Автор Тема: UBUNTU 12.04 проблем с нета  (Прочетена 4055 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #15 -: May 06, 2012, 15:40 »
Добре де, аз кви ли не дистрибуции съм тествал във виртуалката, рутера ми е pfSens във виртуалка и на компа имам 2 лан карти за WAN и LAN. Като вържа виртуалката към вътрешната мрежа, не ми се еслучвало, де не ми вземе ип от рутера и да не се върже автоматично, без никаква моя намеса, а като набия във виртуалката мак адреза на WAN-а и я вържа към ван картата, създавам си пппое връзката от менюто и от раз зацепва. Включително и 12.04!!!

От разните автоматични настройки на доставчика ти е проблема май! Почвам да се замислям за ограничения от него с цел да не би да се споделя нет и като е регистрирал първия път лайв сд-то и сега вече инсталацията ти се явява като втора машина с клониран мак!
Дрънкай на тях и им кажи, че настройки е получила лан картата, а няма нет!
Активен

alkor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 137
  • Window Manager: Charlesdet
    • Профил
    • WWW
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #16 -: May 07, 2012, 14:29 »
Цитат
Виж настройката на мрежовата карта - дали е дадено автоматично да си взима адрес.
Това беше първото нещо което направих, всичко е зададено автоматично.

Още не съм го инсталира и докато нета не се оправи няма и да го направя.
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #17 -: May 07, 2012, 21:17 »
А какво имаш в /etc/resolv.comf ? ако нямаш нищо добави си dns-сите
Активен

haaho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #18 -: May 14, 2012, 16:03 »
Проблема е точно в 12.04. Няма свързване (чрез DHCP) докато не рестартирам NetworkManager-a (sudo pkill -9 NetworkManager), а чрез pppoe няма НИКАКВО свързване (това след половин ден борба)
С 10.04 всичко работеше аут ов дъ бокс, смотана работа  >:(
Активен

v13

  • Гост
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #19 -: May 14, 2012, 16:51 »
Скоро инсталирах 12.04 и нямах абсолютно никакви проблеми със свързването по DHCP. Просто няма как да излезе финална стабилна дистрибуция с бъг в DHCP.
Никакви грижи няма и с PPPOE, уверил съм се в това от личен опит!

Активен

v13

  • Гост
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #20 -: May 14, 2012, 16:58 »
А това Убунту ако продължава в същия дух - ще си загуби аудиторията... погледнете само колко теми за проблеми има с всяка нова версия - на кой не му тръгва Х, на кой - изчезнали иконите от десктопа, на трети - лентата с инструментите, на друг му спрял нета.... тия май не тестват преди да пуснат нова версия?
Убунту е една от най-масовите дистрибуции и се препоръчва винаги на всички начинаещи. Проблема не е в системата а в тези, които я ползват. Опитните потребители дори да открият определен проблем бързо се справят с него без да мрънкат по-форумите.
Темите с думата "проблем" в 90% от случаите са от потребители, които не познават добре системата и са омазали нещо.
Убунту при мен винаги е работил добре и нямам оплаквания.
Активен

haaho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #21 -: May 14, 2012, 17:14 »
Някой като няма оплаквания, не значи че другите нямат.
Какъв е смисъла, нещо дето е работело безпроблемно, да не тръгва в новите версии, и да отваря работа на обикновен ползвател с дни и седмици. Колко хора мога да променят  конфигурационни файлове без да погледнат някъде за помощ (нямат интернет).
Ако целта на новите версии на Убунту е да ограничи ползването от 2-3% до 1% суперспецове - на прав път са  ::)

А междувременно си връщам 10.04 докато това недоразумение 12.04 стано поне използваемо, удобно явно никога няма да е  >:D
Активен

v13

  • Гост
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #22 -: May 14, 2012, 17:23 »
Абе аз не знам на какъв език да пиша вече, че няма проблем никакъв с връзката по DHCP. Всичко си става автоматично.
За PPPOE само отиваш на DSL и си въвеждаш потребителско име и парола и това е.
Активен

haaho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #23 -: May 14, 2012, 17:30 »
Когато в DSL си въвел потребителско име и парола и нямаш връзка какво правиш (същите настройки бацат под 10.04)? Като нямаш интернет, ъхм?
Като не знаете как да помогнете си трайте, няма нужда да се правите на ментори. В темата ми в ubuntu forums, вече няколко души споделят, че имат същите проблеми.

П.П. под DHCP без рестарт на (тъпия) нетуъркМениджър  НЕ става, но поне после тръгва, с пппое-никак.
« Последна редакция: May 14, 2012, 17:33 от haaho »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #24 -: May 14, 2012, 17:38 »
Ами като БАЦАТ (както казваш колега), настройките, защо не си сложиш версия 10.04 и да си свиркаш ? Вместо да си усложняваш живота. Все Убунту, същата баница е. Хайде успехи от мен и не се ядосвай толкова де, не го изживявай, по-спокойничко карай.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

v13

  • Гост
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #25 -: May 14, 2012, 18:01 »
Когато в DSL си въвел потребителско име и парола и нямаш връзка какво правиш (същите настройки бацат под 10.04)? Като нямаш интернет, ъхм?
Като не знаете как да помогнете си трайте, няма нужда да се правите на ментори. В темата ми в ubuntu forums, вече няколко души споделят, че имат същите проблеми.

П.П. под DHCP без рестарт на (тъпия) нетуъркМениджър  НЕ става, но поне после тръгва, с пппое-никак.
И как си обясняваш, че при мен всичко работи. Явно е някакво чудо.
И между другото за пускане на PPPOE може да се ползва и командата pppoeconf в терминал.
Активен

haaho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #26 -: May 14, 2012, 18:07 »
Това и ще направя, поне до 12.04.1 Ядосах се (малко) на v13, много настойчиво обяснява, че щом при него всичко е наред, навсякъде всичко е наред.
Като се развали нещо работещо винаги дразни, айде  [_]3

П.П. Различен хардуер и драйвери, ти как си го обясняваш?
Преди няколко дена инсталирах 12.04 на едно приятелче, всичко му тръгна, това как си го обясняваш?

Пак повтарям, не е проблем, че нещо не тръгва, проблема е че нещото си е работило преди, думата в случая е регрес.



P.S.2 Проблема се реши - разкарах (тъпия) networkmanager и конфигурирах на ръка, явно юзър-френдли ще е по-следващото ЛТС дистро  >:D
« Последна редакция: May 15, 2012, 12:56 от haaho »
Активен

alkor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 137
  • Window Manager: Charlesdet
    • Профил
    • WWW
Re: UBUNTU 12.04 проблем с нета
« Отговор #27 -: May 29, 2012, 12:05 »
Какво се случи до тук. Пробвах няколко деривата на UBUBTU 12.04, но всички имаха същия проблем, дори Mint LINUX 13. С много мъки пуснах нета, ето как стана това:
  Оказа се, че трябва да изключа IPv6. Направих го по следния начин:
1. Във файла /etc/sysctl.conf добавих на-отдолу следния ред
 net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1

2. За да влезе в сила тази промяна изпълнявате следната команда
sysctl -р

3. За да проверите, че IPv6 е забранено или не, изпълнете следната команда
ip a | grep inet

4. И накрая
dhclient3 eth0

Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 7699 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 12006 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7469 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21049 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 7866 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu