Автор Тема: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?  (Прочетена 21126 пъти)

User13

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #60 -: Jun 28, 2018, 10:02 »
Позволил съм си този лукс, защото живея в свободна страна и не се страхувам.
Да не се страхуваш е твой избор и състояние на духа, което поняго е хубаво а в други случаи не. Именно страха е една от най-мощните функции за самосъхранение, оцеляване и не случайно той е програмиран в нас.

България е много далеч от свободна страна. Нашата държава почти не е била свободна. Малко след турскто робство сме все губеща страна в различни регионални конфликти, жертва на великите сили. Поне от 100 години насам политиците и управниците ни са продажни а в момента сме под робството на ЕС. Всичко се диктува от там и в България се изпълнява безприкословно. Ние сме само инструмент за постигане на целите на големите държави.
Свободата е Утопия!
« Последна редакция: Jun 28, 2018, 10:04 от User13 »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #61 -: Jun 28, 2018, 15:01 »
Позволил съм си този лукс, защото живея в свободна страна и не се страхувам.



Свободата е Утопия!

А невежеството ::)
Активен

the lamer's team honourable member

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #62 -: Jun 28, 2018, 15:37 »

А невежеството ::)

Невежеството е блаженство.

Няма да си мориш мозъка и душата със сложни проблеми, с линукси , със смисъла на живота и  световната политика... Пиеш си бирата [_]3 и се радваш на световното първенство. :D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #63 -: Jun 29, 2018, 07:57 »
Извадил съм само твоите думи и те говорят сами по себе си.

Сам си определяш ценностната система когато живееш сам в гората.

Точно тази част е робската психика. Мислех това да го обсъдя с Версията, но сега няма да ми остане време преди работа, защото трябва да се занимавам с теб. А той толкова рядко влиза напоследък.

Можеш да подчертаваш къде стоиш ти. Моята позиция я изразявам единствено и само аз. Твоите откровени лъжи и подли инсинуации по мой адрес нямат нищо общо с нея.

Я да видим сега. Намираме се във виртуалния свят, а не реалния. Тук дела няма, има само думи. Сиреч дали е истинска или не една позиция, ние не можем да докажем. Можем само да я изкажем.

Аз не знам нищо за теб и житието ти, извън това, че се казваш Ясен, че се бориш с ГНУ/Линукс насила поради служебни задължения и, че до онзи ден, кой знае защо имаше средно по 20 мнения на година.

Затова мога да съдя единствено от думите ти. А те са недвусмислени. И съм го написал в прав текст. Това означават твоите думи.

Коя точно е страната и кой точно е силния?

Тук разговора би следвало да приключи. Когнитивните възможности се развиват в най-ранна детска възраст. Моите деца се учеха да правят логични взаимовръзки в детската градина. Съжалявам, но не мога да ти помогна нищо по въпросите на себеопознаването и това на околната среда.

Коя точно е играта?  Преди последната ти графомания обсъждахме отпадането на ftp и http протоколите.

Преди последното ти мнение продължавахме да обсъждаме точно това. Сега обсъждаме що е това логика.

Това ще го дискутираме когато отговориш на горните три въпроса.

Не е възможно. Не разбираш значението на текст, написан на български. Английският ми е учен покрай компютрите и не е толкова добър, че да мога да изразявам на него философски концепции.

След като свободен и независим какъв ти е проблема с проследяването на информацията, чийто източник си ти, до теб?

Въпроса е принципен. За разлика от теб, аз не държа да подпомагам злото (като морална категория) във всичките му проявления. Това е въпрос, който може би ще обсъдя с Версията, ако утре сутринта имам време, а той все още се мярка наоколо.

Менталните ти състояния са сфера на дейност, нямаща нищо общо ftp/http(s), Fedora 28, начинаещите в Linux или Linux въобще.

Всъщност имат много повече от общо. Душевният стремеж към свобода е това, което е родило ГНУ/Линукс и това, което продължава да го движи. После дойдохте вие с вашите милиони в пари и хора, опънахте соса и днес ми твърдите, че не трябва да се чувствам свободен, защото можете да ме купите. Не можете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #64 -: Jun 29, 2018, 14:56 »
Извадил съм само твоите думи и те говорят сами по себе си.



Аз не знам нищо за теб и житието ти, извън това, че се казваш Ясен, че се бориш с ГНУ/Линукс насила поради служебни задължения и, че до онзи ден, кой знае защо имаше средно по 20 мнения на година.

Понеже нещата взеха да излизат извън рамките на добрия флейм, само ще отбележа, че бъркаш. И то много.

Ако искаш ме чуй, ако искаш -- недей, решението е твое.

PS И вземете се научете да флеймите със стил, защото в противен случай ще ме накарате да се кандидатирам за модератор тук.
Активен

the lamer's team honourable member

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #65 -: Jun 29, 2018, 15:29 »
...
Толкова много лайна на едно място не бях виждал от много време.

1. Не знаеш нищо за мен, но ме наричаш нечий слуга и пешка.
2. Казваш че думите ми говорели за мен. Но никога не подкрепяш лъжите и клеветите си по мой адрес с конкретни цитати.
3. На простичките въпроси чий слуга съм, каква му е дейността по принцип и в случая с ftp/http(s) отговаряш с нападки срещу когнитивните ми възможности. Дооообре.
4. Мне, обсъждахме ftp/http(s) преди да напишеш поредната стена от текст в която няма нищо друго освен нападки към мен. Логика с теб няма как да се дискутира. Липсват ти базови понятия в тази област.
5. Аз български разбирам достатъчно добре. Нещото което не разбирам е дали имаш изкривено разбиране за думите които знаеш или имаш изначално изкривен начин на мислене.
6. Брей да сме съгласни за нещо. Въпроса наистина е принципен. Но освен необоснована нападка срещумен какво имаме като отговор.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #66 -: Jun 29, 2018, 16:55 »
Не хранете трола с аргументи. Той само това чака. По добре е да стои гладен.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #67 -: Jun 29, 2018, 18:48 »
Ясене, незнайно защо приемаш, че съм ти враг.

Не съм ти враг. Не те познавам дори, какво оставя да те мразя. А моята вяра, казва, че трябва да раздаваме любов. Е признавам си без бой, че в това хич ме няма, но пък и не мразя никого.

Казал съм ти бил нещо. Ще казвам, така се прави по форумите. Може би си се почувствал засегнат? Защо?

Твоята заплата сигурно е поне седем-осем пъти над моята. Твоя стаж вероятно и той е поне двоен. Половината (повече) от моя „стаж“ е като безработен. Учил си повече от мен. Работиш по-престижна работа. Живееш в по-добър град. Последното е сигурно, защото аз живея в най-загубения областен център на континента.

Знаеш повече. Можеш повече. Постигнал си повече.

Та след като това съвсем очевидно е така, защо, защо, защо се засягаш от думите на произволен глупак???

Ако наистина си толкова раним, то, как не си се самоубил все още? Последното не е черен хумор.

И понеже в това няма никаква логика, остава извода, че играеш роля. Само се правиш на засегнат, та да караш отсрещната страна да стои в недоумение. Този път не си уцелил. Аз акъл нямам, който да загубвам, когато някой говори несвързани приказки.

Хайде остани със здраве!

Нито те познавам, нито (едва ли) ще се срещнем някога, че да приемаш думите ми лично. Аз не говоря лично на теб. Не ме интересуваш. Нещата, които са ми интересни са далеч отвъд конкретни личности.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #68 -: Jun 29, 2018, 21:04 »
Извадил съм само твоите думи и те говорят сами по себе си.



Аз не знам нищо за теб и житието ти, извън това, че се казваш Ясен, че се бориш с ГНУ/Линукс насила поради служебни задължения и, че до онзи ден, кой знае защо имаше средно по 20 мнения на година.

Понеже нещата взеха да излизат извън рамките на добрия флейм, само ще отбележа, че бъркаш. И то много.

Ако искаш ме чуй, ако искаш -- недей, решението е твое.

PS И вземете се научете да флеймите със стил, защото в противен случай ще ме накарате да се кандидатирам за модератор тук.

   Уви,не можеш да станеш модератор.И аз също,признавам си  ;D
Някои "много по-напред с материала" като напр. cybercop не могат,
та камо ли някой друг да го огрее  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #69 -: Jun 29, 2018, 21:21 »
Извадил съм само твоите думи и те говорят сами по себе си.



Аз не знам нищо за теб и житието ти, извън това, че се казваш Ясен, че се бориш с ГНУ/Линукс насила поради служебни задължения и, че до онзи ден, кой знае защо имаше средно по 20 мнения на година.

Понеже нещата взеха да излизат извън рамките на добрия флейм, само ще отбележа, че бъркаш. И то много.

Ако искаш ме чуй, ако искаш -- недей, решението е твое.

PS И вземете се научете да флеймите със стил, защото в противен случай ще ме накарате да се кандидатирам за модератор тук.

   Уви,не можеш да станеш модератор.И аз също,признавам си  ;D
Някои "много по-напред с материала" като напр. cybercop не могат,
та камо ли някой друг да го огрее  ;D

Аз многократно съм настоявал, молейки на колене, Кибер да стане модератор. Правил съм го и пред Нетер. Правил съм го и пред този „няма да го нарека“ собственика. Глас в пустиня. Никой не го ебе за нас. Да мрем, пък те ще си взимат европейските фондове.

Макар Кибер, ако е модератор (което е най-логичното на планетата), това да значи моята смърт, няма нищо по-добро, което да се случи на тоя форум. Но годините си минават и никой не обръща внимание на воплите ми.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #70 -: Jun 29, 2018, 23:13 »
Извадил съм само твоите думи и те говорят сами по себе си.



Аз не знам нищо за теб и житието ти, извън това, че се казваш Ясен, че се бориш с ГНУ/Линукс насила поради служебни задължения и, че до онзи ден, кой знае защо имаше средно по 20 мнения на година.

Понеже нещата взеха да излизат извън рамките на добрия флейм, само ще отбележа, че бъркаш. И то много.

Ако искаш ме чуй, ако искаш -- недей, решението е твое.

PS И вземете се научете да флеймите със стил, защото в противен случай ще ме накарате да се кандидатирам за модератор тук.

Уви, не можеш да станеш модератор. И аз също,признавам си ;D

Някои "много по-напред с материала" като напр. cybercop не могат, та камо ли някой друг да го огрее  ;D

Мислиш ли?
Активен

the lamer's team honourable member

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #71 -: Jun 29, 2018, 23:20 »
Teamviewera не ми тръгва, баси!!!
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #72 -: Jun 29, 2018, 23:25 »
Сега пък тръгна. Докато реша да се оплача те взеха че го оправиха.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #73 -: Jun 29, 2018, 23:29 »
Teamviewera не ми тръгва, баси!!!

За чий ти е тази фигня?

Питам сериозно, не се закачам.
Активен

the lamer's team honourable member

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #74 -: Jun 29, 2018, 23:45 »
Помагам на един отдалечен приятел с компютъра - инсталирам му разни програми и му показвам как да работи с тях. Ако закъса, пак му помагам. Няма кой да пита. Никой от останалите му познати не разбира нищо от линукс. Не че съм някакъв голям разбирач, но както се казва - в царството на слепите едноокия е цар.
Активен