Автор Тема: Проблем при инсталация на Wndows 7  (Прочетена 1927 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Реших да си сложа windows 7 та да си очерня душата малко и аз, но проблема че сетъпа не ми засича хардиска. При нова инсталация на въпросния уиндоус при стъпка в която се нагласят дяловете за хард диска няма нищо и една удивителна казва че ако имам драйвери за въпросния хард диск трябва да ги посоча ръчно.

Преди съм инсталърал същата версия на същия компютър без проблем. След инсталация на убунту стана нещо и не знам какво.
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #1 -: Aug 03, 2010, 04:49 »
Редица хора тук биха ти казали с пълно основание, че това не е форум, в който може да се очаква отговор на този тип въпроси. Това може да ти прозвучи като заяждане, но аз наистина мисля, че в някой форум за Уиндоус биха ти помогнали доста по-добре, отколкото тук.
Илюзия е да се мисли, че един човек, който разбира от Линукс автоматично разбира и от Уиндоус... макар и да има по-висока обща компютърна култура.
Сигурен съм, че вероятността да получиш смислен отговор е по-голяма, ако попиташ потребители и разбирачи на Уиндоус. Успех! :)
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #2 -: Aug 03, 2010, 09:00 »
Влез в BIOS-а и си промени SATA режима. Windows XP май искаше да е на IDE (Extended IDE), а не на AHCI или RAID, не помня съвсем, а за Windows 7 не знам, но ти ще си пробваш ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #3 -: Aug 03, 2010, 10:34 »
Влез в BIOS-а и си промени SATA режима. Windows XP май искаше да е на IDE (Extended IDE), а не на AHCI или RAID, не помня съвсем, а за Windows 7 не знам, но ти ще си пробваш ;)
За 7 няма нужда от подобни драйвери, защото ги има вградени в инсталационната процедура
Активен

0x2B|~0x2B

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #4 -: Aug 03, 2010, 11:37 »
Мисля си сбъркал форума дуде http://windows7.bg/ там питай
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #5 -: Aug 03, 2010, 14:02 »
madmad Проблема не е дошъл от Убунту. Инсталирал съм windows 7  на комп на който има къчен linux без да има проблем. Само разделих диска предварително с gparted. Ако е нелицензиран опитай с друг. А ако е лицензиран им се обади и ги питай каде е проблема или пък пиши mail на microsoft. Щото някъде из msde пишеше, че нямало проблем от dual boot система с Линукс.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #6 -: Aug 03, 2010, 14:39 »
Преди седмица две случайно попаднах на материал в Интернет, в който се обясняваше, че може да има проблем с по-нови версии на Убунту и Windows в зависимост от метода, по който при инсталиране Убунтуту закръгля цилиндрите/cylinders на твърдия диск (твърдия диск е разделен на - sectors, tracks, cyliders, heads). Не знам дали има директна връзка с твоя проблем, но го споменавам, за да имаш и това в предвид ако случайно се окаже, че това е проблема. За повече инфо относно това потърси в Интернет, т.к. не си спомням къде точно го четох и няма как да ти дам директен линк към материала.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

m_veskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu 12.04 Server
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Проблем при инсталация на Wndows 7
« Отговор #7 -: Oct 20, 2010, 14:49 »
Имах този проблем преди 3-4 години. Трябва ти LLF (Low Level Format). Форматираш харда под DOS и се оправят нещата.
Активен