Автор Тема: Проблем със заделянето на дяловете при инсталация  (Прочетена 631 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Значи проблема е следния:
Подкарвам го аз от CD - то и кликвам на иконката за инсталиране.
Като стигне инсталатора до стъпка 4/6 разделяне на дяловете го задавам ръчно за да си запаза диска с Уиндоуса и другите файлове (филми,игри и програми)
Обаче не ми засича съществуващите дялове на харда.
Първия път ми ги засече обаче ,понеже в инсталатора няма функция за цепене на дяловете минах по Уиндоус и разделих един свободен дял  на 2 - 12 гб и 300 мб (са суап-а)
И като стигнах пак до инсталацията на тиликса не ги засече.Дадох рестарт и пак не стана.
Имам общо 5 дяла с суап-а  и сичките са новоформатирани под нтфс
За автоматично разделяне на харда не става нищо, просто като дам неьт екрана премигва ,а прозореца на се сменя
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Нормално е уиндоуса да не може да ти познае линукски дял- да не говорим, че НТФС изобщо не става за инсталация на линукс.
Според мен, направи така- отдели с някаква програма петнайсетина гигабайта unpartitioned space на харда си, тоест свий уиндоуските дялове, и остави празно място, и при инстала на линукс му задай Use unpartitioned space (free space) - повечето линукски инсталатори имат тая функция, и всичко ще си дойде на мястото
Активен