Автор Тема: Епична война: Apple vs Microsoft vs Linux vs корпоративната конспирация  (Прочетена 18560 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Таблетите си имат много полезно приложение

да.
да го извадиш в самолета или на летището  ;D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Цитат
Таблетите си имат много полезно приложение

да.
да го извадиш в самолета или на летището  ;D

Абе господа, вие като говорите поне имате ли таблети?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
упс, сори
имат и още едно (в мисията невъзможна 4): да наблюдаваш руснаците иззад ъгъла  ;D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
...
Аз изобщо не се виждам, да издавам стокови разписки или фактури от таблет на който се работи с пръсти...
Един ден, когато всичката техника е обхваната от Облака, въпросните документи ще ги получаваш на най-близкия до тебе принтер или факс :) и нечия усмихната секретарка ще ти ги подава :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Абе господа, вие като говорите поне имате ли таблети?

Това малко на параграф 22 си намирисва.  ::)
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
утре отивам да си купя iPad, tablet, iPhone, smartphone и Mac -- само и само за да имам моралното право на мнение за тях  ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Аз изобщо не се виждам, да издавам стокови разписки или фактури от таблет на който се работи с пръсти, па да не говорим за работа с кад системи.

Това е най-малкия проблем, решава се с keyboard dock, струва по-малко от $100.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Добре де как се разрешават такива работи като 'onfocus' ':hover' при таблетите.
Или трябва първо да използваме 'силата', а пък след това може и да го натиснем с пръстче?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не знам. Последната дето си купих, беше маркова, мултимедийна на ХП и струваше 12 лева. А да и мишка Логитех с тръкалце за  13. За сто мога да си взема лаптоп на ИБМ втора ръка с по-добри характеристики от това чудо, а ти искаш за клавиатура да ги дам. Нещо не я виждам тая работа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
...
Аз изобщо не се виждам, да издавам стокови разписки или фактури от таблет на който се работи с пръсти...
Един ден, когато всичката техника е обхваната от Облака, въпросните документи ще ги получаваш на най-близкия до тебе принтер или факс :) и нечия усмихната секретарка ще ти ги подава :)

Френд, то в зората на компютъризацията тръбяха, че до 5-10 години ще се изхвърли хартията от употреба, но годините отдавна минаха и само принтерите станаха по-бързи, та да консумират и повече хартия :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не знам. Последната дето си купих, беше маркова, мултимедийна на ХП и струваше 12 лева. А да и мишка Логитех с тръкалце за  13. За сто мога да си взема лаптоп на ИБМ втора ръка с по-добри характеристики от това чудо, а ти искаш за клавиатура да ги дам. Нещо не я виждам тая работа.

Мдааа, и доста се купуват тези компютърчете за офисни цели. Особено слимчетата. Работят тихо, компактни са, а ресурса им в излишък дори.
Активен

nikito_blend

  • Гост
Според мен в таблета M$ Surface Pro има доста "хляб". Работи с Intel Core i5 и 10.6 инчов екран с 1080p. В момента има таблет с 13 инчов екран, ... така че един таблет с достаъчно голям екран и с x86 процесор спокойно може да се използва за работа. PC-то няма да умре но може в бъдещето да не е с най-голям дял на пазара. Това са просто мои разсъждения.  [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
В момента има таблет с 13 инчов екран, ... така че един таблет с достаъчно голям екран и с x86 процесор спокойно може да се използва за работа.

Да и се връщаме в ерата на 14'' монитори за работа - е има напредък сега ще бъдат цветни.
Някак не мога да си представя таблет който да се ползва за работа - например в офис, пък било и то с docking  с клавиатура и мишка. Ама знае ли се, може да се появят и такива екземпляри --- някоя кака с таблет в офисчето, дето от време на време издава по-някоя бележка за платено нещо си.
« Последна редакция: Jul 02, 2012, 17:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Не знам защо, но аз честно казано този месец вдигнах ръце от Мак... в офиса имаме 10тина Имака, 5 Еъра и един епъл сървар с Лайън... първо беше един мак мини с лайън сървар ама се засираше жестоко... после като дойдох тъкмо бяха взели мак про сървара, но пак се задъхва машинката и някои неща някакси не се получават по желание... иначе признавам, администрацията и настройката е доста готино направено...
Фирмата се занимава със Строителен Мениджмънт на големи проекти:
Казаха от Майкрософт ползваме само офис пакета точка. Поради естеството на работа няма как да минат на Линукс, най-малкото заради стандартните формати и тн.. иначе са много щастливи, че инфраструктурата скоро ще мине на Линукс. Таблети никой не ползва... Ако искаш да вършиш работа МакБук Еър или Самсулг Ултрабууците... Дяволски удобно нещо. Относно клавиатурите и прословутия юзър експириънс:
Клавиатурите им са много гъзарски признавам, но този меджикмаус е егати ташака... има още една простотия: Клавиатурите работят с блутуут. Преди ден бях взел една клавиатура и един Мак мини за вкъщи. Супер ами сега как да си свържа клавиатурата за да я закача към мака, зада си въведа паролата и да му кажа на мака за въпросната клавиатура, че е там? И другото нещо:
Къде се пази информацията за устройствата, след като дори по време на буут онзи после знае коя му е клавиатурата... малко ми е странна системата...
Иначе не прави впечатление да е особено юзер френдли или ънфрендли... реално който иска да работи може да работи и с едното и с другото(Визирайки Мак или Уиндоус). Истината, че Линукс е мъка при крайния потребител : Визирай примерно секретарката... Обаче много фирми за отворени за Оупън Сорс система за бекбоун.
Така, че каква е поуката от историята: Не се опитвайте да накарате някой да работи с линукс.. Просто правете пари от бекбоун и сървис архитектура  [_]3