Автор Тема: Гражданска организация за защите от бездомните кучета  (Прочетена 15926 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
dobrev666, arda_kj, gat3way.  Мисля, че пак трябва да прочетете какво е написала Гата. Нейното са конкретни предложение за трайно решение на проблема. Докато вашето е ... афектиран геноцид. Разберете. Колкото и да се избиват, те пак ще се появяват, поради простата причина, че в цялата работа имат пръст и хората - строежи (дай Шаро ще пази ама като го построим и ... Шаро вече тича свободно); хора, които не са си опазили женското куче и ... ха сега виж беля да се ненадяваш; цигани, клошари и още и още ... Трябва трайно решение на проблема, а не временно. А ако мислите, че сега не плащате за животните жестоко се лъжете. Плащаме си като попове. И някои правят пари на наш гръб. Така ... наистина ли смятате, че 2 дена е справедлив срок за престоя на животно в приют? Един месец може би е по-справедлив. И последно ... не бъдете тълпа!


P.S. Двете теми за защита НА и за защита ОТ са неразривно свързани  ;D ;) 8)

P.S. - 2

"Cvetkova Galina
ИЗХВЪРЛЯНЕТО НА ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ ПРОДЪЛЖАВА И ТО НЕ КАКВА ДА Е ПОРОДА, А НА ПИТБУЛИ:( ИСКАМ ЗАТВОР ЗА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИЗХВЪРЛИЛИ ДОМАШНИТЕ СИ ЖИВОТНИ НАВЪН. ДОКОГА ? И ПОСЛЕ НЕ НИ РЕВЕТЕ, ЧЕ ИМА БЕЗДОМНИ НА УЛИЦАТА"

"Alice Staicheva-Zarcheva
В НДК има един циганин, Оги, който гледаше до преди време 2 дого аржентино в една от тоалетните от страната на Кравай. Кученцата бяха пребивани системно от него, отглеждаше ги за бой, не знам какво се е случило с тях. Факт е, че общината му е дала тоалетна на концесия, а той държеше там животинките. Въпреки множеството сигнали срещу този човек, санкции за него нямаше! :("

"Alice Staicheva-Zarcheva
Така е... Да не говорим, че властите са вътре. Моя приятелка спаси от смърт гранична овчарка, служила 5 години. Кучетата били натикани в слад и ги избивали с лопати :((( Ако не се лъжа, това се случва в Сеславци. Тара е вече на 12г., с много усилия успя да преодолее старха си от контакт с хората, но тя си остана свито кученце, цялата болка - физическа и психическа - може да бъде видяна в тъжните й очи..."


"Ilia Penchev
Човек, който е способен на любов към животните е способен и на любов към хората."


и още, и още - тук
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 11:06 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Проблемът трябва да намери бързо решение и не може повече да се чака какъв ще е ефектът на някакви законодателни мерки в рамките на няколко години. Достатъчно експерименти правихме - примерно послушаха разни сдружения как ако животните се кастрират, популацията им щяла да намалее сама и да изчезне за няколко години. Става точно обратното и още повече - въпросните организации злоупотребяват с това. Неотдавна четох как осиновено от германка, кастрирано куче взело че родило кученца в Германия, хаха.

Нека решават въпросните проблеми и нека налагат въпросните глоби и нека правят още приюти, но не преди, а ПАРАЛЕЛНО с приспиването им. Защото нещата отдавна са излезли извън контрол.

И дори мисля, че 48 часа са прекалено голям срок, за да се справим с проблема, защото кучетата по улиците на София са десетки хиляди, а клетките в приютите са далеч по-малко. Вероятно вече сме минали момента, в който дори ако ги държим два дни там, популацията по улиците не расте по-бързо, отколкото можем да смогнем да я регулираме. Поради тази причина, вероятно по-добър срок би бил 24 часа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Проблемът трябва да намери бързо решение и не може повече да се чака какъв ще е ефектът на някакви законодателни мерки в рамките на няколко години. Достатъчно експерименти правихме - примерно послушаха разни сдружения как ако животните се кастрират, популацията им щяла да намалее сама и да изчезне за няколко години. Става точно обратното и още повече - въпросните организации злоупотребяват с това. Неотдавна четох как осиновено от германка, кастрирано куче взело че родило кученца в Германия, хаха.

Нека решават въпросните проблеми и нека налагат въпросните глоби и нека правят още приюти, но не преди, а ПАРАЛЕЛНО с приспиването им. Защото нещата отдавна са излезли извън контрол.

И дори мисля, че 48 часа са прекалено голям срок, за да се справим с проблема, защото кучетата по улиците на София са десетки хиляди, а клетките в приютите са далеч по-малко. Вероятно вече сме минали момента, в който дори ако ги държим два дни там, популацията по улиците не расте по-бързо, отколкото можем да смогнем да я регулираме. Поради тази причина, вероятно по-добър срок би бил 24 часа.

24 часа е безмислен и нереалистичен срок. По-добре тогава без излишно лицемерие да си ги отстрелват по улиците. Но пак проблем. Кой ще изгори наведнъж 10 000 трупа примерно?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А, те екарисажите за това са направени, не е толкова сложно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
gat3way, ти да не си преродения Вартоломей?  ;D
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Лесно ще се разбере какво е моето мнение по темата в следващите ми думи, така че няма да изписвам фермани за това.
24 часа са достатъчна отсрочка преди приспиването. Каква ще е тази ситуация, при която загрижен за кучето си човек няма да го потърси повече от денонощие? И има ли кучета, които, ако не са разбрали, че са изритани от собственика си, не биха се върнали сами вкъщи? Риторични въпроси.
Подкрепям останалите предложения на Gatta за решаване на проблема из основи. Общо взето идеите в цялата тема трябва да се смесят в едно и да се качат с едно ниво по суровост.
Ей, че четене му ударих ;D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

rambobg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Според мен икономиката на България би тръгнала главоломно ако започнем да ги изнасяме към Виетнам.
Активен

Who wants to live forever?

edmon

  • Гост
Мен ме е страх от кучетата! Това за мен са едни животни, които в общия случай гледат по-тъпо и
от мен и не е ясно в всеки следващ момент какво ще им скимне!
Нападала ме е глутница от 10-тина кучета в тъмна зимна нощ! Те съвсем кротко си лежаха, аз съвсем кротко си седях и пуших цигара на отсрещния тротоар! Прескочих 2-метрова ограда с 1 път, за да се спася!
Нападали са ме 4 кученца в център на голям български град посред бял ден, само защото бях клекнал с гръб към тях и съвсем спокойно си пуших цигара! От стреса който изпитах когато се опитах да се защитя се спънах и така злобно се ударих в хълбока(все още ме наболява, а стана преди 10-тина години), че веднага намерих телефонен кабел и бях приготвил примката да ги беся преди да ме спре колегата!

Естествено е, че аз не желая да защитавам някакви изроди, които са тормозили животните
за удоволствие или печалба! За тях също трябва да има строги наказания!
Но според мен най-важни са собствениците на кучета и на тях трябва да им бъде
вменено, че отговарят за действията на тези животни пред закон ,така както те!
ОБАЧЕ е видно, че или има лоби от природозащитници, който искат да изкарват
пари като не се приемат нужните закони или просто глупаво правителство!
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Мдамм.. овцата си е овца и това си е.

Що не разбирате какво съм написала, ми си го четете като дявола - евангелието, това не ми е ясно.

Само едно да кажа - експериментите не са правени, просто, защото в момента, в който има пари за нещо, те се крадат и харчат от хора, които нямат нищо общо с нещата;

Бг мама - ем извинете, ма такъв змиярник и развъдник за вредни идеи няма просто. Трябва един екип психолози да вземе да го поразгледа и доста изненадани женски ще осъмнат я в лудница, я в затвор...

Няма да се хабя да пиша повече, само си правя изводите кой какъв е.

Последно - да се посмеете:
Хехе, ние само кучета си имаме, а те.. Имало и по-зле. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=744999
Активен

Мразя Gnome 3!!!

edmon

  • Гост
Мдамм.. овцата си е овца и това си е.

Що не разбирате какво съм написала, ми си го четете като дявола - евангелието, това не ми е ясно.

Само едно да кажа - експериментите не са правени, просто, защото в момента, в който има пари за нещо, те се крадат и харчат от хора, които нямат нищо общо с нещата;

Бг мама - ем извинете, ма такъв змиярник и развъдник за вредни идеи няма просто. Трябва един екип психолози да вземе да го поразгледа и доста изненадани женски ще осъмнат я в лудница, я в затвор...

Няма да се хабя да пиша повече, само си правя изводите кой какъв е.

Последно - да се посмеете:
Хехе, ние само кучета си имаме, а те.. Имало и по-зле. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=744999

Сега разбрах защо не съм ти чел до сега целите дълги писания! Ти просто не си наясно със себе си!
Някой ти набива в главата някакви мисли, ти си ги до осмисляш и нищо различно не казваш!
Явно и за това не съм ги чел целите де!
А иначе тия пожелания трябва това трябва онова трябва трето .. пожелания пожелания пожелания!:)))
Със същите пожелания предполагам проблема е стигнал до сегашното положение!
Иначе са сгряващи душата на хората изречения:
назначен на трудов договор,
качване на снимки в интернет...
дърба бъра два чадъра...
....
Така проблеми не се решават, защото се размива главната цел! А тя е бездомните кучета, а не трудовия договор на работника в приюта и хостинг сървъра за снимките на кучетата!
По твоя начин на мислене накрая резултата е работник с договор и хостинг сървър,
но без бездомни кучета!
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
edmon извинявай, ако темата беше ".....за  истинско краве мляко, а не ГМО помии" щеше ли по същия начин да настояваш с щракване на пръсти ей така - на! да се появи млякото, или щеше да признаеш, че е нужен човешки елемент и организация на тоя процес?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Разбира се че е нужен - кучетата нямат навика сами да се приспиват.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Златко, а тва по темата ли е, молим, щото мен не ми се чини да е? Има си тема за тва, но не е тая!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Права си, не е много по тема. Ако имаш предвид тази тема, тя е заключена.  ;)
Активен

Без правила няма игра