Автор Тема: Lenovo или Samsung?  (Прочетена 45517 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #45 -: Sep 16, 2012, 18:23 »
Ами ТехноМаркет-а е голям вносител на Samsung. Там трябва да се провери, кой е сервиза.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #46 -: Sep 16, 2012, 18:32 »
Ами ТехноМаркет-а е голям вносител на Samsung. Там трябва да се провери, кой е сервиза.

На Техномаркет сервиза е К and К.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #47 -: Sep 16, 2012, 18:33 »
Значи са "К&K България".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #48 -: Sep 16, 2012, 18:34 »
Lenovo нямат сервиз в България, така че ако нещо се развали пращат компа на разходка по Европа  ;D.

Това вярно ли е? Защото тогава тези от IBS Systems Bulgaria трябва да са най-обикновени лъжци -- като тези от Damsung (здрасти, go-fire) :D.

Алееееее ми дигни телефона та питай ..
Според моя SL500 и t530 са си баш сервиз на Lenovo
И lenovo.bg  е тяхно
цц...

/off
 И Освен Това, според мен пък ако си купуваш лаптопи от техномаркет и разчиташ на техния така наречен сервиз по-добре иди да си купиш сметало - поне няма да ти се развали никога.

И още освен това IBM  НЕ Е lenovo  от хиляда века  - Lenovo  може да е нещо дъщерно или на хартия свързано, но не  е IBM нито по качество нито по заводи  - избийте си го от главите.
« Последна редакция: Sep 16, 2012, 18:37 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #49 -: Sep 16, 2012, 18:51 »
Нито е дъщерно, нито е IBM на хартия, но почти никой притежател на Lenovo няма да го признае. Всеки твърди, че ползва IBM.

@Planz : Виж и HP от Pro Book серията
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=545384
работил съм с такъв, много са здрави и удобни и можеш да си избереш можел с antiglare дисплей. Идват с инсталирана SUSE и нямат проблем с видеокартата под Linux.
За по- евтините HP в сервизите са ми казвали, че са буклуци.
« Последна редакция: Sep 16, 2012, 19:09 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #50 -: Sep 16, 2012, 18:56 »
Интересно защо все още ThinkPad са единствените сертифицирани и само те се ползват на международната космическа станция, хммм...  ???
Можеби, защото "не са" IBM и "не" спазват техните стандарти за качество... хммм...
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #51 -: Sep 16, 2012, 19:00 »
Вместо това "може би" ми покажи, къде пише, че са IBM или клон на тази фирма. Предполагам, че и ти си с такъв лаптоп.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #52 -: Sep 16, 2012, 19:12 »
Lenovo нямат сервиз в България, така че ако нещо се развали пращат компа на разходка по Европа  ;D.

Това вярно ли е? Защото тогава тези от IBS Systems Bulgaria трябва да са най-обикновени лъжци -- като тези от Damsung (здрасти, go-fire) :D.

Алееееее ми дигни телефона та питай ..
Според моя SL500 и t530 са си баш сервиз на Lenovo
И lenovo.bg  е тяхно
цц...

/off
 И Освен Това, според мен пък ако си купуваш лаптопи от техномаркет и разчиташ на техния така наречен сервиз по-добре иди да си купиш сметало - поне няма да ти се развали никога.

И още освен това IBM  НЕ Е lenovo  от хиляда века  - Lenovo  може да е нещо дъщерно или на хартия свързано, но не  е IBM нито по качество нито по заводи  - избийте си го от главите.

Аз няма какво да питам -- ходил съм там на крака да ми оправят изваден бутон от клавиатурата на старият ми IBM Thinkpad X41.

Сега за връзката между IBM и Lenovo -- доколкото знам, при сключването на сделката през 2005 година, IBM поемат задължението да оказват техническа помощ (която най-вероятно е от инженери :)) при разработването на нови  модели за следващите 5 години (значи може да приемем, че е за моделите, появили се на пазара докъм средата на миналата година). Така, че все още Lenovo Thinkpad са достатъчно качествени машинки (imho). Аз в момента ползвам едно Lenovo Thinkpad X61, взето втора употреба и нямам някакви особени забележки.

Освен всичко друго, имайки предвид идеологията на IBM да се концентрират върху измислянето на технически решения за преносими компютри, а не върху тяхното им производство (злите езици твърдят, че IBM продават, когато печалбата от едно изделие падне под 400% :)), няма да бъда изненадан, ако тези решения първо се появят в машините на Lenovo, а след това и в останалите градове ;). Напълно е възможно качеството на Lenovo да е спаднало, но все още остава достатъчно високо в сравнение с други марки машини. И да -- имам предвид серията Thinkpad на Lenovo, защото доколкото знам, Ideapad е разработка на китайците и за нея нямам информация доколко са ползвали американска помощ. Няма да се изненадам, ако просто са се опитали да направят нискобюджетни клонинги на моделите от серията Thinkpad.

Та така -- пожелавам ти ново Lenovo в близката година (като допълнение на сегашната ти машина -- да е жива и здрава през целия си живот) и да го изпускаш по-рядко, за да може да му се радваш продължително и пълноценно ;)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #53 -: Sep 16, 2012, 19:15 »
Цитат на: GattaNegra link=topic=43694.msg250933#msg250933


[…]
Алееееее ми дигни телефона та питай ..
Според моя SL500 и t530 са си баш сервиз на Lenovo
И lenovo.bg  е тяхно
цц...
[…]


Не съм съгласен (не че е доказателство, но в случая би трябвало да са „сериозни“):

Код:
gogo@debian-2:~$ whois lenovo.bg

DOMAIN NAME: lenovo.bg
requested on: 10/03/2011 16:47:02.627658 EET
processed from: 10/03/2011 16:47:02.752471 EET
activated on: 15/04/2011 11:16:30.218266 EEST
expires at: 10/03/2013 00:00:00 EET
registration status: Registered

REGISTRANT:
DBS Group Ltd
  zh.k. Mladost 1a bl.501 vh.2 et.1 ap.37
  Sofia, 1729
  BULGARIA

ADMINISTRATIVE CONTACT:
  Dimitar Petrov Dimitrov
  office@dbsgr.com
  DBS Group Ltd
  zh.k. Mladost 1a bl.501 vh.2 et.1 ap.37
  SOFIA, 1729
  BULGARIA
  tel: 0887230340
  fax:
  NIC handle: DD134865

TECHNICAL CONTACT(S):

  Dimitar Petrov Dimitrov
  office@dbsgr.com
  DBS Group Ltd
  zh.k. Mladost 1a bl.501 vh.2 et.1 ap.37
  SOFIA, 1729
  BULGARIA
  tel: 0887230340
  fax:
  NIC handle: DD134865

NAME SERVER INFORMATION:
ns1.hmania.com
ns2.hmania.com

DNSSEC: Inactive


Спрете да се джанкате. И едните и другите сте прави донякъде. Между тях има връзка и тя на икономически език е позната като Джоинт вентчер.

Същите инженери, които са проектирали настолните компютри на ИБМ, го правят и сега. Произвежда се в същите заводи, в които са се произвеждали преди. Маркетинга зависи изцяло от решенията в щатите. Но да Леново (познати преди като Легенд) не са дъщерно дружество. Но какво от това? На практика са, въпреки че де юре не са. Но и последното не е съвсем вярно, защото американците имат дял при тях, точно както имат акции на Хитачи и все още имат думата по въпросите свързани с ДУ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #54 -: Sep 16, 2012, 19:27 »
Цитат на: GattaNegra link=topic=43694.msg250933#msg250933


[…]
Алееееее ми дигни телефона та питай ..
Според моя SL500 и t530 са си баш сервиз на Lenovo
И lenovo.bg  е тяхно
цц...
[…]


Не съм съгласен (не че е доказателство, но в случая би трябвало да са „сериозни“):

Код:
gogo@debian-2:~$ whois lenovo.bg

DOMAIN NAME: lenovo.bg
requested on: 10/03/2011 16:47:02.627658 EET
processed from: 10/03/2011 16:47:02.752471 EET
activated on: 15/04/2011 11:16:30.218266 EEST
expires at: 10/03/2013 00:00:00 EET
registration status: Registered

REGISTRANT:
DBS Group Ltd
  zh.k. Mladost 1a bl.501 vh.2 et.1 ap.37
  Sofia, 1729
  BULGARIA

...


Спрете да се джанкате. И едните и другите сте прави донякъде. Между тях има връзка и тя на икономически език е позната като Джоинт вентчер.

Същите инженери, които са проектирали настолните компютри на ИБМ, го правят и сега. Произвежда се в същите заводи, в които са се произвеждали преди. Маркетинга зависи изцяло от решенията в щатите. Но да Леново (познати преди като Легенд) не са дъщерно дружество. Но какво от това? На практика са, въпреки че де юре не са. Но и последното не е съвсем вярно, защото американците имат дял при тях, точно както имат акции на Хитачи и все още имат думата по въпросите свързани с ДУ.

Е как да спрем, като е толкова забавно :D

btw самата фирма IBS Bulgaria и сервизът се намират някъде на булевард „Климент Охридски“ -- почти срещу КАТ в София. И миналата година направиха фирмен магазин на улица „Г. С. Раковски“, от източната страна, преди кръстовището с улица „Врабча“, значи съвсем близо до сградата на Софийската опера.

Това е за останалите употребители на Lenovo Thinkpad ;)
Активен

the lamer's team honourable member

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #55 -: Sep 16, 2012, 20:35 »
Леле какви дускисии търгнаха от 1 изречение, даже се изненадвам че няма коментар от сорта на "абе я си е*и майката, нямало сервиз на Леново", интилигентни хора сме тук явно  [_]3. Сега сериозно пичове, това ми го каза един от мениджърите на Pic-Computers, като си взимах аз моя лаптоп, Защото и аз бях на кантар между 2 лаптопа. Момчето ми вика, че ако нещо се повреди и лаптопа стане за сервиз го пращали за чужбина, към някоя от другите "славянски" страни в източна европа (че не мога да се сетя за името в момента). Дано не накърнявам ничии чувства така.  ::)
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #56 -: Sep 16, 2012, 20:46 »
... Момчето ми вика, че ако нещо се повреди и лаптопа стане за сервиз го пращали за чужбина, към някоя от другите "славянски" страни в източна европа (че не мога да се сетя за името в момента). Дано не накърнявам ничии чувства така.  ::)
Това го написах преди два дена, ама ...
Идете на сайта на Леново и вижте на страницата за поддръжка - за някои серии, сервизът е в Полша. Ако не вярвате, звънете на 00800... нататък ще го видите там.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #57 -: Sep 16, 2012, 21:24 »
Добре де, не бил в Б-я. Ама като няма да ти се налага да го ползваш, какъв е проблема? Това да не е някакво скапано Сони, през няколко месеца да плаче за ремонт?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #58 -: Sep 16, 2012, 21:42 »
Добре де, не бил в Б-я. Ама като няма да ти се налага да го ползваш, какъв е проблема? Това да не е някакво скапано Сони, през няколко месеца да плаче за ремонт?

Не всички сонита са така...
На мен ми го е казвал човек, който ги продава защо е спрял да ги продава: Защото по-евтините модели (разбирай - под 2000 лева) се разваляли МНОГО. И след като за 1 месец е имало 4 рекламации.... просто са спрели да ги продават. Със скъпите модели нямало проблем.
Серивиза им не бил в БГ - пускаш си заявка... пращат ти специална опаковка, с инструкции за опаковане. Опаковаш, и пращаш. После го чакаш обратно. Около месец.
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #59 -: Sep 16, 2012, 23:32 »
да,

и истинските лаптопи са проектирани да издържат редовно изпускане на пода (което си е част от нормалната работа с компютър, за това се налага да са направени от "дебела, закалена стомана")

 ;) ;)

Няма място за ирония.
Изобщо нямах предвид това.
Лаптопа ми е падал общо 3 пъти и то само веднъж работещ, 1 път - когато беше на два дни и то не го изпуснах аз. Другите два - когато ми се скъса раницата и фаталното падане от което забележи му се строши пантата и СЛЕД това с тая панта издържа още ТРИ месеца. Желязо е. След като се върна от сервиза му изгоря лан картата и после отказа един ред от клавиатурата. Според мен са окъсили нещо говедата или има спукано нещо, или нещо отлюпено - от такова падане вярвай ми нищо няма да оцелее. Прибирах го в чантата, но ми причерня и пометох половината маса заедно с наполовина прибрания лаптоп.
 Но аз все вярвам, че ще може да се оправи - чакам да ми дойде музата да тормозя хората, че е извън гаранция - казах, на над три години е.
За мен от отдавна IBM  е последният бастион на качеството, наследен и калпаво управляван от Lenovo. BMW на лаптопите .....
Новият обаче е с видимо по-нестабилна конструкция, по смотана пластмаса..
Не е нужно лаптопа да замества футболната топка, но като даваш пари за качество, на което си свикнал си искаш качеството, а не салфетки. И аз за това си купувам по-скъпи лаптопи - залагам, че това гарантира някакво качество.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
камкодер Samsung
Настройка на хардуер
growchie 4 4463 Последна публикация Sep 28, 2004, 10:59
от growchie
Проблеми с драйвери за Lenovo
Настройка на хардуер
cloud 2 5680 Последна публикация Jun 21, 2009, 15:46
от pokimon
Мнения за Lenovo V570
Лаптопи
plandz 36 12939 Последна публикация Jan 28, 2012, 01:24
от vyrgozunqk
Lenovo липса на жичен интернет
Настройка на хардуер
techko 1 3546 Последна публикация Jul 06, 2012, 19:13
от Acho
Проблем с висока яркост на екрана Ubuntu 12.04, лаптоп Samsung NP300M5Z (E300)
Настройка на хардуер
vladeto7 24 7879 Последна публикация Jan 22, 2014, 16:18
от satir