Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 31650 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #465 -: Sep 06, 2022, 21:38 »
Значи дай да оставим Путин да прави каквото си иска та да е евтин газа - това е късогледство.
Хаймарса са го унищожили, а се оказа, че е дървена примамка (това руските източници дето си чел не го казват) - бройката си е цялата.
Сигурно си чел вече, че има комисия от МААЕ на терен - и пак са били обстрелвани докато са там (естествено от рашките).
Естествено, че доставят техника - Керч е все още цял и единствения канал за доставки, ама туристите бягат в обратната посока.
Поради проблеми със сигурността е стопиран и "референдума" в Херсон.
Ами американците ли ви замърсяват въздуха с изгорял газ?!
Победителите естествено не ги съдят, но Путин не е от победителите (освен ако не четеш Комсомолска правда). Иначе защо разжалва генерали, затрива олигарси и крие от населението, че има война?! Близкрига се проточи 7-ми месец, а още мечтаеш за победата. Не е лошо за 22-рата по големина армия срещу непобедимата червена армия.
Само ще ти кажа, че война се печели с технологии (така е още от каменната ера), количеството няма значение- руските технологии ги видя целия свят.

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #466 -: Sep 06, 2022, 22:27 »
Чакай сега!

Моята мечта е — този кошмар изобщо да не се беше случвал!!!

Винаги съм твърдял, че съм пацифист.

А относно войната и сега ще повторя за пореден път — според мен е най-голямата грешка на Путин и издава неговата слабост, и малодушност.

С другите неща не съм съгласен. Руснаците не са и няма да стрелят по АЕЦ. На тях им е останало капка мозък за разлика от онзи олигофрен със зелените тениски.

Но няма и нужда да стрелят. Държат централата от близо половин година, като я превзеха буквално за минути една зимна сутрин. Никой не стреля по самия себе си.

Не казах, че американците замърсяват въздуха, а, че това замърсяване неминуемо ще стигне и до американския континент, защото планетата има само една екологична сфера включваща въздух, почви и води.

В онова клипче (на американски генерал) се казва, че руснаците отдавна, отдавна не играят бърза война, а позиционна. Това дори от Кремъл го казват. Руснаците са добри шахматисти.

Пак да подчертая, че за мен всеки ден на война е ужасно бедствие!

И може би най-важното. Единия играе с 1% от възможностите си, другия играе с 300% и първия пак печели.

Има желания и реалности. Реалността е, че никой (без евентуално САЩ, но на неприемлива цена), никога не може да победи Русия във война, а най-малко това е възможно за някаква мизерна, земеделска държавица (нищо против селяните!).

п.п. Наката така и не разказа популярно, как се гаси ядрен енергоблок.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #467 -: Sep 06, 2022, 22:41 »
Бавно. И внимателно. То нали сега франсетата ще рестартват техните АЕЦове, щото студа иде.

Встрани от темата малко - имах колега, дето е бачкал в димитровградкия химкобинат навремето. Та той ми разправяше "знаеш ли какво е да видиш неръждаемама бака, станала почти прозрачна от нагряване и се вижда какво има вътре?!!" Електрониката била отказала тогава (с четворна защита) и на ръка се е наложило да затваря каквото трябва, иначе ... ударната вълна е щяла да стигне до Зарата. И след него случай напуснал. А това е един случай. И само там.
« Последна редакция: Sep 06, 2022, 22:50 от malin1 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3164
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #468 -: Sep 06, 2022, 22:49 »
Зелената тениска е същата американска марионетка, каквито са и нашите кирчовци. Той не взема решенията за обстрела на АЕЦ, въобще никакви решения не взема, каквото му кажат, т'ва е. МААЕ ходи дотам и пак лицемерничи и слугува, та кво остава за зиляниця..
« Последна редакция: Sep 06, 2022, 22:52 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #469 -: Sep 06, 2022, 23:27 »
Онзи блок дето уж чеченците го взривили в Москва си беше ФСБ творение, и пътническия самолет - така, че никога не казвай никога. Лъжите на Путин вече са се случвали по няколко пъти.
Пак казвам, ако ви дойде някой с ботуша и каже половината България е моя, вече е ясно как ще реагирате (по Копейкински).
Да не вземете да го направите за премиер този палячо.

А за Путин с времето задачата му става все по-неизпълнима, изпусна момента. И не старите пушки на зелената тениска ще бият Путин, това вече трябва да ти е станало ясно.
Дълъг шахмат се играе ако имаш ресурси (не имам в предвид нефт и газ). Сега зимата като не си продават нефта и газа, ще спрат кладенците, щото къде ще ги дянат, а те ще замръзнат и от нефтена империя ще станат вносител - помни ми думата (щото пак нямат технологии).
След американското предупреждение за употребата на ядрено оръже, спря да се дърви и по темата.
Не знам кой го съветва Путин, ама прави грешка след грешка.

А АЕЦ нали видяхте как се гаси - с много бетон (1986г.)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #470 -: Sep 06, 2022, 23:34 »
Не, така се запечтва, един вид да не излезе радиация навънка. Как се спира деленето на атомите/процеса се пита. Ама нещо се правиш на улав, кога ти изнася ;) .
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #471 -: Sep 07, 2022, 00:13 »
По принцип не обичам да давам връзки към тези, защото са леко неадекватни, особено въпросния Иван. Но този път са в десятката.

=*=

Много ясно, че ще го посрещна с червено килимче, ще има хляб, сол, мед, дупе, всичко, каквото си трябва или путяка си поиска.

Иван Кирков - България трябва да се защитава сама - Stand Up Comedy Club

Същото са сторили търновлии с Баязид.

И точно, защото украинците би трябвало най-добре от всички (евентуално японците, не с Хирошима, а с Фукушима) да знаят, що е това авария в АЕЦ и то именно при проблем с охлаждането, съответно прегряването — на този фон действията на Зеленски не са простотия, не са лудост, това е престъпление срещу човечеството, при което дори Труман бледнее.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #472 -: Sep 07, 2022, 02:16 »
Не, така се запечтва, един вид да не излезе радиация навънка. Как се спира деленето на атомите/процеса се пита. Ама нещо се правиш на улав, кога ти изнася ;) .
Гаси се с пръти от Хафний и Бор, ама в нормална ситуация. Питането е като ударят реактора с руски снаряд (ти пък си чел по диагонала).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #473 -: Sep 07, 2022, 08:00 »
Премествам увода на края, че там имам повече за писане.
...
Надявам се да се е забелязало, че слагам „запад“ и „изток“ в кавички. Многократно от две десетилетия сигурно повтарям, а путинофилите не го разбират — Русия не е нещо по-различно от карикатурна версия на „западната“ цивилизация. Същото се отнася и за Китай. Тези две страни са неделима част от същото и не са по-различно.

Е да де, ама... същевременно - Русия се оказа в китайски капан
https://segabg.com/hot/category-foreign-country/kitay-blokira-100-mlrd-dolara-na-rusiya

а от др. страна - вече даже и техните (собствени) кучи синове си признават в прав текст
https://www.youtube.com/watch?v=cWCz2paEvPc
"Война будет продолжаться до полного поражения россии", — хороший прогноз от террориста Стрелкова

и още нещо ..познато
Мы с голой жопой, а у ВСУ - HIMARS ...и наша техника - Стрелков
https://www.youtube.com/watch?v=dILGoMZ0UTk

и по-малкия брат да не остане по назад (ама по-големия брат по-голям г*з вади)
https://segabg.com/touche/tush-09-02-2022

П.П. Скоро май тролчеата тъдява ще почнат да (се) отричат и от руската пропаганда (колкото и пъти да ги тричат с по 4 хилки) ...или и Стрелков е предател и не е от ваш'те  :o
« Последна редакция: Sep 07, 2022, 08:08 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #474 -: Sep 07, 2022, 09:32 »
Да благодаря на Ремо, че се включи¹!

Както казвах, битката е за баницата. Путин с нищо не е по-различен или добър от Макрон, Трюдо, Байдън или кой да е. В много отношения е по-зле от тях. Самоповтарям се, ама онези поне се стараят да изглежда, че терора им е обоснован и не чак толкова директен. Колко им се получава (особено около пандемията) е друг въпрос.

И при едните, и при другите все въпрос за пари става.

Та и тук — руснаците паднали в капана на китайците. Ами аз това го разправям от първите дни. Въвеждайки санкции и изолирайки Русия,  ние рискуваме, Русия да няма друг ход, освен да стане суровинен васал (по-популярно това се нарича бананова република, макар да се отнася основно за Ю. Америка) на Новокитайската империя.

Ние прекалихме. Дори студената война, че беше студена, като не броим две олимиади, които взаимно бойкотирахме, до последно се явявахме на спортни състезания заедно. Защото изолацията никога и нищо добро не е донесла.

А днес (точно днес, това са протичащи все още състезания) на европейското по баскетбол и световното по волейбол, не само сме вкарали незаслужаващата Украйна по втория начин, но  им се дават „служебно“ победи с цел да се вкарат в медалите. Не вярвам чак златото да им дадат, това би било нелепо. Не, че не го направиха на Евровизия, но тук все пак има спортен момент, не само политика и шоубизнес.

И в същото време Русия е извадена и от двете, като световното даже трябваше да е у тях.

С какво Украйна е по-различна от Русия, че тях ги включват неправомерно в състезания и им раздават медали, а другата я вадят от тези състезания, като в поне някои от тях Русия си има реалните шансове за тройката?
 
=*=

Радвам се да видя името Стрелков. Не бях чувал за този човек от около седем години, когато умно се оттегли или му подсказаха да се оттегли, щото тогава в ЛНР и ДНР си действашен чистка. Нищо, че Денис Пишулин си е жив и здрав до днес.

По някое време, като не го чувах с години, се бях попритеснил, че може вече да е мъртъв, а после изобщо забравих за него.

Много голям симпатяга е този човек. И подобно на Осман Октай, няма, няма и пусне някоя бомба.

Ама и тия нещо са се объркали. Да се нарича Стрелков с определението терорист е силно преувеличено и невярно.

=*=

Не знам това за четирите бона дали е вярно. В крайна сметка, докато работех, това ми беше брутната заплата за четири месеца, а бях на началническо място. Всъщност тъкмо ги бутнаха 5% нагоре и ме изгониха :P Та ми се струват много. Ако някой ми ги даде — веднага почвам да превеждам Александър Дугин на български и да го публикувам в сто, спя̀йбукски профила, нищо, че нямам нито един.

Който не знае — Сашето е един неосвидетелстван, но особено невъздържан луд, който през последните десетилетия разправя едни приказки, на които Шехерезада би завидила. Онази истинската, а не к*рвата на раз-Бойко.

От друга страна, твърде мизерно. Другата страна дава милиони.

Та не знам на Ленчето може ли да се вярва, освен, че прави добри свирки, ама от моята уста, това е педофилия поради разликата във възрастта ни.

Но дори да има капка истина — това е жалко. Имаме дълбока конспирация — някой по шумаците дава пари на ръка (поне да беше Монеро) на някакви типчета. Другите си го обявяват официално на страницата на посолството и на тия пари се плащат данъци.


===
¹/ Поднасям извиненията си, че не отворих връзките му по ред причини, главно мързел да се боря с Cloudflare (IA не всеки път сработва) и да пренасочвам на ръка тубата (има една страхотна добавка: Libre redirect). И за фашистите има някакви неща в github, ама обикновено изискват pupletear (headless chromium), docker, онова там на основата на v8, че го забравих (сървъра за js) и други ужасии, та не съм пробвал. Изглежда няма лесен начин да заобиколиш този тумор и да работиш с реални адреси по ИП. Тия изроди ни върнаха четиредесет години назад и унищожиха идеята за domain name server.

 
« Последна редакция: Sep 07, 2022, 09:39 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #475 -: Sep 07, 2022, 17:18 »
Е, ама Стрелков се оказа (по-)хитра лисица - доживя до дълбока старост, за разлика от колегите - напр. Моторолата млад си замина - рано му прихванаха сигнала по GPS-a
Министър на отбраната.. а къде му е министершата нещо там жена, деца нихц - хитър та дрънка, нямат кого да му спуснат от осмия етаж а им е страшничко да му дойдат на крака май, а  ::)

П.П. Оказва се че и тоя е малко като нашичкия от сиришник:
Профессия    историк-архивист
ама инак
Заместитель начальника отдела ФСБ России
според википедията
« Последна редакция: Sep 07, 2022, 17:21 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #476 -: Sep 07, 2022, 18:15 »
Изгледах двете клипчета. Както се очаква от Стрелков, много интересна личност.

За съжаление първото е някаква отрязка. Едва ли е говорил само 35 сек. Много е важен контекста, в който говори. Защото може да се разглежда и като проява на руски патриотизъм, който е малко по-гнусен и от българския.

Второто клипче е особено забавно с това, че е дал интервю за Униан. И въпреки това ги троли със знамето на Новорусия зад гърба си. А на тях не им пука. Това е качествена промяна. Едва ли не Украйна признава правото на съществуване на Новорусия, след като показва регалиите им.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #477 -: Sep 07, 2022, 18:53 »
Путин вчера прокара доктрината за новата външна политика - руски свят, възстановяване на Съветския съюз и възстановяване на сферата на влияние. Този е луд за връзване.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3164
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #478 -: Sep 07, 2022, 19:14 »

..
Та не знам на Ленчето може ли да се вярва, освен, че прави добри свирки, ама от моята уста, това е педофилия поради разликата във възрастта ни.
..


Абе виж ся, ако ти падне, не отказвай, за педофилията не се притеснявай- педофилия щеше да е, ако свирещата е под 14 години, според нашите закони  ;D

Хайде  [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #479 -: Sep 08, 2022, 10:29 »
Nik знам, че по закон е 14 и този закон го промениха заради мургавите ни събратя, че си беше 18. Ама, ако съм на години да мога да съм нейн баща, значи съм ѝ чичо, съответно това де факто си е педофилия.

То на всеки мъж е вероюто, падне ли ти — под ножа, няма куцо, кьораво, сакато, щом има елхичка под кръста — давай! От друга страна след броени месеци ще станат двадесет години откакто съм с изгората и за това време не съм имал друга. Вероятно съм много тъп. То така се подписвам в друг форум.

Как да е, не беше в това въпроса. Въпроса беше дали Русия плаща под масата, а страхувам се, точно това се случва. Дори да не е по четири хилядарки на калпак. Примерно на Болен Лидеров това му е една вечер в хубав ресторант. Не стигат за никъде. А има частна телевизия човека.

На такива като мен дето тази сума им звучи космическа, руснаците просто не плащат. Правят фелациото безплатно. Виждал съм убедени членове на ГЕРБ (нямащи финансова изгода от властта или почти нямащи) да се кълнат в Путин и как щял да ни дава евтин газ (а бе направо подарък). А аз се чудя — имат ли температура.

Между другото думата газ е много интересна. Тя е от малкото думи в българския език, която има една и съща форма в мъжки и женски род. Поне аз не се сещам за друга толкова неутрална дума, която лесно се прелива от род в род.

Разбира се, последното се ползва от жълтопаветната сган, за да се подиграват на Теменужка, която си има достатъчно, други кахъри, че да е жалко изобщо да се занимаваш с нея. То си е грехота с този мозъчен инвалид. Спелуването на газа е новият пълен член за домораслата ни интелигенция. Мизерници.

=*=

Днес темата ми е паралели с Отечествената война. Не обичам да правя такива, защото западната пропаганда обикновено върви по оста — Путин-Путлер. Като е очевидно, че нацистите, при това класически, а не нео са точно от другата страна, където са били и по времето на въпросната война с Бандера и там другите им герои.

И това би било донякъде оправдано действие на запада (за първи път страдаме европейците, а не африканци, араби, всякакви други), ако не беше коронования вирус, разкрил уродливото лице на всички западни пишман диктатори. И тук щях да мога да изключа поне Швеция, която обаче след доброто първо впечатление, после беше шампион по набождане. Така се оказа, че между комунистическа КНР и уж цивилизования запад няма точно никаква разлика — все узурпатори бленуващи насилие.

После същите тези (а у нас начело с една на думи русофилска лидерка) напълниха Украйна с планини от оръжия и боеприпаси.

САЩ си го връща за Корея и Виетнам, но ние що се бутаме?

И все пак последната седмица, след понеделник с тревожност взех да наблюдавам паралели.

Дългоочакваното и обещавано още от март-април контранастъпление взе да се случва и то точно, както широко го прокламираха в началото на септември. Руснаците цяло лято се надсмиваха в runet-a, че такива неща се пазят в тайна и подготвят старателно, а не на юрош с прочутата украинска смелост прескачаща към безрасъдство.

Но деня дойде и руснаците се оказаха неподготвени. Къде спа разузнаването им, не ми е ясно. На мястото на Шойгу, днес нямаше да летят генералски глави, а ГРУ щеше да бъде разчистено и попълнено с други хора. Настоящите служители просто щяха да са разстреляни за предателство във военно-временно положение, както му е реда.

В момента на юрош, ама от руска страна се попълват резерви в тила им.

Навсякъде е пълно с бодряшки отчети за свършеното през последния месец до половин година. И някак си никой от руската пропаганда не забелязва, че в момента ги бият и ги бият лошо.

За пореден път се вадят смазващи числа за украинските загуби, но Путин е този, който праща над 130 х. нови воиничета. Трябвало да направят гарнизони в освободените региони. Глупости. Гарнизоните се попълват от местни момчета, а ако няма офицерски състав, се праща само той.

И как от втория ден (25 февруари) непрекъснато говорят, че са приземили авиацията, а непрекъснато има възддушни битки. Преди два дни свалиха нови три, като единия почти беше долетял до п-в Крим. И още от първите дни ставаше известно, че падат техни генерали във въздушен бой. Много беше интересен един случай с техен генерал-лейтенант загинал във въздушна битка над Харков преди около два месеца. Може би, за да му дадат култов статут, но в прав текст МО написа, че е било неравна битка с голямо превъзходство.

Между другото трите новосвалени самолета са преди да са дошли обещаните двадесет и няколко МиГ-29 от Словакия. Как се случва това? Нали всеки месец ни обясняват, че са останали без авиация, а през седмица чуваме за нови въздушни дуели, често печелени и от украинците.

Друг един генерал-майор загина при Змийския остров, който уж по онова време контролираха плътно.

При сегашната битка е същото. На втория ден от контранастъплението вече крещяха, че двестата танка дадени от Полша — са вече унищожени. Но настъплението не просто не спря, ами всеки ден е по-интензивно и по-навътре в новопридобитата от руснаците територия.

Изглежда така сякаш първите два дни руснаците наистина са дали ужесточен отпор и през тях териториалните придобивки са малки. Но всеки следващ ден украинците все по-бързо навлизат навътре.

Сто и тридесетте хиляди пращани от Путин, вероятно ще са достатъчни, за да спрат контранастъплението. Но въпроса е, кога ще стигнат до фронта и какви рубежи ще заварят. Първото превзето градче от украинците има особено интересно име, издаващо топографията му. То е на връх (било̀ демек) над полето (с случая степта). Как ли ще го отвоюват обратно? С много жертви.

Нещата не вървят добре, а лъжите на руснаците няма да им помогнат. Страхувам се, че се оказах прав в прогнозата си, че това ще е дълголетна война.
 
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 10:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 42   Нагоре
« назад напред »