Автор Тема: Personalizirane na Ubuntu 12.04  (Прочетена 1260 пъти)

Pixaro

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Personalizirane na Ubuntu 12.04
« -: Jun 17, 2012, 12:16 »
Zdraveite, purvo iskam da se izvinq predvaritelno za latinicata no vse oshte ne sum uspql da sloja kirilica.
Az sum novak pri rabotata s LINUX, no poradi edna ili druga prichina veche mi e vreme da zapochna da go polzvam.
V tozi red na misli imam nqkolko vuprosa koito se sumnqvam che shte zatrudnqt nqkogo ot Vas.

1) Instaliral sum Ubuntu-to prez windows application koito go download-va avtomatichno na posocheniq ot men dql i go instalira.
Nqla na hard-diska e vav format NTFC - tova okazva li negativno vlianie pri rabotata s Ubuntu-to?

2) Kato chovek polzvasht Windows sam sviknal na nqkoi neshta pri rabotata si a imenno da nqmam ikonki po desktopa i da imam rabotna lenta (dolo ili gore).
V momenta poradi golqmoto mi nevejestvo na tozi, ne postignah nikakav rezultat pri namirane na opciq s koqto da premestq rabotnata lenta koqto sedi vlqvata strana na ekrana

3) Mnogo mi dopadnaha i vizualnite efekti koito se postigat chrez Compiz app, no za ujalenie pri men te ne srabotvat nezavisimo che imam instalirani draiveri za videoto, prosto kakvato i opciq da vkliucha tq ne se vizualizira.
Dali tova moje da e problem poroden ot instalaciqta na samoto Ubunto chrez windosko prilujenie ili ot failovata sistema na dqla na koito e?

Osuznavam che moite vuprosi sa svurzani poveche s vizualnata chast na Ubuntu no za sajalenie tova mi e edinstvenniq problem na tozi etap, vsichko ostanalo e slojeno i naglaseno, no prosto rabotnata sreda mi e chujda i mi e nujno da q napravq podobna na dosegashnata s koqto sam rabotil (windows), za da mine prehoda po "bezboleznen" za men :)

http://www.youtube.com/watch?v=S7ydGf9bma4
Tova e klipche na koeto popadnah savsem sluchaino dokato tursih razlicni vidove na interface, shte sam blagodaren ako nqkoi ima ideq kak moga da go postigna tozi efekt (rabotna lenta dolu + animiranite desktop sredi)

Tematikata na klipcheto nqma nishto obshto s celta  na rabotata mi s linux a e prosto za nagleden primer na tova koeto celq!

Blagodarq vi predvaritelno.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5334
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Personalizirane na Ubuntu 12.04
« Отговор #1 -: Jun 17, 2012, 12:21 »
/off

Хумор, сатира и забава. Името на секцията де, не че нещо друго.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Personalizirane na Ubuntu 12.04
« Отговор #2 -: Jun 17, 2012, 16:56 »
Пич, такива дето не знаят как да си нагласят кирилицата, но не питат за това, а за други работи, май не искат да се научат да я ползват!

Хайде като за начало да си промениш приоритетите!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 8947 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 13403 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 9171 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 23191 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 9484 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu