Автор Тема: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR  (Прочетена 2741 пъти)

bulwork

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« -: Feb 14, 2012, 17:11 »
Bulwork® is the first IT/BPO recruitment agency in Bulgaria. The company has established a reputation for delivering high quality services to both candidates and clients. One of our customers- a fast growing international company, we are looking for:

LINUX SYSTEM ADMISTRATOR

Main requirements for the position:

   3+  years experience in Lunix system administration;
   Experience with RedHat, CentOs and Debian; Ubuntu distributions
   Previous experience in writing scripts;
   Very good level of english language.


The company will offer you:

   Participation in interactive projects;
   Opportunity for part-time job;
   Inter-cultural working environment;
   High salaries.


If you are interested in this job opportunity, please, send your application in English including the reference number via e-mail DIRECTLY to:

yanislava.hristova@bulwork.com

Confidentiality of all applications is assured! Only short-listed candidates will be contacted!
Bulwork Bulgaria ltd. - IT Recruitment Agency (license No 709/10.04.2007 from MLSP exp.10.04.2012)
Активен

raguman

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #1 -: Sep 14, 2012, 17:03 »

LINUX SYSTEM ADMISTRATOR

Общо взето моя опит на интервюто не се оказа толкова ползотворен и не се наложи да правя тестове или да получа неустоими предложения!

Имах малко затруднения да намеря офиса им на ул. Поп Богомил 1А, защото на сградата отвън няма никаква табела, на която да пише, че там се помещава bulwork. Едва като влезнах в малкото входче видях на пощенските кутии залепени стикери на фирмата. Честно казано закъснях, заради ужасния трафик, но това според мен не даваше право на служителката да ми държи сметка по телефона защо и т.н. Аз жертвам от времето си, имам разходи за транспорт (общо 4 лв в двете посоки) и съм принуден да бия път почти 12 км от местото където живея, за да се замъкна в "централния им офис" според думите на интервюиращата ме HR-ка, в който няма нищо централно освен, че се намира на около 100 метра от Сточна гара срещу Агенция митници. Изречения от сорта ама къде се губите, защо не се обадихте, че ще закъснеете колко още да Ви чакаме просто ме изкараха леко извън релси. Алооо я се озсъзнайте, вие ме викате, при това нито сте ми работодатели, нито имаме някакви взаимоотношения, за да ми държите сметка още повече това по никакъв начин не ми направи добро впечатление. Казах си наум: абе ако искате да имаме едно сътрудничество и да сме си взаимно полезни трябва да сте готови не само на компромиси и отстъпки ама и да ме чакате, защото аз ще ви напълня джобчетата ако ме наемат...ама си замълчах. От там нататък последва представяне и повърхностно споменаване на името на някаква компания, заедно с копие на тяхното обявление за позицията, ставаше дума за Proxy AD и позицията German speaking analyst. Компанията ми е известна, френска, при това текучеството при тях е като във фабриа за сапун - хората като на калъп се наемат и сменят - поне такива отзиви съм чувал в бранша и от познати, затова директно я запитах за какви пари става дума и последва контра въпроса какво очаквам. Естествено директно си поставих искането минимална граница от стартово 1800 лв до 2400 лв. На което тя сякаш преглътна и каза ами някак си не се вмествате в бюджета или нещо от сорта...явно очакваше да "клекна" и да си поискам 800 лева хахаха. Е, казах ами тогава да си ходя и станах. Последваха няколко прибързани едно през друго изречения ама чакайте, кажете сега за вашия опит нещо да измислим, което да ви подхожда.... хаха стана ми смешно. Направо се чудех дали да не и се изсмея в лицето, но горката тя какво ли беше виновна... Затова седнах и започнах да си преразказвам CV-то, което г-цата държеше и явно не беше погледнала, защото не спря да си записва или беше изчела подробно, за да ме пита защо не е упоменато, че имам някакви сертификати... Ми викам, за всичко което четете, че владея като технология имам документ. Беше ми на езика да допълня, че ще ми трябва още един лист да си опиша сертификатите, а съм еко-френдли и не искам да хабя хартия :) или да я питам като и казах, че имам сертификати защо тогава иска да им попълвам тестчета ама не ми се заяждаше, тя женицата си върши уж работата. Затова описах своите качества: владея англ. немски език, руски; Линукс дистрибуции ред хет, сусе, убунту, уиндоус, подържал съм сървъри, мейл, файл, nas servers, нетуърк, опит като администратор, опит с МYSQL, скриптове, конфигурация, водене на трейнинги и т.н. и в този момент влезе някаква нейна колежка и вика ела за срещата, тя се извини и ме остави 15 мин. да си "помисля" върху посредническия договор и каза, че после ще минем към тестовете. Викам добре и почнах да чета въпросния договор между посредника (булwork) и възложителя (т.е. моя милост). Значи не съм адвокат, но съм изкарал средното си образование с гимназиален профил право и много обичам стриктно да прочитам всичко от-до, а техния, както госпожицата се изрази типов договор, беше просто абсурден. Запомних няколко члена: чл.4, ал.7, чл.6, чл.12 на които трябва да се обърне внимание от всеки един кандидатстващ. Значи даваш си всички лични данни, сметки, копие на лична карта и т.н. и ако някой злоупотреби по тяхна вина с тези данни, пише те с нищо не са длъжни да те овъзмездят. После, пише 3 години срок на д-ра, после когато те се обадили и те поканили на интервю задължително трябвало да се явиш .... опааа почнах жестоко да се изнервям как някой си мисли, че може да ме прави на маймуна. Парил съм се, патил съм се и на подобни небивалици никога вече нхе бих си сложил подписа. Затова изчаках чинно да се върне младата мацка и като се появи и заявих, че такова нещо никога няма да подпиша и обективно обясних защо не бих го подписал. Тя се опита да ме убеди, че този тип договори били само за чиновниците от държавната администрация ама не си даде сметка, че по този начин само затвърди моето убеждение. Казах и ясно и точно, че съм ходил в други агенции за подбор на перонал и в чужбина и в България ама никъде не съм чел по нескопосан д-р. Освен това и цитирах някакъв член от техния договор, който гласеше, че страните имат право да променят по тяхно усмотрение клаузите и да постигат съгласие ако е писмено изразено и заявих просто, че съм готов да си сложа подписа само и единствено ако се съгласят да коригират спорните клаузи, което тя естествено нямаше как да приеме, защото със сигурност не бе опълномощена. Малко сконфузно стана, но пък не искам в мой ущърб друг да си гледа интереса, а моя да е на заден план. Веднъж ми опразниха така банковата сметка, но късмета бе на моя страна, че се намирах в Германия и с помощта на едно писмо от адвокат принудих банката да ми върне всичко до последния цент. А тук ме карат да се подпиша, че каквото и да ми се случи, да не се притеснявам нямало да ме възмездят по никакв начин, т.е. доброволно сам да се откажа от правата си и да приема, че по всяко време някой може да злоупотреби с мои данни, сметка и др. Благодарих за поканата и се разделихме без да се налага да ме тестват :) с благопожелания и т.н



Имайте си едно наум!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5291
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #2 -: Sep 14, 2012, 17:08 »
Бе мани ги такива ПОСРЕДНИЦИ и измикяри. Деба и нахалниците им.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

raguman

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #3 -: Sep 14, 2012, 17:44 »
Бе мани ги такива ПОСРЕДНИЦИ и измикяри. Деба и нахалниците им.

Аха, изгубиха ми времето с техните дивотии... яд ме хвана и не ми се вярва, че такива фирмички прокопсват...
Активен

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #4 -: Sep 14, 2012, 17:49 »
Моят опит с Райфайзен е още по фрапиращ. Опитах да си изкарам кредитна карта на юридическо лице.
Калузите в договора, за които си говорим, са от сорта: ако искам да вляза в кредитни и подобни отношения с друга банка или финансова институция или искам да направя инвестиция трябва да поискам ПРЕДВАРИТЕЛНОТО ПИСМЕННО СЪГЛАСИЕ на банката, личните ми данни са достъпни за банката, застрахователя по задължителната застраховка, както и за трети лица и т.н. Плюс това подписвам запис на заповед за ЦЯЛАТА сума на кредитния лимит, което значи, че ако пресроча и банката реши да си вземе парите съгасно записа на заповед, няма да има значение че съм усвоил 5 лева, те ще ме търсят за цялата сума. Никъде не се говореше за усвоената сума + дължимите лихви, а за ЦЯЛАТА сума. Опитах се да цитирам по памет и страшно съжалявам, че не запазих копие от смешката. Като видях купчина документи с дребен шрифт и поисках да ги взема да си ги изчета на спокойствие. Служителката имаше наглостта да ми каже, че не мога да ги изнасям преди да ги подпиша.
По късно изпаднах в ужас като разбрах, че с тази банка мога да банкирам он-лайн само с подпис от Банксервиз. Инфонотари не ставал.
Поисках да говоря с управителя на клона и той се оказа на среща с регионалния мениджър, който след като половин час ме гали по косъма "Господине, това, Господине онова" ми заяви, че в безумния им договор за кредитна карта "там било АБСТРАКТНО написано и нямало да са стига до това, което пишело в него".
10 мин по-късно вече не бях клиент на банката.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #5 -: Sep 14, 2012, 20:27 »
Интересно защо им е да знаят всичките сметки на човека, на тях им трябва само сметката на която ще превеждат заплатата.
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #6 -: Sep 15, 2012, 09:59 »
Интересно защо им е да знаят всичките сметки на човека, на тях им трябва само сметката на която ще превеждат заплатата.

И аз съм на това мнение за Bulwork ,  за никъв ..... не стават  ходил съм 2 пъти на интервю  при тях и мога да   кажа ,че съм  съгласен с това което е написал колегегата @raguman
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: LINUX SYSTEM ADMISTRATOR
« Отговор #7 -: Sep 15, 2012, 11:33 »
Е че то интервюто представляваше някакъв тест с квадратчета, кръгчета и такива разни. Това по спомени отпреди 6-7 години, нещо ме кара да се съмнявам че са променили нещо. Хубавото е че вече никой не ползва ICQ и следователно няма такъв вид тормоз :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
5.1 dolby suround system under linux
Настройка на хардуер
_Andrei_ 4 1778 Последна публикация Jul 22, 2005, 08:57
от mimosh
linux file system
Настройка на програми
stelko89 11 3656 Последна публикация Dec 11, 2010, 23:21
от cybercop
Linux System Administrator
Търсене
jobspace 0 2836 Последна публикация Jan 05, 2011, 17:40
от jobspace
Senior Linux System Administrator
Търсене
trader_bg 0 2538 Последна публикация Jan 10, 2012, 16:56
от trader_bg
Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
Кошче
bulwork 81 21159 Последна публикация Jul 11, 2012, 00:24
от nask00