Автор Тема: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04  (Прочетена 29367 пъти)

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Проблемите ми са:

1. След като натисна бутона Print не ми отваря прозорчето за запазване на снимката, а съм настроил да снима с бутона Print. Как да запазя снимката?
- След като стартирах Ubuntu за 1-ви път ми излизаше прозорче, с което да запазя снимката, която съм направил с бутона Print.
2. След стартиране на системата ми излизат 2 грешки, след което имам избор между GNOME (десктоп вариант) и Ubuntu. Как да премахна този избор? Искам директрно да ми зареди или Ubuntu или GNOME.
- Снимка 1: http://store.picbg.net/pubpic/20/09/c7a48856096a2009.jpg
- Снимка 2: http://store.picbg.net/pubpic/4A/CB/1121920d7d134acb.jpg
- Снимка 3: http://store.picbg.net/pubpic/BD/88/a81bc13458acbd88.jpg
3. Не ми се сменя тайтъл (title) стила на прозорците след смяна на темата. Може би е заради двата ерора в началото или от нещо друго?

Ако някой има решение на един от тези 3 проблема, моля да пише! Супер дразнещо е като се има в предвид, че съм новак в Ubuntu и все още не знам как да работя и какво да правя при подобни случаи.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #1 -: May 08, 2010, 15:15 »
Относно бутона, отвори настройките на клавиатурната подредба и провери дали си задал правилнит тип клавиатура /избери от списъка тази която отговаря на марката и модела на нетбука ти. Причината да не можеш да правиш снимка на екрана с бутона PrtScr не е това. Досега не съм виждал линукс който да не разпознава този бутон, независимо от зададената клавиатура. Просто нещо си пипал, спомни си какво. Напиши за какъв нетбук става въпрос за да ориентираш колегите.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #2 -: May 08, 2010, 15:44 »
Относно бутона, отвори настройките на клавиатурната подредба и провери дали си задал правилнит тип клавиатура /избери от списъка тази която отговаря на марката и модела на нетбука ти. Причината да не можеш да правиш снимка на екрана с бутона PrtScr не е това. Досега не съм виждал линукс който да не разпознава този бутон, независимо от зададената клавиатура. Просто нещо си пипал, спомни си какво. Напиши за какъв нетбук става въпрос за да ориентираш колегите.
Ами не знам какъв ми е лаптопа освен марката - MSI... Гледам в клавиатурната подредба няма въобще MSI...
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #3 -: May 08, 2010, 15:56 »
Не знаеш ли какъв е размерът на екрана, процесор, рам? Може да се окаже, че изобщо не е нетбук.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #4 -: May 08, 2010, 16:59 »
Не знаеш ли какъв е размерът на екрана, процесор, рам? Може да се окаже, че изобщо не е нетбук.
Екран: 1280x800
Характеристики (включих Windows, защото не знам от къде да видя тази информация в Ubuntu-то):


П.П: Потърсих в Интернет за моят лаптоп, но така и не го намерих дори и в официалния сайт на MSI.. :X
« Последна редакция: May 08, 2010, 19:51 от Illusion »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #5 -: May 08, 2010, 21:44 »
Пич, ти на този звяр нетбук ли му викаш. Това е ноутбук. Свали си Kubuntu или Ubuntu 10.04 за 64 битов процесор, запиши ги на бутващ диск, пусни ги от Live CD да видиш кое ще ти хареса, провери дали имаш връзка с интернет и инсталирай.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #6 -: May 08, 2010, 22:17 »
Пич, ти на този звяр нетбук ли му викаш. Това е ноутбук. Свали си Kubuntu или Ubuntu 10.04 за 64 битов процесор, запиши ги на бутващ диск, пусни ги от Live CD да видиш кое ще ти хареса, провери дали имаш връзка с интернет и инсталирай.
Хубаво. Имам няколко въпроса тогава:
1. Коя дистрибуция би ми препоръчал за този лаптоп освен Ubuntu и Kubuntu?
2. Как да пусна диска от Live CD?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #7 -: May 08, 2010, 22:27 »
Mandriva, PCLinux OS, Fedora. SUSE е много добра, много добре обезпечена с драйвъри,но е малко по- трудна за настройка. От  Live CD се пуска като поставиш диска в устроиството и рестартираш компютъра. При работа от жив диск няма промени по сега инсталираната ти операционна система и след като дадеш изход си остават старите настройки.Предполагам, че имаш DVD - RW или поне CD. Свали си няколко дистрибуции, запиши изображенията на CD или DVD и ги пробвай. Като си харесаш някоя кажи за да ти дадем съвети за инсталацията. Ако на същият лаптоп имаш и windows можеш да инсталираш и двете операционни системи, като програмата за първоначално зареждане те пита коя да стартира.
« Последна редакция: May 08, 2010, 22:34 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #8 -: May 08, 2010, 22:34 »
Mandriva, PCLinux OS, Fedora. SUSE е много добра, но е малко по- трудна за настройка. От  Live CD се пуска като поставиш диска в устроиството и рестартираш компютъра. Предполагам, че имаш DVD - RW или поне CD. Свали си няколко дистрибуции и ги пробвай. Като си харесаш някоя кажи за да ти дадем съвети за инсталацията.
Ако е възможно малко повече информация за тези 3 дистрибуции, които спомена (Mandriva, PCLinux OS, Fedora). Лесни ли са за използване, има ли ги изцяло на български език, коя е по-добрата и защо, с какво се отличава от друга и така, разбира се, ако ти се занимава да обясняваш. Просто искам мнение от човек, който има понятие от Линукс.

Предимно дистрибуцията, която си избера ще я ползвам за локален сървър, за да пиша PHP сайтове. Желая да играя и Counter-Strike през Steam (закупил съм си играта), но до колкото разбрах ми трябва Wine, така че има ли някакъв вариант на тези 3-те дистрибуции да тръгне възможно най-добре и да не сече, както сега става под Ubuntu 10.04 - 32 Bit (когато инсталирах Ubuntu не видях, че има и за 64 бита и взех, че инсталирах за 32 бита..).

П.П: Разгледах снимки на тези 3 дистрибуции, които предложи и най-много ми допадна Mandriva, но ти кажи коя е по-качествена.
« Последна редакция: May 08, 2010, 22:37 от Illusion »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #9 -: May 08, 2010, 22:37 »
Дал съм ти само лесни за настройка дистрибуции с почти пълен превод на български. Даже мисля, че Gnome графичната среда е преведена 100%. Относно игри съм абсолютно некомпетентен- не играя дори пасианс. Wine върви на всички но при коя вървят най- добре самите игри да ти помогне друг колега. Ползвам компютъра само за интернет, млтимедия и текст и мога да ти бъда полезен само за тези настройки.
« Последна редакция: May 08, 2010, 22:39 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #10 -: May 08, 2010, 22:48 »
Дал съм ти само лесни за настройка дистрибуции с почти пълен превод на български. Даже мисля, че Gnome графичната среда е преведена 100%. Относно игри съм абсолютно некомпетентен- не играя дори пасианс. Wine върви на всички но при коя вървят най- добре самите игри да ти помогне друг колега. Ползвам компютъра само за интернет, млтимедия и текст и мога да ти бъда полезен само за тези настройки.
Добре тогава. Как да деинсталирам сегашния Ubuntu и да го заменя с друга дистрибуция. Коя от тези двете е по-качествена според теб - Kubuntu или Mandriva
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #11 -: May 08, 2010, 23:03 »
Това е въпрос който не бива никога да задаваш в този форум, че става страшно. И двете са качествени. Всичко е въпрос на личен избор. Кубунту е малко по- нова, но дори и в момента ти пиша от компютър с мандрива. Един познат се оплака, че мандрива не му разпознава blutooth-a, а Кубуту го разпознава, така, че провери и това. Относно инсталацията, не махаш старата система, а просто маркираш дяла за форматиране и задаваш новата да се инсталира на него. Опцията "Инсталирай на съществуващ линукс дял" върши тази работа. В случай, че избереш мандрива след малко ще ти изпратя линк да си свалиш безплатно платената версия, защото е с включен flashplayer и скайп и няма да ни занимаваш да питаш как и откъде се инсталира.
http://nanoset.net/torrent/15/28/158598/Linux%20Mandriva-2010-i586-Powerpack 
« Последна редакция: May 08, 2010, 23:09 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #12 -: May 08, 2010, 23:19 »
Това е въпрос който не бива никога да задаваш в този форум, че става страшно. И двете са качествени. Всичко е въпрос на личен избор. Кубунту е малко по- нова, но дори и в момента ти пиша от компютър с мандрива. Един познат се оплака, че мандрива не му разпознава blutooth-a, а Кубуту го разпознава, така, че провери и това. Относно инсталацията, не махаш старата система, а просто маркираш дяла за форматиране и задаваш новата да се инсталира на него. Опцията "Инсталирай на съществуващ линукс дял" върши тази работа. В случай, че избереш мандрива след малко ще ти изпратя линк да си свалиш безплатно платената версия, защото е с включен flashplayer и скайп и няма да ни занимаваш да питаш как и откъде се инсталира.
http://nanoset.net/torrent/15/28/158598/Linux%20Mandriva-2010-i586-Powerpack
Като че ли по ми харесва Ubuntu 10.04 от всичките, които ми предложи, но пък няколко души казаха, че Ubuntu е възможно най-лошия избор, затова отново ще попитам. Коя дистрибуция е по-добрата? Колебая се между Kubuntu и Ubuntu..
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #13 -: May 08, 2010, 23:22 »
Ubuntu определено не е лош избор. Той е най- масово ползваната дистрибуция и това не е случайно. Много професори има, които ползват екзотични дистрибуции за да минат за големи специалисти. Убунту и Кубунту са една и съща дистрибуция с две различни графични среди. На мен лично gnome графичната среда в ubuntu ми харесва повече, но както ти казах, всичко е въпрос на избор.
« Последна редакция: May 08, 2010, 23:25 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Illusion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблеми с Ubuntu Netbook Edition 10.04
« Отговор #14 -: May 08, 2010, 23:39 »
Ubuntu определено не е лош избор. Той е най- масово ползваната дистрибуция и това не е случайно. Много професори има, които ползват екзотични дистрибуции за да минат за големи специалисти. Убунту и Кубунту са една и съща дистрибуция с две различни графични среди. На мен лично gnome графичната среда в ubuntu ми харесва повече, но както ти казах, всичко е въпрос на избор.
Еми... Мислих, мислих и накрая измислих. Ще остана с Ubuntu, но заради тези проблеми ще се наложи да го преинсталирам или някак да ги премахна.. От един приятел разбрах, че бъгне ли се един път нещо, не може да се оправи освен ъпдейт, който не винаги оправя бъговете или преинсталация. Какво предлагаш в случая ми?
Активен