Автор Тема: Пак го направи (тема за спам)  (Прочетена 5643 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #15 -: Nov 07, 2019, 14:18 »
Ползвам y-dl, защото поддържа много неща, не само тубата. Иначе и аз съм използвал, какво ли не. Едно време имаше едно в УСУ, много интересно. И другото е, че предлага мно-о-о-о-ого възможности. И така е много лесен за скриптиране. Единствено не може коментари да вади, та като ми потрябват (рядко) ползвам едно друго, пак питонско от Гитхъб.

В твоя случай е дори по-лесно, защото е писано на Питон и съответно още по-лесно ще го ползваш. Макар, че това, което описваш е точно същото, каквото прави онова приложение, което дадох. Единствена причина да не го ползваш, е, че е електронско. Но е брилянтно.

Как работи y-dl? Ами прочита js. То поради тази причина в Дине-болик са го разклонили:

https://libregit.org/heckyel/hypervideo

Не съм го пробвал. Мое отстъпление.

п.п. Точно с търсенето е огромния проблем на y-dl. Не го зачита по никакъв начин, а вграденото му търсене е потресаващо зле. По-добре да го няма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #16 -: Nov 07, 2019, 14:41 »
Ползвам y-dl, защото поддържа много неща, не само тубата. Иначе и аз съм използвал, какво ли не. Едно време имаше едно в УСУ, много интересно. И другото е, че предлага мно-о-о-о-ого възможности. И така е много лесен за скриптиране. Единствено не може коментари да вади, та като ми потрябват (рядко) ползвам едно друго, пак питонско от Гитхъб.

В твоя случай е дори по-лесно, защото е писано на Питон и съответно още по-лесно ще го ползваш. Макар, че това, което описваш е точно същото, каквото прави онова приложение, което дадох. Единствена причина да не го ползваш, е, че е електронско. Но е брилянтно.

Как работи y-dl? Ами прочита js. То поради тази причина в Дине-болик са го разклонили:

https://libregit.org/heckyel/hypervideo

Не съм го пробвал. Мое отстъпление.

п.п. Точно с търсенето е огромния проблем на y-dl. Не го зачита по никакъв начин, а вграденото му търсене е потресаващо зле. По-добре да го няма.
Сега и друго ми хрумна. Отделна програмка само за търсене, а свалянето може да става паралено по няколко наведнъж посредством youtube-dl  ;D
Това трябва да го пробвам да го сглобя тези дни :D
Благодаря за идеята. Отдавна нямах нещо наум, дето да ме накара да седна да кодя. Имаш една бира някога само за това :)

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #17 -: Nov 07, 2019, 15:55 »
От теб съм получил бая повече от една бира.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #18 -: Nov 07, 2019, 18:40 »
Минали работи  :D
Идеите са много по-ценни. Нахъсват хората, а кой знае, какво може да излезе накрая.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #19 -: Nov 07, 2019, 20:26 »
Еййй, Гого колко време те чаках да пейстнеш тоя сайт: http://prikachi.com/
Веднъж те забелязах да го ползваш и все се каня да те питам как му е URL-а. Сега като ми се отвори време, да прочета ферманите и го видях. Та и ти имаш бира от мен  [_]3  :)

y-dl  и за мен е най-добрия софтуер към момента (а и от доста време). mp3-ките в колата са ми от него :)

Може и да не съм прав за интерфейса. Това като цяло си е много обективно нещо. Аз си изказвам моето мнение разбира се. Сега се замислих, че робувам на много от навиците си и стари неща, не по-малко отколкото всички останали. В повечето браузъри например, като натиснеш F6 и светва полето за уеб адресите и можеш директно да пишеш нова дестинация. Но сега се замислих, като се заговорихме за това, че все още хващам мишката и го правя с нея.
Всички робуваме на старите си навици. Аз например знам, че F6 маркира URL-a (много ме дразни като го нацеля вместо F5 :) ), но пък навикът ми е CTRL+T, понеже и аз имам 100 таба кат теб :D Те така и стават 100 де. Пиннатите ми са само десетки :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #20 -: Nov 07, 2019, 20:58 »
Всички робуваме на старите си навици. Аз например знам, че F6 маркира URL-a (много ме дразни като го нацеля вместо F5 :) ), но пък навикът ми е CTRL+T, понеже и аз имам 100 таба кат теб :D Те така и стават 100 де. Пиннатите ми са само десетки :)
Моите гонят шестстотин. И вече се чудя, дали ми няма нещо. Вярно, че цял живот съм бил гладен за информация, но колкото и да е обилно яденето, явно не ми стига  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #21 -: Nov 07, 2019, 21:11 »
600  :o Това си е цифра. По минутка на таб са си 10 часа  ;D . Ако ги пазиш само за да не загубиш информацията (или се надяваш че така по-бъзо ще я откриеш), мога да ти кажа моето решение:

За всичко, което знам че няма да го ползвам ежедневно или ежеседмично съм си вдигнал един wordpress (knowledge base). Там съм си отбрал само това което ми трябва от съответните сайтове или ако ме мързи, просто линк към него със заглавие и таг на темата, които знам че ще намеря в търсачката (на WP) от 1вия път.

Ако ти е по-удобно маркдауна, преди да ползвам wp, ползвах https://www.dokuwiki.org/dokuwiki .

Преди ми беше на лаптопа (локално), но сега ми е на домашния сървър, заключен по IP. Или ако ходя някъде го заключвам с password aut.

ПП: Ей така изглежда:
http://prikachi.com/images.php?images/783/9684783p.png
(не се сдържах да пробвам сайта за снимки :) )
« Последна редакция: Nov 07, 2019, 21:53 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #22 -: Nov 08, 2019, 00:20 »
Единствения бекъп, дето ми е ценен, са отметките, имам и такива "ще ми потрябват някога". Периодически започвам начисто, щото стават много.

Oт доста места "ми казват" cherrytree, ама като попадна на мястото "ми идват" спомените защо съм попаднал там, какво съм искал тогава, как ми е помогнало прочетеното, какво съм мислел за това, "насолил" ли съм ги...

За "интересните ми" съм се абонирал за rss през Лисика (така ми оттърва).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Пак го направи (тема за спам)
« Отговор #23 -: Nov 12, 2019, 13:08 »
Телефона на Kyocera не зная, откъде да си го купя. Иначе да съм го направил. Ако ще купувам такова нещо за ползване като телефон, поне да не е банално изпълнение. Писах им, обаче не ми върнаха имейл. Магазини има в САЩ, Германия и още няколко места. В германския не мога да го изровя този телефон, дали го има за продажба там. Американските са кодирани към Веризон или някой друг, а и не зная, дали ще доставят в Европа. Дори съм навит да го пратя в Англия и от там да дойде тук.  Дават някакви абсурдни характеристики за живота на батерията, обаче кой знае, как са тествали. Но дори наполовина да са вярни, си струва всяка стотинка. Навит съм им и на обикновените телефони. Които също са водо и ударо устойчиви с дълъг живот на батерията, но още не съм решил, дали си струва да дам четири стотака за флип телефон.

Имал съм подобни преживявания. Една частичка дето струва 2,5 USD при някакви китайци (казват се „Нови яйца“ или нещо от сорта), я доставят безплатно в САЩ, а в България изобщо не. Почти нищо не доставят за тук. Ама гледай и какви са мерзавци западните магазини. Такива дето не са китайски я продаваха за 25 USD. Мани-мани.

Ама съм тук да споделя чужд опит. По-точно на Стил, полу-съгражданина на Мейк. Полу, щото е от Асеновград, ама си живее в Майнатаун.

Той е открил, че почти всички доставят в Англия. Май не е намирал нещо да не се доставя там. Съответно като си прави регистрации пише адреса на нашето посолство в Лондон. Казва, че не е измама. И е прав. Те представляват него в крайна сметка.

Като се опре до поръчка, си пише българския адрес. Всичко пристига.

Та може да го пробваш тоя номер. Не вярвам Кайосера да нямат представителство във Великобритания. Ама трябва да побързаш, защото хич не се знае след тридесет и първи януари, какво ще се случва.

п.п. Предполагам съм споменавал много пъти, че съм им голям почитател. То е заради печ. устройства (за у нас не са далавера), ама в тия тѝлифони се ползва същата технология. На тях по принцип специализацията им е „Керамика и стъкло“ и ги вкарват на невероятни места. А нашите тук техникуми, не знам дали не ги закриха. Жалка работа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear