Автор Тема: Старата песен наново - от устата на министър Цветанов  (Прочетена 3658 пъти)

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Тук е статията в Дневник.  Аз честно да си кажа съм спокоен, че такава крайна мярка няма да се стигне, но се дразня на журналистите. Няма ли ей така за разнообразие да разнищят случая и да кажат, че едно такова следене ще доведе най-вече до фалити на ISP-та и до загуби на държавата, а къде ги видяха тия 100 000 работни места, не ми е съвсем ясно.
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Сефте. Един от предсмъртните гърчове на тази тъпа система.
Не могат да направят нищо, фалитът е тяхната съдба. Надявам се да застигне и M$ в скоро време :)
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Ще останат само мобилните оператори и големите кабелни оператори, защото там няма случайни хора. Тогава даже и да нямат доказателства, че някой е извършил нещо незаконно, ще могат да ги нагласят. Прочетох някъде, че искали да правят агенция, която да се занимава с пиратството в интернет. Това означава, че ще има нови работни места за хора, които не си разбират от работата и ги мързи да дишат. От друга страна всички новини, коите четете и слушате са като доказателство, че правителството работи. Ние си знаем колко им пука на всички народни представители.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

tyuio

  • Гост
Интересно мие как точно ще стане от доставчика, ако си свалям даден архив ще ми го отваря да види какво има в него ли? Каквото и да си говорим това няма да работи дори и да е прието и в Япония и Америка ползват пиратски софт и филми и там не е решен проблема как ще стане това у нас. тия пиратски филми дето ги гледаме да не ги скалъпват тука я баш там си ги правят и то не за наша консумация.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Без промяна на конституцията няма как да стане или поне така изглежда на пръв поглед:

Цитат
Чл. 34.
(1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.
(2) Изключения от това правило се допускат само с разрешение на съдебната власт, когато това се налага за разкриване или предотвратяване на тежки престъпления.

Обаче това изключение за "тежки престъпления" е доста опасно. В Конституцията няма дефиниция за "тежки престъпления" следователно лесно може да се твърди, че тегленето на филми и музика е тежко престъпление.
Обаче дори и да стане така все пак ще се изисква разрешение на съдебната власт. Не ми е известно да е възможно съдебната власт да разреши следене на всички потребители, защото са потенциални престъпници, но все пак не е изключено, защото статистиката показва, че почти всеки гражданин с достъп до Интернет е престъпник, защото е теглил незаконно "пиратски" материали.
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Явор Колев щял да затваря Арена и Замунда. Битката между него и тия два сайта вече придобива епични размери. Преди две години опита не стана. Сега вече е решен да доведе нещата докрай. Най-вероятно няма да успее и го знае, просто е решил че от доста време не са го давали по телевизията. Напомня ни че съществува пича. Пък като го гледам него що за човек е си представям колегите му от отдел "Компютни престъпления" в МВР.
Активен

tyuio

  • Гост
Аз не схванах как точно ми точат джоба с смс-и тия от торентите ама може аз да не знам и то да си е така.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
В арена и замунда плащаш по 2.40 с SMS за да можеш да гледаш филмите от каталога им онлайн.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
... "Компютни престъпления" в МВР.

Добре, че е форума, да науча, че и в българия има такъв отдел - въх, смятай...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
В арена и замунда плащаш по 2.40 с SMS за да можеш да гледаш филмите от каталога им онлайн.

Само в арена плащаш, в замунда по-скоро имат каталог на торентите, който е безплатен.
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Всяко едно правителство затваря тракерите, след което се проваля и изчезва безславно. А тракерите продължават да съществуват. И този път традицията ще се спази..
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Идеалисти! Винаги ще намерят за какво да кажат, че си престъпник и да оправдаят използването на СРСта! Не го ли разбирате?! В полицейска държава живеем! Полицаи и пожарникари са на власт!!!!! Искат ли, ще го направят!
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Въпрос: Как доставчика ми ще разбере какво точа от даден торент тракер?
Или като цяло тенденцията ще е да се ограничи точенето от тракери?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Въпрос: Как доставчика ми ще разбере какво точа от даден торент тракер?
Или като цяло тенденцията ще е да се ограничи точенето от тракери?

Ще ти анализират трафика в нарушение на Конституцията. Моя трафик са го анализирали и ми казаха по телефона, че имам шпионски софтуер (бях си инсталирал някаква глупост към браузъра). Масова практика при доставчиците на Интернет е да анализират трафика за да пазят клиентите от вируси. Сега ще разширят анализирането като включат и торентите.

След малко в 19 часа по "Би Ти Ви новините" (забелязвате ли словореда?) щели да показват как МВР ще затваря сайтове. След малко се насочвам към телевизора да ги видя какви глупости ще кажат.
Активен

dvanaise

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
ще стане така че само политиците ще могат да крадат ненаказани в тази държава.250 невинни депутата(уж невинни щото надали те си плащат за всеки филм който гледат ако гледат разбира се) и 6-7 милиона престъпника

 мен нещо не ми се връзват тез неща с правата и кражбите. по какъв начин като изгледам един филм безплатно компанията която го е създала ще обеднее? или може би има пропуснати ползи щото не съм отишъл да го гледам на кино? но аз не съм длъжен да го гледам на кино защото може въобще да не го гледам? следователно тя пак няма да спечели. значи трябва да ме задължи да го гледам за да има въобще подобно обвинение

ми тогава да осъдя работодателя ми за пропуснати ползи защото можеше да ми дава по 5000 лева заплата обаче не ми я дава