Автор Тема: Продавам сървър СуперМикро 1У с Ксеон Е-3 1230  (Прочетена 1922 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Минавам на двупроцесорник другарчета и ще разкарвам сегашния ми от който съм доволен до момента, а и от Перси са пичове от всякъде!

Шасито е: Supermicro CSE-813MT-300CB-01
Дъно: Supermicro X9SCM-F
Процесор: Intel Xeon E3-1230 с 16ГБ рам
Райд контролер: LSI Logic 9271-4i с ББУ с 4 диска Constellation ES.3 .

Всичко на куп за 2800 лева. Райд контролера с ББУ-то и дисковете са купени и въведени в експлоатация на на 31.12.2013-та година. Райд контролера и дисковете нямат и 3 месеца още, а на другите компоненти остатъчната гаранция е към година и половина още. Мога да задържа дисковете и ББУ-то, защото същите ще купувам и на новия сървър + още 4 с 8 портов контролер от същия модел и да намаля цената с 900 лева.

В тази конфигурация в момента ми работи, но до края на този месец, трябва да пусна новия сървър и да го освободя.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

1100 лева без райд контролера, ББУ-то и дисковете. Мога да добавя Megaraid Sas 9240-4i към него за още 200 лева, но е слабичък за виртуализации в райд 5 масив. В райд 10 нямам идея как му е перформънса. Контролера е купуван със сървъра и на него остатъчната гаранция е към година и половина.
Активен