Автор Тема: Q:Дебиан или Слакуеър ?  (Прочетена 2275 пъти)

the_real_maniac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1258
  • Kernel panic, me - no panic ;-) :-)
    • Профил
Q:Дебиан или Слакуеър ?
« Отговор #15 -: Dec 03, 2005, 23:37 »
Цитат (JOKe @ Дек. 02 2005,00:21)
Slackware е дистрибуция следваща виждането на един определен човек.
Дебиан е дистрибуция следваша виждането на огромна общност .
и все пак според мен нетрябва да сравняваш 2те дистрибуции защото те са си много различни така че виж ползваи едната месец после ползваи другата и виж коя ще ти допадне повече

лично аз не бих ползвал слак за нищо на света ама това си е мое мнение и тои има много +

Не съм съгласен ! Да не би обществото да ти налага НЕЩО ?!.
(докато виж в слуакуера наистина се следва едно виждане и ако искаш друго ядче трявба да се потрудиш повече, докато рпи дебиан (най-простия пример кеф ти сорс, кеф ти бинарни пакети*, кеф ти xorg , кеф ти xfree , кеф ти kde , кеф ти gnome и т.н ,и т.н )

Дебиан е deb пак. система , debian menu системата, философията на debian (да не забравя) и още много неща, но във всеки един случей не ти слага отпечатък , ати дава възможности , които ако искаш ти ползваш.

---

* - slackware си остана , въпреки swaret; "source -> configure -> make" ориентирано дистро и за да подмениш нещо си трябва на ръка да подменяш не едно и две неща.

Вярно възможна е авт. на процеса, но .. не искам да почвам ненужен спор, само се опитвам да покажа + вете на Дебиан.
Активен

Powered by Debian GNU / LINUX /// Intel inside ...

„Насилието е последното убежище на некомпетентността“ - Айзък Азимов (1920 — 1992)