »
Аз имам проблем с wireless-a на Mandriva Free. Първо пробвах One версията и при нея всичко си работеше отлично, но когато качих Free-то се появи проблема. Незнайно защо не ми отчита wireless картата. Когато вляза в настройките на хардуера и задам да я конфигурирам ръчно ми иска windows-кия драйвър, но не иска да го качи (ndiswapper interface нещо си). Как да го оправя?

п.п. Става дума за лаптоп HP 550 с ланкарта Broadcom 802.11b/g WLAN
Активен

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Mandriva 2010
« Отговор #5 -: Dec 15, 2009, 12:48 »
Нямаш инсталиран firmware за тази безжична карата. В MandrivaOne той се инсталира от CD-то, но в Mandriva Free DVD трябва да се изтегли от официалните хранилища. Защото firmware-а не е свободен софтуер (но е свободен е за изтегляне и ползване), а във Mandriva Free DVD се съдържа само свободен софтуер.
Добави официалните хранилищата с пакети за Mandriva и пробвай отново да конфигурираш картата.

« Последна редакция: Dec 15, 2009, 12:51 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net