Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194441 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #915 -: Aug 19, 2020, 13:21 »
Следващия път, ако искаш го напиши с три „И“-та (само за информация в българския няма йота!), но това не отменя факта, че и хиляда години да медитираш, няма да си на едномилионна частичка от Христос.

Първия ти „факт“ изобщо не се връзва с „бузата“, за която мрънкаш всеки път.

Според думите на самия Христос, той никога не е стъпвал в Индия. И не е бил готвен за духовен учител. Той е дошъл да отмени вехтия завет, не да го затвърждава. Било му е време да си иде.

В предно мнение изразих спекулация, понеже и аз съм попадал на информации за присъствие на някакъв Исус в Индия. Тази спекулация беше, че може втория Исус да е бил там. Но пък Христос никъде не казва, че е имало втори Исус. Което не означава автоматично, че не е имало.

Още две малки неща. Във времената на Христос е имало много лъже-пророци. Нещо като тогавашна версия на телевизионните врачки. Другото е, че Христос не е първия (вероятно и последния) пророк, който се е казвал Исус. Това е било разпространено име, нещо като Иван сега.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #916 -: Aug 19, 2020, 13:33 »
   Tи май искаш да пренапишеш историята,а ...
Да изкараш,че никога не е имало мъчения,инквизиция,изгаряне
на клада,брутални кланета и т.н. !?!


   Между другото,"Исус" не е истинското му име,а Йешуах.
Писахме,писахме,писахме !
"Исус" вероятно има старогръцки произход,както "Петър" (камък).
« Последна редакция: Aug 19, 2020, 13:38 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #917 -: Aug 19, 2020, 13:36 »
Не съм се засегнал, още по-малко пък "лично"  :) От доста време се стремя да нямам "личен" елемент в моя светоглед  ;)

Това е първа стъпка към божествено съзнание. Не аз, а Бог в мен. Поздравление! Аз самия съм безкрайно далеч от това.


Също такива или подобни способности са имали и друидите в Европа и някои (само някои) еврейски пророци. преди тях персийски и халдейски магове, индианците в Северна Америка.
И ако се върнем в древен  Египет и там ще намерим свръхчовешки възможности (мозъчни операции и др.), следва Тракия и Древна Гърция - Орфей, Питагор, Сократ, Платон и неоплатониците.
После са Богомилите, Тамплиерите (първите истински банкери), идват Алхимиците и мистиците от Средновековието и една дузина по-известни светци.
Има документирани достатъчно факти.

Нека не бъркаме нещата. Тук има три различни неща. Например в тази кошница не можем да слагаме Египет. Той е пряк потомък на Атлантида и културата му няма много общо със земното. Там е и Тот, а той не човек. Е, за Спец  сигурно е, но предполагам, че, ако не бяхме ние да говорим непрестанно, вероятно щеше да твърди, че и Христос не се е раждал. Ето, че дори той има напредък.

Гърците не трябва да се бъркат с траките. Гърците са земни хора със земни учения. Траките са били духовни. Така Орфей не може да бъде нареден до Сократ и Платон. Те са си обикновени хора. При духовните може да наредиш друидите, индианските шамани, персийските магове, но не например еврейските кабалисти.

По същия начин не можеш да сложиш заедно богомили с кръстоносци и масони, макар да са съвременници. Масоните, просветителите (още наричани илюминати) и кръстоносците са подобни на древните гърци. Сиреч всички те са земни хора и ги интересуват земни въпроси. Те дори не са на прага на духовните учения, били те светли или тъмни (а, а, какво ще кажете, няма черни, няма бели :P).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #918 -: Aug 19, 2020, 13:37 »
   Tи май искаш да пренапишеш историята,а ...
Да изкараш,че никога не е имало мъчения,инквизиция,изгаряне
на клада,брутални кланета и т.н. !?!

Всичко това е вършено от хора. И никой от тези, които са го вършили, никак, никак не отговаря на изискването за „бузата“. Сам си отговори, тези хора дали са християни или сатанисти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #919 -: Aug 19, 2020, 13:57 »
...
Според думите на самия Христос, той никога не е стъпвал в Индия. И не е бил готвен за духовен учител. Той е дошъл да отмени вехтия завет, не да го затвърждава. Било му е време да си иде.
...

   ЪХЪ...
Трябва тогава да обясниш защо  в християнството се
почита т.нар. "вехт завет" - еврейски парцал,а.к.а. Тората.
« Последна редакция: Aug 19, 2020, 13:59 от spec1a »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #920 -: Aug 19, 2020, 14:03 »
Бидейки върховният бог, Христос няма нужда да се учи от някого или от нещо. Всички неща, цялото знание за абсолютно всичко, за цялото битие, за материалния свят и за духовния свят си съществува изначално в него. И той се въплъщава (идва) на земята с това знание.

Това не е просто някой човек, който в един момент се е 'осъзнал' и е почнал да говори на хората все 'хубави' работи.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #921 -: Aug 19, 2020, 14:08 »
   Не знам защо тамплиери,масони,илюминати и други подобни
скапаняци се смятат за веУики,всемогъщи и т.н.
   Всъщност,това са си мафиотски организации.
Да споменавам ли в България какви са тамплиерите и масоните -
снобеещи милиционери от бившата ДС (най-вече от УБО).
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #922 -: Aug 19, 2020, 14:11 »
   Не знам защо тамплиери,масони,илюминати и други подобни
скапаняци се смятат за веУики,всемогъщи и т.н.
А така. И аз така мисля.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #923 -: Aug 19, 2020, 14:21 »
...
Според думите на самия Христос, той никога не е стъпвал в Индия. И не е бил готвен за духовен учител. Той е дошъл да отмени вехтия завет, не да го затвърждава. Било му е време да си иде.
...

   ЪХЪ...
Трябва тогава да обясниш защо  в християнството се
почита т.нар. "вехт завет" - еврейски парцал,а.к.а. Тората.

В юдаизма
Юдаизмът отхвърля християнската идея за Христос като Бог, лице на Светата троица или Месията. Юдаистките ортодоксални смятат, че той не е Месията от старозаветните пророчества, тъй като не притежава описаните в тях лични качества, нито извършва предричаните действия.[40] Повечето направления в юдаизма смятат вярата, че Христос е Месия, за недопустима за последователите на юдаистичната религия.[41] Последният пророк, признаван от юдаистичната традиция е Малахи, живял няколко века преди Христос.

Мишне Тора, един от основните текстове на юдаистичното право, обобщава юдаистичния възглед за Христос като „препъни-камък“, който „вкарва мнозинството от света в заблудата да служи на божество, различно от Бог“, цитирайки Книгата на пророк Даниел (11:14): „...и размирниците измежду синовете на твоя народ ще се подигнат, за да се изпълни видението, и ще паднат“.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%81_%D0%A5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81

http://www.pravoslavieto.com/bible/prorochestva/mesianski/index.htm
Предсказания за идването.

Стар Завет: 10-те заповеди на Мойсей !
Нов завет: Имай само един Бог - Отец, създател на всичко на Небето и Земята; Обичай ближния си като брат си; не прави другиму това което не искаш да направят на теб.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #924 -: Aug 19, 2020, 14:29 »
   Не знам защо тамплиери,масони,илюминати и други подобни
скапаняци се смятат за веУики,всемогъщи и т.н.
   Всъщност,това са си мафиотски организации.
Да споменавам ли в България какви са тамплиерите и масоните -
снобеещи милиционери от бившата ДС (най-вече от УБО).

Според мен има огромна разлика между "да се смяташ за велик" и наистина да си велик - нека всеки си се смята за каквото му е на сърце.
Това обаче не го прави велик и времето ще го изяви.

Специално масоните са поне три големи групи - бели ложи, сиви ложи и черни ложи. Плюс това съвременното масонство е загубило основното/сентенцията на началното учение.
Всички големи катедрали в Европа са строени от майстори/масони, сега дали тези майстори са добри или лоши всеки може сам да прецени  :P по делата им !

PS: не съм масон   ;D
« Последна редакция: Aug 19, 2020, 14:41 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #925 -: Aug 19, 2020, 14:54 »

Всички големи катедрали в Европа са строени от майстори/масони, сега дали тези майстори са добри или лоши всеки може сам да прецени  :P по делата им !


Строени са от масони, защото масоните са единствените, които в средновековието са разбирали от геометрия. А са разбирали от геометрия, защото са изучавали кабала. Както казах, тя си е земна наука. Днес тези неща се учат до трети клас.

Масонството започва своя европейски вариант като първия синдикат в света, прераснал по-късно в еснафското съсловие. То пък организира френската революция и става основа на съвременния социализъм.

Крушката винаги си има опашка.

Всички от изброените са съзнавали, че имат информационно предимство и са опитвали да се възползват от него. Единствения начин да се случи подобно нещо е чрез сдружаване и наговаряне. И от там теориите на заговорите. Те са се (и продължават да се) договарят.  Това не е задължително да е с престъпна цел. Мо'е да е, а мо'е и да не е.

Понеже в миналото всичко се е държало в тайна (за да запазят предимството си), то са се родили всякакви фантазии. И понеже и досега не всичко се знае, то не може да се отсее, кое от твърденията за кръстоносци, просветители и масони е истина.

В днешно време губят значението си (ако изобщо са го имали), защото информация има навсякъде и те нямат знания, които да са недостъпни за останалите. И друг път съм ги писал тези неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #926 -: Aug 19, 2020, 16:35 »
Гога - днес е пълно с информация - минус за юнаците дето казват какво ще се случва по света. Както е имало карта на света в съвременния му вид (ама от преди 400г.), сигурно има и такива карти за следващите 400. Кой знае от кои са - може и някакви като розенкройцерите (дето обединяват масони, богомили, тамплиери, алхимици и дори учени) за които има съмнение, че също са владели/деят номерата на йогите, само че се скатават. И разни Билдерберги дето се събират и обсъждат неясно какво - уж, че бистрили търговията и политиката. Сигурно има и други за които си нямаме хал хабер.

Власт се натрупва когато имаш някакво предимство.

Спеца - знаеш ли, че любимия ти Маркс е също евреин. Само, че е бил едър капиталист и е написал разни"теории" за лапнишараните като теб. Американците са решили да му пробват теориите и са организирали съветския експеримент за да видят дали няма това да е следващия строй след капитализма, такива като Рокфелер са помогнали с финансирането. Заделилиса за целта цяла Източна и Централна Европа. Само прочети битието на Ленин и Троцки преди 1917 (това го няма в учебниците по партийна история, но го има дори в Гугъл).
Експеримента е отчетен като неуспешен (ама някои хора в Русия, Корея, Куба, Бг и т.н. не искат да го признаят).
Направиха експеримент с китайчоците - малко модифициран, но и той се оказа неуспешен.
Сега се правят опити с Базовият Доход (UBI) (засега плахи), щото няма работа за цялата рая, а трябва да се купува, а далаверата трябва да нараства. Тези планове и реализацията отнемат много ресурси и време - няколко поколения. Дори не може да го направи една държава.
« Последна редакция: Aug 19, 2020, 16:40 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #927 -: Aug 19, 2020, 16:41 »
...
Спеца - знаеш ли, че любимия ти Маркс е също евреин. Само, че е бил едър капиталист и е написал разни"теории" за лапнишараните като теб.
...

   Никога,ама никога не съм хвалил Мордехай (пардон,Карл Маркс) .
Ако смяташ,че лъжа,покажи къде съм го възхвалявал.
   Нито пък Бланк (известен като Ленин).

   Навремето писах,че при късния соц се живееше по-добре от сега.
Това е факт.
   Но не означава,че одобрявам соца по принцип,просто при нашия
манталитет явно "тоталитаризма" си има предимства...

Пак ще повторя:
 Не съм се възхищавал от горепосочените Мордехай и Бланк.

-------------------------------------

А,пропуснах това:

jet
Цитат
Американците са решили да му пробват теориите и са организирали съветския експеримент за да видят дали няма това да е следващия строй след капитализма, такива като Рокфелер са помогнали с финансирането. Заделилиса за целта цяла Източна и Централна Европа

Не е вярно.
Русия по време на ПСВ е била на страната на Антантата (т.е. е
била съюзник на САЩистан). Германия е решила да извади
руснаците от играта и е организирала болшевишкия преврат.
Финансово,разбира се,са помогнали евреите (най-вече немският
клон на фамилията Ротшилд). След като болшевиките вземат
властта,веднага сключват мир с Германия и т.н.
Неслучайно западните дипломати са наричали Ленин "германски агент"
Т.е. станало е нещо,което определено е неизгодно за САЩистан.

Ебаси,не двойка, а нула по история е трябвало да ти пишат !
« Последна редакция: Aug 19, 2020, 17:08 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #928 -: Aug 19, 2020, 17:08 »
Те в историята по която си учил рашките и фашагите са били врагове, акакто и рашките, че са спечелили 2 световна война. Ако питаш Путин даже и третата.
А в късния соц. наистина се живееше добре - ако си се намирал в Западна Европа (или тати е бил в ЦК - каквито съмнения имам за теб).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #929 -: Aug 19, 2020, 17:18 »
Те в историята по която си учил рашките и фашагите са били врагове, акакто и рашките, че са спечелили 2 световна война. Ако питаш Путин даже и третата.
А в късния соц. наистина се живееше добре - ако си се намирал в Западна Европа (или тати е бил в ЦК - каквито съмнения имам за теб).

   Ти май не правиш разлика между първата и втората св. войни.
Написа голяма глупост за първата св. война (ПСВ) и не си признаваш.

   Не позна и за късния соц,винаги съм живял в България.
Нямал съм роднини в ЦК на БКП.
Май ти си имал такива и "гузен негонен бяга" а ?

« Последна редакция: Aug 19, 2020, 17:21 от spec1a »
Активен