Автор Тема: Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1  (Прочетена 2713 пъти)

CosmoLinux

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Hi на вси4ки.Имам следния проблем с Linux SuSE 9.1.Аз съм в локална мрежа.Зна4и направих настройките на мрежовата карта, IP, default gateway в YaST.Виждам цялата мрежа имам пинг до default gateway,обаче когато пускам някаква интернет страница в browser-а ми дава грешка.Моля помогнете.Кажете къде може да е проблема.
Мерси предварително.
Активен

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #1 -: Jul 24, 2004, 15:51 »
Няма нужда да постваш една и съща тема на две места !!!
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

Pinball_Master

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 447
    • Профил
    • WWW
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #2 -: Jul 24, 2004, 22:51 »
Здравейте,
А какъв браузер пробваш и каква е грешката, която ти дава...
В Сусето има тамън няколко, който ти ги качва по подразбиране + още няколко по желание..
Аз нямам никакви проблеми (или по-скоро имам обратното на проблеми) със Сусе 9,1 и Опера
Успех
Активен

pinball-bg.org   pinball-bg.info - Българският сайт за Флипери
Debian/GNU Linux - Sarge - Kernel 2.6.7 - KDE 3.2.3

CosmoLinux

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #3 -: Jul 24, 2004, 23:12 »
Една и съща тема на 2 места по-голяма вероятност че някой ще помогне! BOT_ev - по-добре да беше написал как да се справя с проблемата,а да не ми даваш съвети къде и колко пъти да публикувам своята тема.
Pinball_Master- ползвам стабдартния brouser на Линукс Konquer. А грешката е слeдната : "не може да отвори тази страница". Чакам някой да ми помогне.Мерси предварително.
Активен

  • Гост
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #4 -: Jul 24, 2004, 23:31 »
Цитат (CosmoLinux @ Юли 25 2004,00:12)
Една и съща тема на 2 места по-голяма вероятност че някой ще помогне! BOT_ev - по-добре да беше написал как да се справя с проблемата,а да не ми даваш съвети къде и колко пъти да публикувам своята тема.

BOT_ev е прав!
Една и съща тема на повече от 1 място означава само, че дублираната тема ще бъде изтрита. Отнасяй се с уважение към членовете на форума за да получиш същото в отговор. Прочети тази статия - ще ти бъде полезна.

Колкото до проблема ти... Това, че имаш мрежа а не виждаш сайтове вероятно означава, че не си указал DNS. Провери отново настройките си като изрично посочиш адреса на DNS сървъра и опитай отново. Пиши какво е станало.

Успех
Активен

Pinball_Master

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 447
    • Профил
    • WWW
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #5 -: Jul 24, 2004, 23:47 »
EEEE - CosmoLinux - вместо да се ядосваш и да се дървиш на хората вземи попрочети тва-онова тук - започни от статията как да задаваме въпроси - може да ти помогне малко....
BOT_ev има право - никой тук не е задължен с нещо към никой и даването на отговори е въпрос на желание и врем (което май на всички не стига...). На колкото повече места публикуваш тема толкова по-малък е шанса да ти отг. някой!
А на моя отговор под-смисъла беше "защо не опиташ с Mozila (примерно) и ако ти изкара същата грешка, значи проблема е в настройките, който си направил"...
Имай впредвид, че Сусето е доста интелигентно и най-евентуално данните за твоето ip, etc. ги взима директно от доставчика.
Предполагам си имаш username, password - къде си ги вкарал, от кой тип ти е връзката - предполагам е ВПН - има доста неща, които не си обяснил - как да ти даде някой точен отг...
С две думи - мисля, че настройките на локалната ти мрежа идват по DNS, но ти не се логваш към сървъра на доставчика ти - как да сърфираш...
Повечко четене - използвай търсачката
Успех )))
Активен

pinball-bg.org   pinball-bg.info - Българският сайт за Флипери
Debian/GNU Linux - Sarge - Kernel 2.6.7 - KDE 3.2.3

  • Гост
Проблема с интернет връзка в Linux SuSE 9.1
« Отговор #6 -: Jul 25, 2004, 13:00 »
Здравейте на всички.Аз сьм вече под Линукс.Мерси за помощ, проблема беше че аз сьм забравил да укажа DNS сервер.Сега вече всичко работи!Мерси много!!!!
И успех на всички!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Интернет настроика на suse linux 10.1 final
Настройка на програми
dmx888 7 3040 Последна публикация Dec 02, 2006, 17:49
от dmx888
Въпроси относно suse linux 10.2
Настройка на програми
perer 10 3756 Последна публикация Feb 19, 2007, 19:31
от neter
как се пуска интернета на linux suse
Настройка на програми
slimshadylinux_fen 1 1683 Последна публикация Jan 13, 2008, 08:59
от spec1
Suse Linux
Лаптопи
westside562 13 5287 Последна публикация Sep 05, 2012, 09:37
от laskov
Проблеми със Suse Linux 9.0
Настройка на програми
spunki 75 14231 Последна публикация Feb 10, 2014, 20:10
от spunki