Автор Тема: CCTV DVR с web monitoring/management, работещи под Линукс?  (Прочетена 3590 пъти)

bager

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,
някой да има идея има ли на българския пазар CCTV видеорекордери за 4-8 камери, чиито web monitoring/control да не използва ActiveX контроли и да работи под Firefox/Chrome/какъвто и да е browser под Линукс (ако ще и с Java Applet да е)?
Освен това, някой да ползва ZoneMinder? Колебая се м/у хардуерен DVR (такъв, за който питам по-горе) и PC с ZoneMinder. От доста места ми набиват идеята, че PC за CCTV било много нестабилно и непрофесионално, та въпросът ми е - някой от съфорумците ползва ли zoneminder, с какви платки, стабилно ли работи?

Мерси предварително!
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Препоръчвам ти DVR да ти е мирна главата. Иначе за Mozilla има една добавка IETab се казва  : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ie-tab/
 с нея съм гледал DVR под линукс.
ZoneMinder не съм ползвал и ще ми е интересно и на мен да видя отзиви .

Поздрави за хубавата тема / [_]3

firebyte2

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
да, пробвах ZoneMinder.
и стана много добре  ;) платката беше нещо като KMC4400. 4 порта.
има много инфо по темата, а и на сайта на ZoneMinder си има добро описание.
имат и добър форум. платката е стара и незнам как ще е с някоя по-нова?!
картината се наблюдава в реално време или на запис с всички браузъри.
пак повтарям: само го пробвах. работи около седмица без проблеми. беше само за проба за едни колеги.
DVR-а е у-во... има си и софт. евтините модели обаче нямат нещо като RAID който можеш да си направиш на линукса. а и като си спретнеш едно архивиране на друго място... ;)
успех!  :)
в крайна сметка избора си е твой  :)
Активен

bager

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
@chen_dzen: IETab работи (очаквано) само под Windows, тъй като вгражда IE rendering engine-а в дадения таб на Firefox-а . Няма начин това нещо да тръгне под Linux, какво остава да подкара и ActiveX контроли ...
@firebyte2: тази платка на KodiKom наистина е много стара, но всичките техни платки имат много 'клонинги', които се намират в ebay ... Мисля, че дори платките на GeoVision, които се намират на бг пазара, са със същите чипове (там трябва малко да си поиграе човек с параметрите на kernel модула, за да подкара дадената карта)

Иначе за hardware-н DVR: аз доста стабилно ровя по въпроса, намерих няколко варианта, които ползват Java, но не знам дали наистина мога да ги намеря на българския пазар ... Всякакви идеи и мнения са добре дошли :))

Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ползвам AVC761. Не бях пробвал да го гледам под Линукс. Иска инсталирана Java. Може да се гледа с Firefox. Сега ще инсталирам Java на Fedora-та ми и ще го пробвам.

Edit: Пробвах го. Работи.
« Последна редакция: Jun 03, 2011, 17:01 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

_c_

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Имам такова цялостно решение. sigtrak работи с CompactFlash голяма е 82MB на PC appliance:
- гледа се под уеб без никакви допълнителни програми.
- записва в различни режими.
- прави също iptv stream
- може да се програмира да прави всичко по задание на клиента
- поддръжка има в България.
- командва брави и други системи за достъп
+ рутер е, wifi спот и т.н.

Пиши на този майл ако искаш повече инфо < misho -at- elwix.org >

П.П. Забравих да спомена че може да работи и като видео прокси за други камери, особено с собствен firmware сървър като AXIS. Те се представят също като локални камери и се следят и те.

« Последна редакция: Jun 03, 2011, 16:27 от _c_ »
Активен

savago

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
  • Distribution: mainly OpenBSD,FreeBSD
    • Профил
Имам такова цялостно решение. sigtrak работи с CompactFlash голяма е 82MB на PC appliance:
- гледа се под уеб без никакви допълнителни програми.
- записва в различни режими.
- прави също iptv stream
- може да се програмира да прави всичко по задание на клиента
- поддръжка има в България.
- командва брави и други системи за достъп
+ рутер е, wifi спот и т.н.

Пиши на този майл ако искаш повече инфо < misho -at- elwix.org >

П.П. Забравих да спомена че може да работи и като видео прокси за други камери, особено с собствен firmware сървър като AXIS. Те се представят също като локални камери и се следят и те.

Ако махнеш mailpolice.com от  recipient_restrictions листа може и да получиш някои маил  :D
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
hardware monitoring
Настройка на програми
demoniac 9 3451 Последна публикация May 11, 2004, 09:54
от
странен power management проблем
Настройка на програми
mishaikin 0 2173 Последна публикация Nov 20, 2005, 11:56
от mishaikin
User monitoring
Идеи и мнения
mrowcp 10 3796 Последна публикация Dec 16, 2006, 17:07
от michail
Monitoring на процес
Настройка на програми
abadon 14 5027 Последна публикация Jul 02, 2008, 13:48
от VladSun
CCTV с линукс
Идеи и мнения
nov_chovek 0 1658 Последна публикация Jan 14, 2011, 20:09
от nov_chovek