Автор Тема: bash и текущ адрес в браузър  (Прочетена 2103 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Как да взема под Bash текущия адрес в някои браузъри (най-вече Опера и Хром).
Само да уточня предварително - само името на хоста не ми върши работа: искам с пълния URL напр. http://some.host.com/some_script.php?arg1=1
даже и само частта с параметрите ще ми свърши работа но уви - всички намерени решения са само за частта ПРЕДИ името на скрипта и параметрите.  ::)

Пробвах следните нещица и или аз не намирам правилните опции или не ми вършат работа:
Код:
wmctrl
ngrep (snort, tcpdump,wireshark)
lsof
netstat
ss
dbus-monitor
Единствено ngrep (...) що-годе биват ама много е натоварващо и иска права root

Код:
ngrep -qpt -d eth0 -A 0 -s 216 -S 216 'GET /some_script.php\?arg1=1' tcp port 80 && (dst host 8.8.8.8 || dst host fully.qualified.net)

Значи пробвах ги всичките по-горе
wmctrl: връща заглавието на прозореца и в сл. не става (при някой страници заглавието=адреса но уви)
ngrep (snort, tcpdump,wireshark) - тук намерих някакво решение ама слухти непрекъснато - няма ли начин да се закачи на таймер и да не товари нон-стоп ами през определен интервал?
lsof - само до името на хоста
netstat / ss - само до името на хоста
dbus-monitor (или графичен еквивалент) - работи но само с браузъри които поддържат протокола напр. konqueror. Някой ако знае добавка за Опера и Хром дето да лог-ва текущ адрес на локален ФАЙЛ или да им "присажда" dbus барем да казва... аз вече се изчерпвам откъм идеи.

П.П. А бе не е задължително да е в bash може и програмно - трябва ми за една моя програма която да ми следи Динамично употребата на разни скриптове от разни сайтове - чисто статистически но в реално време.
« Последна редакция: Oct 04, 2010, 16:01 от remotex »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: bash и текущ адрес в браузър
« Отговор #1 -: Oct 08, 2010, 22:43 »
Единственото, което ми идва наум, е да въвеждаш адреса не в браузъра, а в скрипта, след което скриптът да ти отваря въведената страница (второто действие е само за удобство, ако искаш с едно въвеждане на URL-то едновременно да ти се отваря поисканата страница и скриптът да получава нужния му адрес). Най-удобният вариант за това е да сложиш една иконка към скрипта в системната лента, за да можеш с едно цъкване да зареждаш скрипта, и в скрипта да използваш zenity за подаването на адреса. Пример за скрипта:
Код
GeSHi (Bash):
  1. #!/bin/bash
  2.  
  3. url=`zenity --entry`
  4. google-chrome $url
  5. някакви обработки на въведеното url
Вместо да въвеждаш адреса в лентата на браузъра (или вместо да цъкаш нов таб и там да въвеждаш адреса) ще цъкаш иконката на скрипта и ще въвеждаш адреса в изскочилото прозорче. На линковете в страниците вместо директно да цъкваш върху тях, ще им копираш адреса и ще ги поставяш в прозорчето на скрипта.
Не е съвършено решение, но... За плъгини не знам, така че другото ми предложение е сам да си напишеш плъгин за браузъра :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: bash и текущ адрес в браузър
« Отговор #2 -: Oct 11, 2010, 08:05 »
neter проблемът ми е че днес повечето сайтове са графични... цъкането ми е върху най-често някакъв  image-map и адреса го виждам в пълен вид чак след като зареди - затова ми трябва да го прихващам пост-фактум.
Знам че  проблемът ми е комплексен.. и да има добавка но е само за файрфокс и то не работи с по-новите версии https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/143/
т.е. търся си нещо подобно за Хром и Опера проблемът е че моделът при хром-а е по-различен и не дава и не дава джава скрипт да му пише по диска - аз даже за там си написах добавката но само печата в конзола и после на ръка си записвам (с копиране ..можеха да сложат една опция там за записване или поне избиране на всичко че е гадно в момента), но проблемът е че ударих на камък с операта там въобще не успях да разбера как се пишат добавки затова се насочих към другото решение : по-универсално..
Благодаря за съветите.
Все-пак ми остават вариантите с :
- ngrep
- d-bus
- а и аз си понаписах собствено браузърче - уебкит базирано (на база примера който идва с qt-sdk) но ми върши работа и си баузвам през него и си ми записва каквото си искам и даже вади статистики в реално време  ;D

П.П. Вероятно се подведох по това че съм виждал доста често bash скриптове, но не съм обърнал внимание, че са само за ...до името на хоста :(
« Последна редакция: Oct 11, 2010, 08:09 от remotex »
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: bash и текущ адрес в браузър
« Отговор #3 -: Oct 11, 2010, 09:11 »
Благодаря за отделеното време 8)
« Последна редакция: Oct 11, 2010, 09:13 от remotex »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Bash-подаване на сигнали м/у процеси
Общ форум
bonbon 2 8090 Последна публикация Dec 23, 2006, 21:56
от lnxman
Изпълнение на bash скрипт по дадено време
Настройка на програми
xtakedownedx 4 8831 Последна публикация Apr 18, 2007, 16:44
от Hapkoc
Странности в bash
Хардуерни и софтуерни проблеми
qwert 3 8237 Последна публикация Jun 22, 2007, 10:39
от qwert
Bash скрипт
Настройка на програми
empty 39 17892 Последна публикация Aug 25, 2007, 00:31
от VladSun
Bash
Настройка на програми
tony1975 9 3207 Последна публикация Sep 03, 2007, 15:38
от VladSun