Автор Тема: Създаване на /home  (Прочетена 1822 пъти)

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Създаване на /home
« -: Jun 24, 2014, 00:07 »
Здравеите! Инсталирах си Убунту 14.04 обаче всичко ми е на един дял и въпроса ми е как да си направя /home да ми е отделен дял, понеже при инсталацията не го направих? Четох в интернет обаче общо взето не ми стана ясно за това моля вие да ми обясните. Мисля да пусна едно live cd и с gparted да намаля / и да създам нов дял /home обаче незнам дали след това трябват още някакви настройки, защото в нета четох че се правят някакви такива но точно това не разбрах.Имам и друг въпрос - като пусна клипче в youtube и цъкна с десен бутон виждам че хром не използва флаш плъгин а html5player и като пускам кличето на цял екран и като го връщам обратно става някакси мудно не става директно както с флаш(а иначе четох че флаш спира да се поддържа или нещо подобно) и в това се състои въпроса ми - дали мога да си върна,и как, флаша ,защото ме дразни доста. Благодаря ви предварително! Всичко най-хубаво!

Сетих се и друго - как се правеше като кликнеш на иконката на десния панел(unity) да минимизира отворена програма? Инсталирах си Unity Tweak Tool, понежи си мислих че преди с нея направи да е така, но не намерих подобна опция.
« Последна редакция: Jun 24, 2014, 00:17 от liubo1 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6195
    • Профил
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Създаване на /home
« Отговор #2 -: Jun 24, 2014, 12:45 »
Ами гледах горе-долу подобни неща и сега мисля да пробвам това - http://psychocats.net/ubuntu/separatehome (номер 5 от това което ми даде).Мисля че горе-долу ми се изясни това което трябва да направя за да маунтна новия /хоум, надявам се. За това исках вие да ми кажете какво да направя, но караи - ще действам така. В крайна сметка ако нещата се прецакат ще инсталирам на ново и при инсталацията ще си го направя. Благодаря.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6195
    • Профил
Re: Създаване на /home
« Отговор #3 -: Jun 24, 2014, 14:11 »
Нарочно ти дадох линк към отговори от търсачката, защото почти за каквото се сетиш има инфо в нета и то повече от достатъчно. В повечето случаи ще получиш по-бърз отговор така, отколкото да чакаш тук някой да отвори сайта, да прочете въпроса ти, да напише отговора и преди това да намери време за всичко това в делничен ден в работно време.

Между другото съм ти пуснал грешно формулирания си въпрос към търсачката

Това би трябвало да се отнася  по-точно към въпроса ти

http://www.google.com/webhp?client=aff-maxthon-newtab&channel=t2#channel=t2&q=how%20mount%20home%20on%20other%20drives%20in%20ubuntu
« Последна редакция: Jun 24, 2014, 14:15 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Създаване на /home
« Отговор #4 -: Jun 24, 2014, 15:28 »
Благодаря за труда, човек. Аз обаче реших в последния момент да си инсталирам linux mint 17 да го видя и при инсталацията разделих харда. Мерси!
Активен