Автор Тема: Проблем с инсталацията на Debian на нетбук  (Прочетена 1354 пъти)

LanMan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Здравейте,
използвам нетбук/ноутбук(Acer Aspire 1810) и се опитвам да инсталирам Дебиан с флашка(8GB).Първият път се опитах с DVD1 и ми изкара грешка,че не открива CD-то(и аз в действителност нямам CD) и му дадох да си намери драйвери от флашката и до там с инсталацията.
Вторият път се опитах с файла който е около 180МБ(netinst мисля беше) и там проблема беше,че не ми намира Ethernet.Влязох си през шел-а и с lspci,установих,че картата ми е Atheros,и се върнах отново в списъка от драйвери,но не го намерих отново.

ПП: Програмата с която качвам iso файла е Unebootin.
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Наскоро инсталирах Archlinux на нетбук. Имиджа качих на флашката със същата програма.
Отначало и аз имах подобен проблем.
Трябваше да сменя лейбъла в syslinux.cfg да е като този който е на флашката.

Ето тук:

append initrd=/ubninit archisolabel=<label> tmpfs_size=75% locale=en_US.UTF-8

Отвори този файл и виж при теб как е.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

vyrgozunqk

  • Гост
Преди доста време и аз имах същия проблем с дебиан и след доста търсене открих как става номера, далавера с Arch-a на колегата, няма да стане...

Трябва  да изтеглиш hd имидж на дебиан и boot.img... абе ето тук има точно такова ръководство : http://wiki.debian.org/DebianEeePC/HowTo/InstallUsingStandardInstaller  ::)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
моят също е инсталиран от тука

http://wiki.debian.org/DebianEeePC/HowTo/InstallUsingStandardInstaller
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

LanMan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Благодаря за бързия отговор,но ми излиза следното съобщение при нетинстала:Cannot find ethernet.Kогато прескоча тази стъпка трябва да конфигурирам пакет мениджъра.След като избера мирор ми трябва прокси,което незнам какво да пиша(ако трябва).
Активен

LanMan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Пиша ви от Debian. :D Тръгнаааа...след около 10 часа нещастни опити СТАНА.Пробвах почти всички варианти от линка който ми дадохте и накрая дръпнах просто debian-testing-i386-CD-1.iso и през UNEbootin го записах и наистина си бях казал,че това е последния път в който пробвам,но уви...тръгна и то без почти никакви проблеми :).Благодаря ви момчета!
Активен

LanMan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Някой може ли да ми каже как мога да си усиля звука на пове4е от 100% както на другите дистрота  :))
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Мисля,че трябва да имаш инсталирано Pulseaudio.Alsa май не може да вдига нивата над 100%.Нека ако греша някой да ме поправи ама май дебиан не идва по default с качено pulseaudio.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

vyrgozunqk

  • Гост
Да така е, трябва да имаш пулсаудио и отделно  VolumeControl модула на *бунту и други... който не идва за съжаление с дебиан или пък арч... но мисля, че всъщност цялата работа е до прекомпилиране на gnome-media с определени флагове, но не съм сигурен де...
Активен

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
не се занимавай ами си инсталирай едно Meego , няма по добра система за netbook !!! графичната среда няма нищо общо с това ,което си виждал досега от линуксите , направо е страхотна

http://meego.com/
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

LanMan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Благодаря,но ще си остана на Дебиан.Машинката е с размери на нетбук,но параметрите му са задоволителни(даже бих казал чудесни за нетбук).Незнам защо,но съм фен на по-известните дистрибуции,тъй като според мен си има по-голяма поддръжка и има повече документация
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
meego кърти ама ще се строшиш от компилиране ако искаш да е използваем компютъра.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Meego става ако искаш да си поиграеш с машинката.Удивително бързо стартира и е супер интерфейса.Ама за съжаление за сериозна работа все още не става според мен.Малко е объркващо всичко.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
BG Debian
Предложения за български проект
asa 0 4565 Последна публикация Sep 25, 2002, 11:52
от asa
Debian i KDE
Настройка на програми
IvanST 9 11325 Последна публикация Jan 05, 2003, 21:54
от n_antonov
Грешка в MBR Debian не стартира!
Настройка на програми
IvanST 8 10635 Последна публикация Jan 07, 2003, 13:36
от IvanST
debian + kde 3.1
Настройка на програми
rat 0 3559 Последна публикация Jan 28, 2003, 17:28
от rat
кои CD-та на Debian ми трябва ?
Настройка на програми
brady 5 7646 Последна публикация Jul 10, 2003, 16:33
от FuckBTK