Автор Тема: Малко помощ при инсталирането на elementary OS  (Прочетена 2050 пъти)

small123

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Искам да инсталирам elementary OS успоредно на Win 8.1 имам 1TB HDD и 8GB RAM памет искам да заема не повече 230 GB но не знам какви параметри е най - добре да избера за / /swap /home и друго, ако е необходимо ? Та, ако може да ми обясните колко памет трябва да отделя за самата система ще съм ви много благодарен...
Активен

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Здрасти! За swap - 8gb, обикновенно се прави колкото е рамта,но може и по-малко примерно 2 или 4 както искаш. За / може 50гб примерно за да си има достатъчно място и да не го мислиш, моя / е 90 гб, но това е много имам 70 гб свободни. Останалото място го направи /home. / и /home да са ext4 файлова система.
« Последна редакция: Oct 08, 2014, 13:20 от liubo1 »
Активен

k0tka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Fedora 23, CentOS, Debian, OS X El Capitan
  • Window Manager: i3wm
    • Профил
Здравей,

Щом питаш предполагам преди не си инсталирал Линукс. За това слагай всичко в един партишън и не му мисли или остави системата сама да реши колко да задели за всеки дял. Не съм виждал elementary OS, но предполагам че сама ще си нагласи LVM. Слапа също няма значение, тъй като едва ли ще го използваш. Да - не е добра практика всичко да е на едно, но за теб ще е по-лесно. Разделението се ползва предимно за определени услуги като зависи като каква ще работи машината която инсталираш.
Ако държиш на разделение, ще трябва да имаш ясна представа какво се очаква да работи на машината, за какво ще се ползва, за да преценищ размерите на отделните партишъни.
Активен

"If you need an instructional video telling your users how to turn a machine off (http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc), there’s something seriously wrong with your design." --  Andrew Gregory @ linuxvoice

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И гледай при деленето на харда, диск менажера (дали пуснат ръчно или автоматично) да не ти затрие и дяла с Win 8.1, за който си писал.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Left4Dead2 и Elementary OS = много лаг
Общ форум
uphero 11 15195 Последна публикация Oct 21, 2015, 01:28
от Odido