Автор Тема: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х  (Прочетена 6474 пъти)

dragiew

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« -: Jun 06, 2010, 22:32 »
Здравейте,
Инсталирах последната версия на Ubuntu,но тези шрифтове са убийствени. :D
Свикнал съм на ХР-то и затова сигорно ми се струват странни.Една статия немога да прочета без да ме заболят очите.Четох насам натам,но все за стари версий намирам информация.Засега съм инсталирал mscorefonts,но по нататък не знам какво да направя.Ако не е станало ясно искам да се подближа максимално до шрифтовете на Windows xp.Надявам се да помогнете. :)
Активен

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #1 -: Jun 06, 2010, 23:39 »
Чакай малко, очите те болят защото са грозни или защото са малки? Попринцип шрифтовете в Убунту са като в уина, а във Firefox се настройват допълнително, но пак по default са нормални. Дай една снимка да видим какво представлява, или поне кажи навсякъде ли е проблема или само в браузъра.
Активен

dragiew

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #2 -: Jun 06, 2010, 23:57 »
Ubuntu
Windows XP
На шотовете няма голяма разлика...Да не би проблема да е другаде?
Иначе настройките са като при ХР-то,еднаква резолюция и на 85Hz..  :o
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #3 -: Jun 07, 2010, 00:08 »
Според мен на Убунтуто шрифтовете са доста по-добре, имат antialiasing все пак...
Я кажи за видео картата, за драйвърите и настройките, да не би 85-те херца да не са толкова...
Активен

dragiew

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #4 -: Jun 07, 2010, 00:30 »
NVIDIA
Драйвърите ги инталирах от System>Administration>Hardware Drivers.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #5 -: Jun 07, 2010, 00:33 »
Ще свикнеш. И аз го имам този проблем, като седна на съкваританта на 7-цата и само NFS цъкам, че друго не мога, всичко ми е супер гадно :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #6 -: Jun 07, 2010, 00:50 »
Честно казано, аз понякога имам чувството, че екранът трепери малко повече от колкото трябва и уж всеки път казвам колко да е правилната честота, ама май пак така става... Аз го усещам повече на тъмен (черен) фон... Прегледай настройките на видеото.
Иначе ако ти е само със шрифтовете проблемът: http://skss.learnfree.eu/archives/2003
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #7 -: Jun 07, 2010, 00:56 »
 Инсталирай Kubuntu. Обаче на мене ми се струва, че нещо по драйверите за видеокартата не е наред. По принцип шрифтовете на бозата винаги са били по-зле от шрифтовете в Линукс и то на един и същи компютър...
« Последна редакция: Jun 07, 2010, 01:00 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

dragiew

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #8 -: Jun 07, 2010, 01:26 »
Еми тези драйвъри намира и съм с препоръчания.
Screenshot
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #9 -: Jun 07, 2010, 10:38 »
   Ми пробвай другия драйвер, инсталирай Kubuntu..проба му е майката...едното за 2 минути, другото за 15...
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #10 -: Jun 07, 2010, 15:15 »
Що да инсталира Кубунту? Човека иска да си ползва gnome. Пробвай с другия драйвър и виж гугъл дали няма да намери и други хора с подобен проблем.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #11 -: Jun 10, 2010, 01:07 »
E добре де, пробва ли като смениш вида на шрифтовете с онзи туториал дали положението се ядва по-добре... Може наистина тези smoothe-нати шрифтове (плюс очни проблеми) да те тормозят...
Активен

IronMaiden

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #12 -: Jun 10, 2010, 11:44 »
Честно казано, аз понякога имам чувството, че екранът трепери малко повече от колкото трябва и уж всеки път казвам колко да е правилната честота, ама май пак така става... Аз го усещам повече на тъмен (черен) фон... Прегледай настройките на видеото.
Иначе ако ти е само със шрифтовете проблемът: http://skss.learnfree.eu/archives/2003

и на мен понякога трепти мн гадно и като се вгледаш дразни :( , но не мисля че проблема е в драйвъри-те,ос,видео,монитор ,защото го прави когато си поиска
Активен

Deathmaster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 184
  • Distribution: Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04
  • Window Manager: KDE 3.5.10 & KDE 4.2.2
  • Do not disturb - already DISTURBED (rock)
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #13 -: Jun 10, 2010, 12:26 »
Същият проблем го имам и аз на NVIDIA GeForce 9600 GT и то на резолюция 1024x768.  При по - малките резолюции от тази става дори още по - зле. Само при най - голямата за Убунту се вижда ясно, но шрифтовете са прекалено дребни (положението е същото и при другите бунтута, но и при Мандрива и Оупън Сусе). Просто не се търпи. И в двата случая оставах без очи. Това и също така отвратително по - ниският звук в сравнение с XP (вградена Realtek HD Audio работи идеално под Линукс, но звукът както казах е доста по - тих и независимо от всички гайдове по този повод в нета нищо не можа да помогне). Та поради тези две причини в момента на настолният компютър линукс ми е само на виртуална машина, което е меко казано тъжно. Ако някой има идея случайно как се решава поне този проблем с размазания екран ще е стимул да пробвам пак да си сложа някое линукс дистро, че вече определено започва да ми липсва. Странното е че на лаптопа се държи повече от идеално. Ще следя тази тема с интерес и дано да има развитие. :)
С уважение Deathmaster. :)
Активен

Freedom is divine! Open Source is Freedom! Do you wanna be free ?
Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04 - The power of Linux!

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Firefox+ubuntu 10.04= очите Х
« Отговор #14 -: Jun 10, 2010, 23:26 »
Какъв ти е монитора?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast