Автор Тема: Dscp za qos  (Прочетена 707 пъти)

Newbie81

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Dscp za qos
« -: Nov 23, 2007, 05:46 »
Здравейте, имам следния въпрос:
имам машина (GW) през която преминава трафик, към нея има N брой PC-та, наличен шейпър с CBQ, искам да използвам QoS на високо ниво - над текущия шейпър - който да важи за всичко, което преминава през машината.
Маркирвам си пакетите коректно (чета ги после в ЛОГ-а), след като са вдигнати съответните битове в DSCP полето не трябва ли Линукса сам да си направи прио-то по зададените битове понеже след вписването на битовете, разлика няма - т.е. трафика си тече маркиран но пиоретизация не се осъществява.
Малко от краката за главата го пиша - проблема ми е, че не искам да използвам TC с който да разделям кой сървис с какъв прио да е понеже на машината вече има шейпър за други неща и не искам да си усложнявам сам нещата.
Благодаря предварително за отговорите.

Явно няма много навитаци да пишат, ако не на горния въпрос, някой може ли да ми каже по какъв начин мога да пусна два шейпъра на 1 LAN карта - т.е. не става дума за ingress i egress шейпване.
Искам единия шейпър да е за QoS - да разпределя пакетите по опашките, а другия за скоростни ограничения.



Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
iptables и DSCP
Настройка на програми
justme 2 727 Последна публикация Dec 14, 2005, 12:04
от justme