Автор Тема: Slax 7 проблем  (Прочетена 678 пъти)

penko_70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
    • Профил
Slax 7 проблем
« -: Jan 28, 2013, 01:57 »
Здравейте

Свалих си Слакс 7 и го сложих на една флашка. Зареждането от флашката става бавно и затова реших да сложа слакса и върху хард диска. имам инсталирано убунту, в home дела, който е на отделен партишън сложих папката на слакса, настроих си груб менюто да мога да пускам и слакса и какво стана...

Слакс вече си тръгва с данни само от хард диска. Дори да настроя биоса да зарежда система от флашката, зарежда си ядрото от флашката, а след това намира данните за слакс дето са на хард диска и зарежда тях. Как да направя така, че да кажа да не зарежда модулите и промените дето са ставали от хард диска, а да вземе тия от флашката. Ако има параметър изобщо да му кажа да не ползва хард диска няма да е лошо, но не знам какъв параметър да подам по време на зареждането, че да стане номера. Крайно радикална мярка е да ги намятам данните от харда в някоя кофа и като не намери слакс данни на харда, ще не ще ще си зареди тия от флашката, ама това е крайно идиотски начин за решаване на нещата. Някой знае ли по-интилигентно решение на проблема
Активен

penko_70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
    • Профил
Re: Slax 7 проблем
« Отговор #1 -: Jan 28, 2013, 02:41 »
има параметър from=/dev/sdb1 само дето с него не иска да става, опитах го, но си забива. опитах с параметър debug да видя какво ще се получи стъпка по стъпка. първоначално сканира хард диска за дялове и вижда, че в /dev/sda9 има директория /slax, харесва си я като източник на данни и я монтира партишъна /dev/sda9 в директорията /memory/data. Понеже това го правя в debug mode ръчно демонтирам този партишън и в директорията /memory/data монтирам флашката /dev/sdb1

Така сега в момента ползвам слакс, зареден вече от флашката, но за да стигна до тук минах през девет планини в десета. Някой знае ли по-добър начин, Ключа явно е в този параметър from= , но не го подавам правилно
Активен

penko_70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
    • Профил
Re: Slax 7 проблем
« Отговор #2 -: Jan 28, 2013, 15:15 »
то само май аз си отговарям на въпроса, но както се казва, открих америка. ключа за палатката е в параметъра from= който се подава при зареждането на системата. грешното при мен беше начина на подаване на параметъра. Скриптовете за зареждане на слакс по подразбиране сканират всички партишъни, до които могат да се доберат и търсят данни в директория /slax , която по подразбиране се намира в основната директория на съответния партишън. затова скриптовете на флашката намират директорията /slax която при мен се намира на /dev/sda9 , което е дял от хард диска ми и зареждат данни от там. Реших да се изхитря малко, като направих друга директория и сложих директорията на слакса в нея. На дял от харда /dev/sda9 направих директория /slax7 и в нея поставих директория /slax, съдържаща данните за слакса. За да мога да ползвам слакс, като го зареждам от хард диска, в grub менюто добавих параметър from=/slax7/slax Така си зареждам слакса от хард диска, а реша ли да го заредя от флашката, скриптовете на флашката не намират никакви слакс данни в кореновите директории на партишъните на диска и си зареждат данните от самата флашка.

нещата се получиха. пиша тия отговори, за да са от полза на други, сблъсквали се  с подобен проблем
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Въпрос за SLAX
Настройка на програми
DIDO 6 3355 Последна публикация Oct 01, 2004, 23:48
от eNcLaVe
Slax проблеми
Настройка на програми
contact_bogomil 0 1309 Последна публикация Nov 08, 2004, 13:29
от contact_bogomil
SLAX VPN
Настройка на програми
Morpheus 5 2370 Последна публикация Oct 25, 2006, 15:24
от Italianeca
Slax 5.0.4
Настройка на хардуер
PROXIMO 4 2443 Последна публикация May 01, 2005, 14:34
от nqkoisi
Slax 5.01 проблемче
Настройка на програми
Morpheus 1 1646 Последна публикация May 03, 2005, 23:59
от