Автор Тема: Пропуск при компилиране на нов кернел.  (Прочетена 682 пъти)

mkp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Привет, имам едно сървърче с Генто, ползвам го за прокси, в момента е с ядро 2.6.14. Искам да го ъпдейтна до 2.6.31, компилирам си ядрото, ребутвам и първо ми даваше че не може да зареди iptables-restore. Прочетох тук-там и добавих някой неща които бях изпуснал в конфигурирането на ядрото. Компилирам ново, ребутвам, грешки вече никакви, iptables-restore си зарежда , но като пусна пинг към някой сайт ми дава грешка все едно нямам днс-и, пингвам вътрешната мрежа, дропи зверски. В iptables има само едно правило и то е за пренасочване. Какво пропускам?
Активен

abscent

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • lamy lazer
    • Профил
Така... ако не бях видял, че си ползвател на Gentoo  :D , немаше да съм отговорил... Друг един потребител на въпросната дистрибуция е публикувал на http://www.kernel-seeds.org/seeds/32_bit базови конфигурационни файлове на различни издания на ядра - било то tuxonice, чисти vanilla, gentoo ;) или hardened. Въоръжен с конкретния .config, и изхода от lspci -n може да се направят чудеса. Това става по следния начин - изхода от въпросния инструмент се прекарва през http://kmuto.jp/debian/hcl/ , и след като видиш какво трябва да се вгради на ядрото като модули за хардуера му, както и отделните неща за iptables, cpu frequency scaling и други благини, може да пристъпиш към компилиране на ядрото си. За целта НЕ е необходимо да се компилира ядро с  помощта на genkernel. Аз самият си конфигурирам от повече от година по този начин ядрата, не съм имал значими ядове - в гореспоменатите .config има всичко необходимо, за да се почне от нулата в едно ядро, и може отделно от това да се накачулят според конкретните потребности на системата. По този начин дори и ядрото е gentoo-like :) направено, да не говорим, че няма излишно компилирани неща, модули и други, които няма да се ползват.
P.S. Малко настрана от темата - колкото и да съм привързан (направо пристрастен, ако питаш някои хора ;D ) към Gentoo, все пак за маршрутизиране на трафик ползвам pfSense на dedicated-машина...
Ако има въпроси или желание за помощ - насреща съм.
Поздрави, успех желая!
Активен

Deeply in love with......Gentoo