Автор Тема: Важно! Относно даряването на органи!  (Прочетена 6543 пъти)

malone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 269
    • Профил
    • WWW
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #30 -: Aug 19, 2006, 20:33 »
Съгласен съм със Закона, ако е реципрочен [да отбелязвам "съгласен"] и при следните условия, които да са в Закона или Правилника му за прилагане:

1. Процедурата да е абсолютно прозрачна. Ще рече на видно място да са изписани и незабавно да се изписват нуждаещите се от органи и на същото място да са изписани органите, които си чакат приемника. И да има ясен и прозрачен ред кое къде отива. Всеки да може да го прочете. Всеки нуждаещ се.
Всички наследници да имат право да следят за използването на органите ми. Не да определят на кого да се предоставят, а дали се предоставят на нуждаещ се, който наистина е "на ред".

2. Органите ми да се даряват само и единствено на български граждани, които през последните 10 години са били най-малко 115 месеца в България.
Не в Одрин, Истанбул, Черкезкьой или на друго място. Няма расизъм, нямам претенции към верската и етническата принадлежност, само искам да са българи, живели в България.

3. При условие, че даря органите си, и те се използват успешно, от него момент нататък, всички мои най-близки роднини, като съпруга и деца, не знам това кое коляно е, ако имат нужда, да не чакат ред, а да са първи по възможност да се възползват от друг донор. Ако има няколко такива нуждаещи се с предимство, да се спазва реда по вписването им.



Активен

Безмислено е да даваш съвети на този, който не иска да ги използва. Каква е ползата от свещника в ръцете на слепеца.

mhydra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 715
  • Distribution: Fedora, Mandriva
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #31 -: Aug 19, 2006, 20:50 »
@paveldikov
Не бе пич. Не разбрах за кое треа ти вярваме? Бе спокойно, аз ако бех на твойте години само с БСД и Линукс щех да се занимавам.
Просто не знаеш какво печелиш ако на тия години почнеш да се занимаваш с такова нещо вместо да се чудиш каква глупост да измислиш.
Точно сега ти е времето. А между другото ти откога се занимаваш с  БСД/Линукс?
Аз кат бех на твойте години едно време се занимавах с глупости. Ма то и основното ни образование спомогна за това.

@malone
Това дет си го написал наистина ли го мислиш?
Ми че то това противоречи с основния замисъл на този закон. А именно да се улесни продажбата на органи и узакони черния пазар.
Бе то 1 Бг фирма нема дет да да показва финансовото си положение публично а пък ти за органите си се сетил.
А това да си показват финансовото състояние в западните фирми е масова практика. Тук в Бг 1 българска фирма нема дет да си покзва финансовото състояние, ма то това е защото веднага ще лъснат изпраните пари и далаверите.
Като казвам българска фирма имам предвид фирма със собственик българин а не западна фирма с клонове в Бг.

А и между другото защо си мислиш управниците ни са решили да се сетят веднъж за народа? От толкова години до сега не е имало случай дет да са искали да направят нещо за народа си, винаги са гледали да вземат нещо и да си направят неков си техна далаверка. Винаги когато се зададе 1 такъв добър акт от страна на управниците и след 2-3 години се разкрива голяма да лавера.
Кат се погледне масовата приватизация, здравната реформа и куп други такива.
Та така че този закон си е съмнителен....



Активен

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.

paveldikov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 502
  • Ultra God Master
    • Профил
    • WWW
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #32 -: Aug 20, 2006, 15:08 »
@mhydra
от 3 години, първо Knoppix, после Slackware (труден бил, а?), и сега с FreeBSD.

За невярването - ами много хора си мислят че не съм на 12.
Ся сигурно като пусна The Dark Star 3.0 ептен няма да вярват.

Тъй де, знаем колко "много" може да "верваме" на държавата...
Активен

FreeBSD 6.1-RELEASE - The Power To Serve | Slackware Linux 10.0

The Dark Star - YOUR next operating system

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #33 -: Aug 20, 2006, 17:51 »
Дори и в тази новина се прокрадна линукс привкус. На последния линк имаше един банер за книга със заглавие "Клопките на линукс"
http://bgbook.dir.bg/book.php?ID=10926 за това става въпрос.
"В момента в глобален мащаб тече една грандиозна маркетингова манипулация. Тя се казва "софтуер с отворен код" и неин флагман е операционната система "Линукс".

Официалните послания звучат изключително примамливо и съдържат компонентите на всеобща безплатност и всеобщ достъп до високи и сигурни технологии, които могат напълно да изместят традиционните приложения, продавани срещу пари. Но погледната в дълбочина, истината се оказва малко по-различна. И "Линукс" и отвореният код, съдържат цяла серия от "подводни камъни" и прикрити слабости, които могат да навредят значително на напълно неочакващия ги потребител, радващ се иначе, че се е уредил с нещо "супер" без пари. Защото всъщност, оказва се, няма нищо без пари.

Въпреки цялата си авангардност и функционалност, и новата индустрия на информационните технологии няма да успее да опровергае максимата за "безплатния обяд" или за "евтиното-скъпо". Не успява да го направи и отвореният код, независимо, че неговите радетели го представят предимно в положителна светлина. Но всъщност, когато се разбере кои са радетелите и какво евентуално могат да спечелят от своята щедрост, става ясна и цената, която ще трябва да се плати от всеки, повярвал в тези магии... "

Иначе по тази тема, за която още не смятам, че мястото и е в подобен форум никъде не видях да се споменава името "Остеотех".



Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #34 -: Aug 21, 2006, 10:50 »
Не се опитвам да се заяждам, добро утро,
но
тази тема тук е за ограните, а за "клопките на линукс" има друга тема - не мога да я намеря в момента.

...
а и онова е пълна глупост.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #35 -: Aug 21, 2006, 11:37 »
Не вадете отново темата за тая измислица - вече даже и не е смешна - просто е дъвкана до полуда къде ли не из нета и вече е безумно скучна.
Казахме, че в тая тема ще наблегнем на "Живота и Вселената", не на глупостите, възрастовата граница и разни платени публикации.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #36 -: Aug 21, 2006, 11:48 »
Ми наби ми се на очите. Беше банер на един от сайтовете даден като линк по темата. Аз какво съм виновен.
Колкото за "вселената" http://www.mediapool.bg/show/?storyid=120537&srcpos=18
плюс ако се разтърсите на тема Остеротех може и да изкочи нещо.

Имено заради горния линк темата за мен си остава политическа. Един закон писан за да се сключи договор с една международна "транжорна". Всичко останало е прах в очите.



Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Важно! Относно даряването на органи!
« Отговор #37 -: Aug 21, 2006, 14:20 »
оф бе моля ви се намерете си оная тема и си пишете ТАМ за тва с банера ...
нямате абсолютно никакви задръжки, егати първосигналните реакции. изобщо не ме интерсува кой и защо и какво ...
това с тая книга ЦАПА !!!
Активен

Мразя Gnome 3!!!