Автор Тема: За четенето на сканиран текст  (Прочетена 1180 пъти)

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Искам да попитам дали има за Линукс - приложение - програма и т н. проект, който да е решил този проблем.

Сканираш парче от вестник. И програмата вади текстта в някакъв текстов формат и т н.

Разрових се в интернет, но това което открих са неща произведени за UK-EN текстове. И май няма за български текстове.

А ако наистина няма - искам да попитам може ли да предложа някой да напише. Все пак незнам колко ще е по оферта това начинание - НО бих го подкрепил финансово. За да мога и аз да ползвам тази възможност и всички останали мои сънародници.

И тъй като неразбирам много от Линукс - надявам се темата ми да е добре оформена. И да разберете идеята ми - предложението ми.

А ако пък вече има такова приложение с BG възможност за разчитане на текст под Линукс - сметнете темата ми за ненужна и я премахнете. Ама ако може преди това да дадете линк към приложението-софтуера и т н...

 [_]3
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: За четенето на сканиран текст
« Отговор #2 -: Jun 06, 2011, 21:36 »
cuneiform
Активен