Автор Тема: Имам няколко въпроса  (Прочетена 2791 пъти)

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #15 -: Mar 11, 2013, 22:41 »
Направих това което написа cybercop всичко тръгна и каква е разликата като ъпдейтвам през терминала и през програмта питам защото там излизат да избирам някъкви пакети който не знам изобщо тия пакети какво са и кой за какво е и заради случката под убунту  ;D (ако някой може да ми поясни накратко ще съм му благодарен) :) С ати драйверите какво да правя  ???
« Последна редакция: Mar 12, 2013, 01:48 от mailo95 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #16 -: Mar 12, 2013, 07:48 »
Ако всичко работи - не пипай нищо по драйвърите. Иначе, има възможност да постигнеш противоположното състояние.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #17 -: Mar 12, 2013, 10:38 »
   Аз бях забравил, че Убунту идва с драйвери Nouveau. При новите ядра са доста качествени. Не са като уиндоуските драйвери, но са по-добре отколкото при Убунту 10.10 например. Така че драйвери си имаш. Опитай да пуснеш някоя игра под Wine. А ако все пак искаш да си инсталираш драйвери, разбира се на твоя отговорност отиди на Управление на софтуер и напиши да търсиш driver. Но ще трябва да премахнеш Nouveau драйверите преди това. Но в темата ще трябва да се включи някой с повече знания от мен. Предполагам, че ще трябва да се излез от графичен режим и да се работи през конзолата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #18 -: Mar 12, 2013, 10:54 »
Доколкото си спомням и за Ати и нВидия цялата галимация някак си е правеше самото Убунту и то графично. За човек от Дебиан като мен беше потресаващо да го гледам. Не вярвам в последните версии да са го променили, би било идиотизъм.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #19 -: Mar 12, 2013, 11:01 »
Оправих се изтрих ги   :) Защо картата в idle държи 60-63 градуса от софтуер не разбирам много ама от хардуер разбирам повечно и не ми се вързват тия градуси
« Последна редакция: Mar 12, 2013, 12:26 от mailo95 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #20 -: Mar 12, 2013, 13:46 »
Майло като разбираш от апаратура, нали отчиташ и факта, че много често датчиците по дъното лъжат? 60 градуса още не е опасно, макар да е на границата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #21 -: Mar 12, 2013, 15:32 »
Доколкото си спомням и за Ати и нВидия цялата галимация някак си е правеше самото Убунту и то графично. За човек от Дебиан като мен беше потресаващо да го гледам. Не вярвам в последните версии да са го променили, би било идиотизъм.
Програмата  Jockey ли имаш предвид ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #22 -: Mar 12, 2013, 15:38 »
Кибер за разлика от теб съм ламер на тема *бунту, то и на Дебиан съм ламер де. Та не я знам тая програма, ама щом казваш значи е тя. Спомням си, че даже на жив диск ми приказваше — а Ве пич гледам тук имаш някакъв GTX8800 искаш ли да те възрадвам? И аз викам „Да“ и след някакви минутки нямаше спомен от Нувю. Същата работа ми се случи с Атито, когато сложих Кубунту 12,04, ама тогава май не ми го предложи той, аз ли си го сложих ръчно май.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #23 -: Mar 12, 2013, 16:07 »
Off topic : Предполагам, че за нея става въпрос. Премахвам я веднага след инсталацията, защото хардуерът ми не е претенциозен. Доколкото знам, тя не премахва, а само блокира свободният драйвър, когато инсталираш лицензиран. Предполагам, че рано или късно ще я пуснат и за Debian. В Debian дълго време не работеше добре и gdebi, поради което я заклеймиха като бъгава. Само дето това ставаше само в Debian, докато в  Ubuntu  нямаше проблеми. Мисля, че я оправиха в Lenny, някъде към шестия месец и след това и там работеше безотказно. Да се надяваме, че до 2-3 версии на Debian на някой ще му хрумне, че няма нужда да застопорява версиите на всички програми /не виждам, колко стабилна прави една дистрибуция интернет браузър на 2-3 години/ и подобно на Ubuntu LTS ще вкарат свеж софтуер в стабилната версия. Аз самият се опитах да ползвам Дебиан с XFCE, но липсата на версия 4.10 дори в sid хранилищата ме подразни доста. С експерименталните не смея да се заигравам.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Имам няколко въпроса
« Отговор #24 -: Mar 12, 2013, 23:10 »
go_fire Датчиците са на видеокартата (всички датчици имат процентно разминаване) тя е на PCI-E x16 и в idle е 60-63 градуса което попринцип не е нормално (под уиндоус) но температурите са в границите ,но когато я натоваря под 3д режим ако се дигнат още не знам ...
« Последна редакция: Mar 12, 2013, 23:16 от mailo95 »
Активен