Автор Тема: Гражданска организация за защите от бездомните кучета  (Прочетена 15947 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
Хех клипчето е много добро, скъсах се да се хиля, изглежда забавно и аз бих го пробвл на себе си :D ...

Иначе това за по-сигурно са и ловни кучета, които са преживели доста по-лоши неща в процеса им на обучение, не знам дали Гата знае как се обучават ловни кучета, като масова практика... : )))
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
м не, темата е в коша и е активна ...
това, че е в коша никога не е спирало някой да пише или чете там...

Припомням аз не съм модератор тук и не мога да занеса нещата от тук - там.
« Последна редакция: Mar 07, 2011, 19:29 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Добре, бях забравил. Премести съответните съобщения в нея, ако искаш.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Vyrgozunqk, как ги обучаваш тия ловни кучета, че нещо не ми е ясно. Имал съм поне 6 ловни кучета, защото освен мен всички вкъщи са ловци - повечето ягтериери и гончета и един курцхаар. Стафорширката ми почина преди коледа, но тя не ставаше за лов, въпреки ентусиазма на баща ми. Та какво толкова страшно има в обучението. Може да се появи някой ентусиаст, които да си мисли, че като насъсква кучето по питомни прасета ще го направи свинар, но това е смешно. Такива кучета се раждат свинари и не се интересуват от нищо друго, освен от диви прасета. Не питомни. не обръщат внимание на никакви други следи и дивеч. Няма значение породата, знам случай при който за тази цел ползват ротвайлер или мелез между немска овчарка и нещо като доберман. Можеш да имаш 100 чистокръвни кучета, но нито едно да няма такива умения. Всичко друго е работа, търпение и гени. Учат се и едно от друго. И да са истинска ловна порода, а не Дого Аржентино да ти изяжда редовно дивеча, докато не го разпори някое прасе.
« Последна редакция: Mar 07, 2011, 19:56 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png