Автор Тема: Моля Помогнете.  (Прочетена 1541 пъти)

dik365

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
  • Distribution: Rosa
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Моля Помогнете.
« -: Jun 02, 2015, 22:08 »
Привет на всички.
Имам проблем с който не мога да се справя и търся вашата помощ. Ползвам Линокс Роса и съм доволен, но до преди седмица. На харда си имам две операционни системи Линокс и Луиндолс. Нищо ново под слънцето, ще каже някои. Така е. Но преди седмица се скапа харда и немога да стартирам Росата. Понеже ми е основна операционна система на нея пазя всико, там ми е и архива на адресите от web местата които са ми важни. След като направих тест на диска за лоши сектори и не оспях да го поправя трябваше да опитам да сваля данните така, че нямам загуби. Оказа се че именно адресите немога да копирам, понеже не знам каде да ги търся. Знам че са там и мога да правя всичко с данните но незнам каде да ги търся. Моля ако някои може да ми каже как да сиги копирам зада мога да ги прехвърля на новия хард след като този немога да ползвам. Надявам се да има начин за това. Благодаря.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #1 -: Jun 02, 2015, 22:21 »
В какъв вид са записвани тези адреси ? Всички потребителски данни и настройките на програмите трябва да се намират в home/user.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

dik365

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
  • Distribution: Rosa
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #2 -: Jun 02, 2015, 22:44 »
Няма представа. Просто винаги съм ги записвал с Ctrl+D и в листата на Мозила и сега незнам каде даги търся.На Ууиндолс занм каде са но на росата не.
Активен

malin

  • Гост
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #3 -: Jun 02, 2015, 23:33 »
От домашната си папка копирай някъде цялата папка .mozilla. В нея са ти и отметките (и други работи). После я възстанови на новоинсталираното. Ако искаш - направи си резервно копие на отметките и изтрий папката, за да започнеш на чисто.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #4 -: Jun 03, 2015, 07:07 »
от години използвам Xmarks и е достатъчно да се логна, на който и да е компютър за да имам всичките си отметки.
https://helpdesk.xmarks.com/
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #5 -: Jun 03, 2015, 08:01 »
Няма представа. Просто винаги съм ги записвал с Ctrl+D и в листата на Мозила и сега незнам каде даги търся.На Ууиндолс занм каде са но на росата не.
Скритата папка .mozilla с потребителските настройки е винаги на едно и също място. В потребителската директория (home/user). Стартираш едно Live CD, монтираш диска на който е била ROSA, отиваш във "файлова система">>home>>потребител (мястото, където се намират потребителските директории - Документи, Видео, Музика и т.н.), настройваш файловия браузър да показва скритите файлове и копираш скритата папка .моzilla на флашка.
След инсталацията на нова система я преместваш в новата потребителска директория.
1. http://s19.postimg.org/d2emn3z03/userdir1.png
2. http://s19.postimg.org/5npauqd4j/userdir2.png
« Последна редакция: Jun 03, 2015, 14:04 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

stealth01

  • Гост
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #6 -: Jun 03, 2015, 08:06 »
колегата cybercop ме е изпреварил, но все пак да допълня:

От домашната си папка копирай някъде цялата папка .mozilla. В нея са ти и отметките (и други работи). После я възстанови на новоинсталираното. Ако искаш - направи си резервно копие на отметките и изтрий папката, за да започнеш на чисто.
да, най-добре е така - може да преместиш на друг компютър без никакви загуби.
.mozilla е скрита директория в /home/user (където user е твоето потребителско име). в зависимост как се опитваш да я отвориш, може да е нужно да разрешиш показването на скрити файлове/директории. в dolphin (файловият мениджър на KDE) това става от менюто View -> Show Hidden Files
конкретно отметките (bookmarks) се намират в директорията /home/user/.mozilla/firefox/потребителски_профил под името places.sqlite
Активен

dik365

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
  • Distribution: Rosa
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Моля Помогнете.
« Отговор #7 -: Jun 03, 2015, 18:29 »
 [_]3 ;D
Благодарско на всички за помоща. Проблема е решен. Успях да прехвърля и адресите не без проблем но все пак резултата е най важен. Специални благодарности на cybercop за снимките. Те ми помогнаха най-вече, ако и да беше малко по различно примен. Сега вече знам каде да ги търся и имам резервно копие. Незнам още какво може да ми потрябва от стария диск та затова за сега няма да го барам повече.
Активен