Автор Тема: Проблем с WPS на рутер  (Прочетена 13385 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #15 -: May 21, 2013, 21:33 »
Нямам идея.

Pyrit не е пълна имплементация върху видеокарти....единствено PBKDF2 се смята върху видеочипа, резултатите се дърпат обратно върху хоста и останалите HMAC глупости с EAPOL-а се правят върху процесора. Което не е оптимално, защото се правят прекалено много трансфери на данни по PCIe шината и скоростта страда (а и сметките върху CPU-то могат спокойно също да се окажат bottleneck в зависимост от ситуацията). Да кажем, pyrit е доста смел проект за времето си, но нямаше особено развитие. В един момент, atom изкара wpa-psk  подръжка в неговия софтуер и там всички сметки се правиха за пръв път изцяло върху GPU и разликата беше доста прилична. Оттам това е стандартна практика така да се каже...но pyrit още оттогава според мен беше спрял да се девелопва.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

monarh

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #16 -: May 23, 2013, 20:08 »
Колеги от скоро се запалих по линукс та интересно ми е имали някъде из нета уроци или някъкви помагала на български. Имам голямо желание да го изуча като ОС. По точно BackTrack5. Нивото ми е на практически нулево познание и умение, даже не мога да си инсталирам flash playr-a. Интересувам от всичко което е свързано с настроики и конфигурация, кои команди какво значат и извършват. Изгледах доста неща в нета но всичко беше на англииски или някъкъв друг език, а моя англииски е далеч в списъка с езиците които знам. Ще съм много благодарен ако някои ме насочи от къде да започна. [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #17 -: May 23, 2013, 22:04 »
Колеги от скоро се запалих по линукс та интересно ми е имали някъде из нета уроци или някъкви помагала на български. Имам голямо желание да го изуча като ОС. По точно BackTrack5. Нивото ми е на практически нулево познание и умение, даже не мога да си инсталирам flash playr-a. Интересувам от всичко което е свързано с настроики и конфигурация, кои команди какво значат и извършват. Изгледах доста неща в нета но всичко беше на англииски или някъкъв друг език, а моя англииски е далеч в списъка с езиците които знам. Ще съм много благодарен ако някои ме насочи от къде да започна. [_]3

Имам приятел който бъкел не знае от англииски, а познанията му за Линукс са елементарни, но пък с БарТрака се оправя чудесно! Няма мрежа в маалата дето да не и е смъкнал паролата! Като ми е демонстрирал разни неща в къщи от моя рутер съм се фрапирал, а от приятели тиражии занам, че и сред шофьорите е на почит, щото из европата почти няма отворени мрежи, а почивките по камионите без и-нет или телевизия са доста скучни.
Та, ако искаш да се научиш и да работиш или ползваш с Линукс, започни с инсталирането му на виртуалка и започни да си търсиш заместители на програмите които ползваш в уиндоуса и забрави за БарТрак, а ако целта ти е само трошене на пароли, в този форум едва ли някой ще ти обясни кое как става на готово.

На скоро в коментари с приятели до колкото разбрах, май същите програми които се ползват в БарТрак ги имало и за Уиндоус, но аз лично нямам такива увлечения и не знам до колко са ефективни.
Активен

monarh

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #18 -: May 24, 2013, 00:07 »
Колега много съм далече от мисълта да троша мрежи. Аз съм от бургас и като знаеш тук целогодишно в региона има работа за изграждане и подържане на всякъкви мрежи. Под уиндос нямам ядове, но един колега ми предложи работа в такава фирма а на мен ми е доста мъглява тая ОС а там работят предимно с нея. Още повече имам собствен магазин и сервиз и от там ми изпада такъв вид работа. И още нещо много важно доста клиенти вече имам с лаптопи с магазински линукс който си го харесват а доста се затруднявам с подръжката и въпросите които ми задават. И ако сложим таблети, телефони и всичко което е с андроид направо си е много наложащо да я изуча поне до малко под средно ниво..
Намерих доста неща за четене но са доста стари за повечето ви-фи е нова технология  и т.н.
Тъй че отговора на твоя въпрос е не ми е нужно за трошене на мрежи аз нет си имам,а за тяхно изграждане  или най-точно казано да печеля от възможностите които пропускам..  [_]3
Активен

monarh

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #19 -: May 24, 2013, 00:16 »
Голямо БЛАГОДАРЯ на Аристократ за съвета, за сега работи безотказно... [_]3 Тази бира е за теб
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #20 -: May 24, 2013, 00:21 »
може да започнеш например от тук:

https://wiki.ubuntu.com/BulgarianDocumentation
http://wiki.ubuntuusers-bg.org/doku.php
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #21 -: May 24, 2013, 00:26 »
За бизнес цели, все още Уиндоус е незаменим, заради разните складови програми, но пък за домашни цели, а и за доста други неща в бизнеса, Линукс си доста по-добра алтернатива. Веднъж настроено, то просто работи.
Тези лаптопи които се продават с Линукс, май всичките са с Убунту и е май най-добре от него да започнеш.
Не се учи на празно без да имаш някакви цели които да искаш да постигнеш и за това ти препоръчах да го инсталираш на виртуалка да го разгледаш, ако съвсем си нямаш идея, според това за което смяташ да го ползваш, да си намериш и разгледаш нужните програми и после да инсталираш на желязо и да изхвърлиш Уиндоус-а. Първоначално ще ти е сигурно по-трудно, но с времето(не много) ще свикнеш и ще предпочиташ Линукс.
Активен

monarh

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #22 -: May 24, 2013, 00:54 »
Мерси за бързата реакция..  Аз на желязо вече съм го  метнал спецялно съм отделил един лаптоп с инсталирани убунто кнопикс и бляк трак5. На моя чета и гледам в нета а на другия експериментирам. обаче е нещо като преписване от единия на другия, а самото значение на командите нищо не ми говори примерно каква е разликата между root и sudo    или tar.des  и tar.gz.des защо и какво значи -ng сложено след други команди и такова общо взето неща.
Активен

monarh

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #23 -: May 24, 2013, 00:57 »
може да започнеш например от тук:

https://wiki.ubuntu.com/BulgarianDocumentation
http://wiki.ubuntuusers-bg.org/doku.php

Благодаря колега още тази вечер ги почвам и двете....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #24 -: May 24, 2013, 01:25 »
Мерси за бързата реакция..  Аз на желязо вече съм го  метнал спецялно съм отделил един лаптоп с инсталирани убунто кнопикс и бляк трак5. На моя чета и гледам в нета а на другия експериментирам. обаче е нещо като преписване от единия на другия, а самото значение на командите нищо не ми говори примерно каква е разликата между root и sudo    или tar.des  и tar.gz.des защо и какво значи -ng сложено след други команди и такова общо взето неща.

Не се занимавай с терминали и тем подобни глупости! Скоро ще го изхвърлят. За всичко си има графични инструменти и спокойно можеш да си работиш по уиндоуски.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #25 -: May 24, 2013, 11:05 »
Мерси за бързата реакция..  Аз на желязо вече съм го  метнал спецялно съм отделил един лаптоп с инсталирани убунто кнопикс и бляк трак5. На моя чета и гледам в нета а на другия експериментирам. обаче е нещо като преписване от единия на другия, а самото значение на командите нищо не ми говори примерно каква е разликата между root и sudo    или tar.des  и tar.gz.des защо и какво значи -ng сложено след други команди и такова общо взето неща.

Не се занимавай с терминали и тем подобни глупости! Скоро ще го изхвърлят. За всичко си има графични инструменти и спокойно можеш да си работиш по уиндоуски.

Ще изхвърлят терминала,само в най-смелите мечти на някои хора.По-добро нещо от него няма за линукс , стига да знаеш как да боравиш с него прави едни такива магийки, особено когато се окажа без графична среда след някой мой глупав експеримент....
monarh тука pentesting-a  не е особено толериран, както и начинаещи кракери (умишлено казвам кракер не хакер) ,не знам какви форуми има на български за backtrack ,но иска яко учене ако искаш да се занимаваш с линукс и мрежи,аз също съм страшно бос.Спомена нещо ,че си от Бургас и ми е интересно, кои са тия фирми или фирма ,която търси хора с линукс?

« Последна редакция: May 24, 2013, 11:12 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #26 -: May 24, 2013, 15:00 »
Мерси за бързата реакция..  Аз на желязо вече съм го  метнал спецялно съм отделил един лаптоп с инсталирани убунто кнопикс и бляк трак5. На моя чета и гледам в нета а на другия експериментирам. обаче е нещо като преписване от единия на другия, а самото значение на командите нищо не ми говори примерно каква е разликата между root и sudo    или tar.des  и tar.gz.des защо и какво значи -ng сложено след други команди и такова общо взето неща.

Не се занимавай с терминали и тем подобни глупости! Скоро ще го изхвърлят. За всичко си има графични инструменти и спокойно можеш да си работиш по уиндоуски.

Ще изхвърлят терминала,само в най-смелите мечти на някои хора.По-добро нещо от него няма за линукс , стига да знаеш как да боравиш с него прави едни такива магийки, особено когато се окажа без графична среда след някой мой глупав експеримент....
monarh тука pentesting-a  не е особено толериран, както и начинаещи кракери (умишлено казвам кракер не хакер) ,не знам какви форуми има на български за backtrack ,но иска яко учене ако искаш да се занимаваш с линукс и мрежи,аз също съм страшно бос.Спомена нещо ,че си от Бургас и ми е интересно, кои са тия фирми или фирма ,която търси хора с линукс?

Съгласен съм с теб за терминала, но ако следиш тенденциите, хардуера става все по-евтин, а труда все по-скъп и за бизнеса е по-изгодно да инвестира в хардуер от колкото в хора с големи възможности за неща които могат да се вършат елементарно с графични инструменти и малко по-добър хардуер.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #27 -: May 25, 2013, 02:10 »
Що за глупави спорове: )

Между другото wardriving-a бил голяма забава :) Сега съм в Лисабон и вече сканирах половината център: ) Трудно ми е да го повярвам но тук гледат на сигурността по-сериозно. И дам...прав ще се окажа че процента tplink-ски рутери е в корелация с жизнения стандарт
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #28 -: May 25, 2013, 07:54 »
Ха,това контрастира с улиците в Мадрид,където миналата година почти всички мрежи бяха WEP !

Впрочем имам един приятел, който завърши второто си висше в Болоня -информатика.Има едно андроидско приложение ,което генерира дефалтнатите пароли на местните интернет доставчици,там пък тях никой не ги бил сменял. Пускаш си нета и компанията ти дава някаква тяхна парола...Естествено всеки юзер си има собствена парола ,но явно са улучили алгоритъма по ,който се генерират.
« Последна редакция: May 25, 2013, 08:01 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с WPS на рутер
« Отговор #29 -: May 27, 2013, 00:49 »
Мисля че wep тук има колкото в София, около 4-5%. WPS обаче по-рядко се мярка разрешен. EAP се използва обаче в пъти повече. Интересно е че докато в София масово се ползват китайски рутери, тук са масово европейски -thomson и pirelli. Тукашното бтк прави забавен номер апропо, но затова ще пиша по-нататък. Утре ще ходя до Порто, чудно какво ли ще е там
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon