Автор Тема: конфигуриране, инсталиране,update - проблемация  (Прочетена 4286 пъти)

jmut

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Значи мъката ми е следната. Слака си поддържа разни пакети по дефаулт. примерно взимаме пхп. има си еди какъв си ./configure. ползваме си swaret за ъпдейт и т.н. Всичко хубаво. Ама какво правим ако не ни харесва инсталацията. Примерно искам да довабя ttf съпорт, искам snmp support да добавя. Това което аз се сещтам е примерно да затрия пхп-то. Инстариам го от сорс както аз си искам и примерно правя checkinstall за да може да го проследи като пакет Слака.
Да ама какво ще стане със swareta след това. Като реши да упдаетва моя ./configure ли ще ползва или който си е по подразбиране на Слака.


Този проблем ми важи за всички пакети които искам ръчно да си компилирам. Как да го updatvam  най удобно.
Ще се радвам ако някой сподели решение на проблема.
Cheers,
JD
Активен

jmut

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Много сложни ли са въпросите, много лесни, тъпи...никой ли няма да сподели нещо по въпроса?
Активен

  • Гост
Явно въпроса е много обширно направен, макар че, смятам това е много фундаментален върпос за потребителите на Slackware.
Кажете поне какви са тези SlackBuild scripts и за какво иде реч. о т къде мога да прочета нещо конкретно по въпроса.
Моля не казвайте google защото, поне аз, нищо изчерпателно не намерих там.
Благодаря предварително
Активен

philip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
    • Профил
Цитат (jmut @ Март 07 2005,17:20)
Значи мъката ми е следната. Слака си поддържа разни пакети по дефаулт. примерно взимаме пхп. има си еди какъв си ./configure. ползваме си swaret за ъпдейт и т.н. Всичко хубаво. Ама какво правим ако не ни харесва инсталацията. Примерно искам да довабя ttf съпорт, искам snmp support да добавя. Това което аз се сещтам е примерно да затрия пхп-то. Инстариам го от сорс както аз си искам и примерно правя checkinstall за да може да го проследи като пакет Слака.
Да ама какво ще стане със swareta след това. Като реши да упдаетва моя ./configure ли ще ползва или който си е по подразбиране на Слака.


Този проблем ми важи за всички пакети които искам ръчно да си компилирам. Как да го updatvam  най удобно.
Ще се радвам ако някой сподели решение на проблема.
Cheers,
JD

removepkg /var/adm/packages/package-old

wget http://someplace.com/package-new.tar.bz2
.......
tar -jxf package-new.tar.bz2

cd package new/
./configure --help
./configure --some-options-here
make
su
make install
or
checkinstall
Активен

philip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
    • Профил
Ако те мьрзи да компилираш отиди на http://www.linuxpackages.net/
Активен

  • Гост
Цитат (philip @ Март 08 2005,22:09)
Цитат (jmut @ Март 07 2005,17:20)
Значи мъката ми е следната. Слака си поддържа разни пакети по дефаулт. примерно взимаме пхп. има си еди какъв си ./configure. ползваме си swaret за ъпдейт и т.н. Всичко хубаво. Ама какво правим ако не ни харесва инсталацията. Примерно искам да довабя ttf съпорт, искам snmp support да добавя. Това което аз се сещтам е примерно да затрия пхп-то. Инстариам го от сорс както аз си искам и примерно правя checkinstall за да може да го проследи като пакет Слака.
Да ама какво ще стане със swareta след това. Като реши да упдаетва моя ./configure ли ще ползва или който си е по подразбиране на Слака.


Този проблем ми важи за всички пакети които искам ръчно да си компилирам. Как да го updatvam  най удобно.
Ще се радвам ако някой сподели решение на проблема.
Cheers,
JD

removepkg /var/adm/packages/package-old

wget http://someplace.com/package-new.tar.bz2
.......
tar -jxf package-new.tar.bz2

cd package new/
./configure --help
./configure --some-options-here
make
su
make install
or
checkinstall

ами аз хубаво ще компилирам, проблем няма. не ме мързи. то точно това е проблема с готовите пакети че не са компилирани по мой вкус.
Въпроса ми на мен е точно това - мога ли аз да си компилирам пакета...както на мен си ми е гот и после като пусна програмка за update, например swaret,защото говорим конкретно за слак, то да ми засече пакета дето аз съм си го правил и да ми го update-не ама с моето ./configure, а нее дето си идва пакето по дефаулт със слак.
Не знам как по ясно да задам въпроса - надявам се че се разяснява моя проблем. То мъката е че както аз сега си правя в момента, трябва на swaret да му кажа изобщо да не закача пакет(да не го updat-ва), php примерно, и аз ръчно да си го uninstallvam и да си го компилирам на ново с по-нова версия.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
update на сайта?
Предложения за подобрения на сайта
lunarvalley 147 62421 Последна публикация Aug 29, 2018, 22:39
от bot
Проблем с repositori update
Настройка на програми
razorbladic 18 5098 Последна публикация Oct 25, 2014, 20:06
от cybercop
update php7
Настройка на програми
Vask0 8 3260 Последна публикация Feb 14, 2017, 23:15
от Vask0
Проблем с терминала след update.
Настройки на софтуер
deyan4 5 13323 Последна публикация Jul 14, 2017, 12:49
от go_fire
win 10 update и ... панделата !
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 36 12075 Последна публикация Jun 07, 2018, 23:36
от rado84